Exekuce. Jak postupovat?

ploutvicka59
14. črc 2022

Ahoj všem,stala se mi taková nemilá věc. Přišla mi exekuce na účet,kam chodí výplata přítele. Blokace byla provedena ještě před připsáním výplaty. Já na účtu samozřejmě neměla kromě 43,- nic. Podle banky máme šanci dostat trojnásobek životního minima,tj.nejakych 13000,-
Jde mi o to,jak postupovat. Na bance mi řekl,že stačí sepsat žádost. Ovšem neměla jsem prostředky před blokací na účtu (to jsem se dočetla na netu) a nevím co vše bude třeba k té žádosti,abychom byli připraveni.
Nemá někdo zkušenost,prosím?

krisstina93
14. črc 2022

A teď už tam peníze jsou? Pokud tam máš 43kc tak žádných 13 tisíc nedostaneš. Pokud tam pride přítelova výplata, tak proste zajdi do banky a požádej je tam, k tomu myslím nic extra nepotřebuješ.

ploutvicka59
autor
14. črc 2022

@krisstina93 43,- si vzala už exekuce.

ploutvicka59
autor
14. črc 2022

@krisstina93 přítelova výplata na účet dorazí zítra nejpozději. Prý jí dnes odesílali z firmy. Jde mi o to,jestli vůbec něco můžeme dostat,když to vlastně nejsou moje peníze

bertik20
14. črc 2022

Asi moc nepotěšil, mě zablokovali všechny účty co jsem měla a dokud nebyla uhrazena exekuce, tak neodblokovali. Na účtu jsem peníze měla a musela jsem požádat banku, aby částku uhradila ( za což jsem taky zaplatila bance poplatek). Až bylo vyřízeno, odblokoval exekutor účty ale až za několik dní🤷 . K exekuci jsme přišli jak slepý k houslím bez jediného upozornění, že se někde něco dluží ( že 3 stovek chtěli 6 tisíc😡😡😡)

ploutvicka59
autor
14. črc 2022

@bertik20 mám to dost podobně a ještě nejvetsi svině exekutorská. Ono tam na tu exekuci prostředky budou,ale jde mi o to,že peníze nejsou moje🤔Proč by měl ,,cizí"člověk platit moji pohledávku. Ono ve finále je asi nezajímá ci ty peníze jsou...

bertoldina
14. črc 2022

@ploutvicka59 Pokud to přijde na účet, tak jsou to peníze ve vlastnictví banky a ty máš "jen" pohledávku. Ale to je složitější na vysvětlování. Kontaktujte občanskou poradnu a zjisti si podmínky chráněného účtu a výběru toho 3x ziv. minima(ackoliv to by meli umet i bance). A přítel ať si výplatu radši zařídí jinak..

monii007
15. črc 2022

Ja myslim, ze přítelovi penize si vzít nemuzou. Jsou ale na vasem ucte a ten blokovat muzou. Vzhledem k tomu, ze nejste manzele, pozadejte si o vrácení castky a pritel dolozi, výplatníci, ze to jsou jeho penize. Pak at si nechava posilat peníze jinam.

bertik20
16. črc 2022

@ploutvicka59 mě!!! blokli účty a exekuce byla manželova, to je sviňárna. Prý mu nebylo co zablokovat🤦 jako úplně super, že se pojišťovna nedomáhala napřed, aby těch pár stovek uhradil ( jak zjistila policie, šlo o fiktivní pojistku, kterou si na manžela uzavřel pojišťovák), nepřišly žádné papíry od soudu, že se něco děje. Nepřišel ani rozsudek a ani papíry od exekutora, rovnou bloklé účty. Tohle považuji za dokonalou podpasovku...