Návrh na vykonavatelnost soudu. Poradíte, prosím?

sebma
19. říj 2022

Ahoj,
prosím o radu. Bylo podáno předběžné opatření ze strany otce dítěte,kde mu soud vyhověl, že může 15 měsíční dceru si odvést jednou týdně na celý den.
Matka podala odvolání s vážnými důvody a svědeckými prohlášeními. Jsou to více než tři týdny a dosud její odvolání nikdo nečetl.
Matka odmítá otci dítě předat, trvá si na asistovaném styku za její účasti nebo za účasti ospodu apod v asistovaném centru. Otec odmítá. Ospod o všem ví a zná postoj matky.
Otec podal na soud žádost o vykonavatelnost, tedy aby došlo k nařízenému předání dítěte.
Moje otázka zní může soud rozhodnout dříve než si přečte důvody matky a takto jednostranně rozhodnout ve prospěch otce?Jde mi o to, že jsem četla že se k tomu soud uchyluje jako k poslední možnosti a musí prozkoumat důvody proč nedochází k předávání dítěte, ale jinde zas je řečeno že nemusí to číst a rozhodne tak automaticky.

Děkuji za odpověď

vineta
20. říj 2022

@sebma Rozhodnutí bude v případě, že ho matka nebude respektovat, vykonáno za přítomnosti soudního vykonavatele bez ohledu na podané odvolání, odvolání nemá u předběžného opatření odkladný účinek. Matka ještě nemá advokáta? Doporučuju co nejdřív sehnat někoho zkušeného, obzvlášť pokud tam jsou důvody, pro které chce asistovaný styk, on jí i vysvětli, jaké následky tohle všechno může mít.