Snížení alimentů kvůli mzdě. Může manžel zažádat?

7. zář 2022

Ahoj holky, manžel plati alimenty na 2 děti - 12tis, (myslím ze to je asi nejvyšší možná částka dle tabulky), takto se to nastavilo před cca 4 lety. Teď má o nějaké tisíce menší výplatu. Má otázka zní - muže žádat o snížení alimentu prave kvůli nižší mzde? Nebo vlastně je “riziko” ze by nakonec musel alimenty ještě zvýšit když děti jsou o 4 roky starší a tim pádem “dražší”?
Děkuji moc

zuzineckah
8. zář 2022

no máš pravdu, že "přispěly", ne že to celé zatáhly😉 A vaše společné dítě nějak strádá? Pokud ten pocit máš, tak není jiné řešení, než navýšit příjem. To nakonec do budoucna bude nutné, pokud nechcete o nějaký standard přijít všichni. Holt, 4 děti prostě něco stojí, a bude to čím dál víc. Tak to prostě je. My máme tři, vím o čem mluvím...

autor
8. zář 2022

Z pohledu třetí osoby to muže být - on má hračky a oblečení z bazaru, ony vše nove, my byli na dovolené u známých na chatě, oni all inclusive s wellneswm (ne, ze by to v 15m vnímal), ALE moc dobre si uvedomuju ze můj syn má TATÍNKA DENNĚ DOMA, ony jednou za 14dni. Vše vím.
Nedošlo mi ze má osoba/ příjem muže hrát roli, timto dekuju za info ☺️
Samozřejmě ze příjem se nám po RD zvýší tím ze půjdu do práce….

ai30
8. zář 2022

Ony maji vse nove, protoze jim na to jejich matka vydela. Jestli jim zavidis, tak az tvoje deti vyrostou, tak se s muzem domluv, at ti na dve deti dava 12tis, poplat z toho najem, jidlo, chod domacnosti, osaceni, potreby do skoly, krouzky, tabory, vylety a pak uvidis, kolik vam jeste zbyva na all inclusive dovolene a muzete vyrazit.

autor
8. zář 2022

@ai30 těch 12 tisíc má přece jen na děti - ne na nájem….
Ale jasne, však jsem přece hrozne zla… jen jsem se ptala a zjistila info o kterém jsem nevěděla a za které jsem dekovala

ai30
8. zář 2022

A ty deti s ni nebydli?

ai30
8. zář 2022

Nejsi zla, jenom tvoje predstavy o financovani deti a zavist, ze 'ony' si za vase penize dopravaji, zatimco tvuj syn strada, jsou pomerne omezene. Byvala zena tveho manzela se kompletne stara o jeho deti, aby on si mohl zadelavat na nove. Ona musi vozit, vyzvedavat, organizovat, starat se, kdyz jsou nemocne, ucit se s nimi, musi tomu podridit cely zivot. Tvuj muz jim posle mesicne prachy a jeste zahlidavate, kam kdy jedou a jestli nahodou nemaji moc bot.

zuzineckah
8. zář 2022

no počkej, jak ne na nájem, oni bydlí někde na střeše nebo u babičky nebo kde? Vidíš to hodně zkresleně. Takže čistě tvoji optikou - on dá 12, ona dá 12 - jen na děti, jak si to nazvala. Co to další? Nájem, energie, atd? To zaplatí kdo? 😀 Nebo jak si to myslela? Protože to, co si napsala moc smysl nedává, pokud je nemáte ve střídavé péči

autor
8. zář 2022

Ok, dekuju. Neměla jsem si brát chlapa s detma, tím bych to ukončila 👌

jola777
8. zář 2022

Mě tenhle "hon na čarodějnice" samoživitelek nepřestává fascinovat. Chudák paní, jen se zeptá a dostane sodu... Pokud vím, po rozvodu se rodiče mají starat i finančně stejným dílem (tak nám to bylo řečeno i u soudu) - takže pokud on platí 12, matka by měla do dětí investovat taky 12. A hlavně další děti z nového manželství mají mít stejnou životní úroveň - tzn. že pokud budou dvě, měli by mít taky 12 + peníze na manželku když je na RD. A když mu z toho nezustane pro sebe (bydlení, jídlo atd) tak musí logicky žádat o snížení. A v případě soudu se taky přihlíží jestli ona už má nového partnera atd.

jola777
8. zář 2022

Jinak ještě co vy víte jestli za rozvod mohl on? Třeba za rozpad manželství mohla ona, soud ji přiklepl nejvyšší možné alimenty, ona vysmátá a on defakto zničený život.... i to je totiž spravedlnost našich soudů. 😉

j.a.n.i
8. zář 2022

@jola777 No, pokud vim, tak oba fakt nemají platit stejně, bere se v potaz i rozsah pece.

jola777
8. zář 2022

@j.a.n.i Mě to takhle řekla soudkyně. Dceru mám v péči já, exmanžel se s ní VŮBEC nestýská.

andelka
8. zář 2022

O to nejde,že neměla. Měla, klidně, nejsi první,ale je potřeba to vidět reálně a ne se pak tolik divit. S ex se na něčem domluvil,asi věděl proč. Teď má nižší plat,což je blbý,ale taky ty finance u dětí s věkem čím dál víc letí. Jestli sama máš teprve batole,tak si to asi neumíš ani představit. A ano, chlap a jeho nová partnerka musí brát v potaz to,že už závazky má, když se rozhodnou pořídit si další děti. My máme taky čtyři dohromady,ale ne aby měly jednoho otce všechny. Ten by to všechno neufinancoval.

vineta
8. zář 2022

Myslím, že by bylo fajn se poradit s advokátem, který má zkušenosti ze soudů o výživný u vašeho konkrétního soudu (dle bydliště dětí), ta praxe se může docela lišit. Ty kalkulačky jsou asi fajn pro představu, ale v praxi to pak může vypadat jinak. A jo, bere se v úvahu, že už nežije sám, tj že není sám na náklady, na druhou stranu by měl soud brát v úvahu i další vyživovací povinnosti.

ester_ka
8. zář 2022

Ani vše nečtu, protože nemůžu z toho, jak jste některé přejícné... chtěla bych vidět, kdyby se toto stalo těm, co odsuzují paní a litují chodinky děti z předchozího vztahu, jak by reagovaly, kdyby se tato situace dotýkala jejich vlastních dětí....to by se za své bily jak lvice...teda vlastně žádná z vás by si nezačala s chlapem s dětmi, pochopitelně 😉

radkazenklava
8. zář 2022

Kolegyně to tak měla, její ex žádal o snížení z důvodu nižšího příjmu..Soud mu nevyhověl, protože se nastěhoval k rodičům do domku a tím pádem měl daleko menší náklady...S tou dovolenou, až budeš chodit do práce, nebudeš na MD, RD pak také budete mít na "lepší " dovolenou. Není tady ta protistrana a tím pádem nevíme jestli třeba maminka děti nedělá např. přesčasy, jestli jim na nové boty, či dovolenou nepřispěli prarodiče...

korin
8. zář 2022

Je tu začátek školního roku a podzim na krku, nedivím se, že potřebují boty.

vero987nika
9. zář 2022

Dost mne zaráží spousta komentářů tady ... možná že se ozvaly ženy které samy pobírají výživné na své děti a tak mají třeba jiný úhel pohledu (možná) ale osobně si myslím že není normální aby jedny děti dostávaly víc a na druhé děti zbylo míň, a být tou ženou tak mne neskutečně sere ... pokud by se moje peníze počítaly pro manželovi exmanželku která se díky tomu bude mít ve finále líp než moje rodina, tak by se mi to také nelíbilo. Výživné musí být fér vůči všem dětem, ne jenom těm prvním... všichni tady nadávají co chudáci první děti, a ty druhé chudáci nejsou? Blbost 🤦🏻‍♀️mají mít přeci stejně, takže víc dětí=přepočítat ... když vezmu jako příklad postaveny dům, který jednou přejde do dědictví, tak se přeci taky jednou rozdělí rovným dolem pro všechny dědice bez ohledu na to kdo přišel na svět první, ikdyby se poslední dítě narodilo o 20 let později než první 2 děti a s někým jiným, stejně půjde barák na třetiny, tečka

ai30
9. zář 2022

@vero987nika No a v cem presne maji ty prvni deti vic? Je to 6tis na dite. Kdyby manzel daval zakladatelce 6tis, aby tim pokryla veskere naklady na bydleni, stravu a potreby pro dite, tak by si vyskala? (A ano, bydleni a energie se do nakladu taky pocitaji, jeden clovek ma opravdu jine naroky na bydleni nez 1+ dva skolaci...)

ai30
9. zář 2022

@vero987nika + clovek by se mel taky trochu divat, kolik deti uzivi. Ne kazdy si holt muze dovolit mit ctyri deti ve dvou domacnostech, kdyz chce manzel rozsevat vlevo vpravo, tak tomu musi podridit prijem, ne to jen prepocitavat. Kor ve veku, kdy se u deti financni narocnost stupnuje.

j.a.n.i
9. zář 2022

@vero987nika A myslíš, ze na to treti tech 6 nedava? Plus tedy pokud to vezmeme optikou vyzivneho, tak o to treti vice pecuje, je mladší, takže by to nemelo byt 6 ale treba 4... Holt proste pokud si nekdo poridi 4 deti, tak se musi otacet a ne brečet, ze ma mene hodin a tim padem menší plat. Lodicke najit si druhy uvazek, když tedy ten prvni nemam plny a nezvladnu sve zavazky.

andelka
9. zář 2022

@ester_ka já detneho muže mám,ale nejsem v šoku z toho,že z našeho společného hospodaření jde vždy určitá část na jeho dítě, musí se s tím počítat,i do budoucna.

zelenaesmolda
10. zář 2022

@ester_ka
tak si mela najit chlapa bez deti kdyz ji to vadi

tasimia
10. zář 2022

Hele nevím jak je to teď, ale švagr přišel v době Covidu o práci, prostě zaměstnavatel zavřel, pere se aspoň o odstupné, protože nedostal ani vyplatu nic, a než našel novou tak to chvíli trvalo.
Měl tam opravdu hezkou vyplatu, mohl platit na syna více.. a snížili mu to o 2000kc. Platil 6800 na 15leteho.Já mam na to sice svůj názor, ale soud mu to snížil. Příjmy ségry nebrali v potaz - rodicak + pracuje na zkrácený úvazek - vydělá si okolo 12tis cca.