Kdy a zda vůbec jste pořídily dětem mobil?

jeudi
28. led 2012

ahoj zajimal by me nazor maminek ,kdy a zda vubec jste svym detem poridily mobil ,ja kdyz vidim nektere male deti jak maj uz dotykace tak mi to prijde trosku ujety ,a nebo sem pozadu?

janapavlik
25. říj 2016

@konidana má už dotykový. Pokrok se nedá zastavit 😉

konidana
25. říj 2016

@janapavlik Toho jsem se obávala ... no tak mám o zábavu na příští rok postaráno... najít a vybrat dotykáč pro dceru, když jsem to v životě neměla v ruce :-/ (ani nikdo z rodiny)

lajla
25. říj 2016

@konidana samozřejmě ho musí mít zapnutý, telefon nepotřebuje mít aplikace...jde sledovat i z ipadu, máme to tak vím...
Každopádně tato možnost zjištění polohy dítěte tu existuje, asi nebudeme zjišťovat kde dítě je...když je doma ne? Ale někdy večer...je to dobrá věc

konidana
25. říj 2016

@lajla jasně, chápu a rozumím, psala jsem vlastní zkušenost, že moje dítě má např. tel doma a chodí úplně jinde😀 Ne vždy ho totiž s sebou nosí do školy a po městě na kroužky. Spíš ho nenosí než nosí 😀 Leda očipovat dítě😀 ale já fakt nejsem stíhačka 😉

lajla
25. říj 2016

@konidana samozřejmě ale takto se prakticky chovají všechny...až budou starší myslím že milerady tuto vymoženost využijeme, jestli jste myslela tou stíhačkou mne...tak jste vedle jak ta jedle😂 i když to člověk chce vyzkoušet , tak musí tu aplikací nainstalovat...jinak to opravdu nelze zkusit😉
A když se mi dítě dlouho nebude vracet domů...tak za tu stíhačku klidně budu, ale každý to má jinak...někdo má větší někdo menší strach...a není to o důvěře...což by tu určitě zaznělo😉
Krásný večer holky😉

konidana
25. říj 2016

@lajla ne vás jsem opravdu nemyslela, myslela jsem tím prostě to, že moje dítě má telefon proto, aby mohlo telefonovat a né abych já ho sledovala 😉 (někdo to tak má , volá dítěti třebas každý den, někdy několikrát)

kika_21
25. říj 2016

@lajla A nemít ho po dědečkovi-když mě do těch nezaklapávacích vyteče vždycky na hřišti čaj-jo jednou ho syn upekl na plotýnce vařiče-otočil kolečkem-a byly tam jeho fotky z porodnice! To víš, já jsem 100let za opicemi-myčka nic, navigace dle automapy, muž sever dle slunce a lišejníku, navigace ve skříni doma.Naposled mě sprdla kamarádka, že mám jít a telefonovat.Chtěla vědět chudák, kudy jdu-to je pro mě hrob-veřejně mluvit do tel. 😕

barca_ulo
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kika_21
13. pro 2016

😂Já ho v neděli synovi bohužel vyprala v pračce s kalhotami.Dnes mi řekl, že neví, kdy přijde, protože nemá mobil.Tudíž tedy ani hodinky.😢Je mu tedy už 11, ne 7-už ho měl.

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
konidana
14. pro 2016

@sarihy Já právě zatím nevidím moc přínos změny z tlačítkového tel. na dotykový. Teda samozřejmě je pak víc IN a může na něm hrát víc her, než jednu jednoduchou. Telefon ale stejně většinou leží doma, a když přijde ze školy, tak si někdy zavoláme. Hlavně nikdo doma dotykáč nemáme, tak s tím neumíme a úplně nevím co od toho čekat. Na internetu doma je výjimečně (0,5h každý 1x za 14 dní nebo za měsíc) a hrají webové hry (poslední hit je web Déčka), někdy prohlížíme mapy.cz. Pořízení dotykáče jsem zatím odložila nejméně do 10. narozenin. Teď dostane k vánocům svůj foťák, po kterém touží🙂

katchula
14. pro 2016

@konidana jen chci podotknout, že na dotykáč si rychle zvyknete a rozhodně na tom není nic složitýho, ovládání je určitě jednodušší než u tlačítkového telefonu. Akorát mě se na něm hůř píšou sms 😉

Jinak syn (8 let) má taky starší mobil a má ho jen místo pevné linky, kterou jsme zrušili, aby byl na telefonu když je sám doma. Nikam ho nenosí, z družiny ho vyzvedávám já, tak není potřeba. Chtěl by taky nějaký lepší, novější, ale zatím rozhodně pořizovat nebudeme. Je to zbytečné a nechci aby si zvykl, že koupíme všechno, co chce jen proto, že to mají ostatní.

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
krystalka
16. pro 2016

Náš třeťák zatím má jen starší tlačítkovou Nokii, zatím je s ní spokojený, používá jí nejvíc jako budík a sem tam mi z něj volá, když jsem v práci do večera....jinak nikam zatím sám nechodí, takže ven ho nenosí, do školy taky ne.....a tuhle si dokonce stěžoval, že když si chce o přestávce s někým povídat, tak že všichni jenom hrají na mobilu.....my s manželem nemáme dotykáč ani jeden, stačí nám klasické tlačítkové, máme telefon jen na zprávy a volání, já tam mám ještě celkem dobrý foťák, víc od telefonu nepotřebujeme.....a ten dotykáč mě právě odrazuje tím, že se na něm hůř píšou ty zprávy.....a těch já napíšu asi nejvíc, volám jenom když je něco potřeba operativně vyřídit "teď hned", jinak píšu....

konidana
16. pro 2016

@sarihy No dcera už právě domů nosí webový adresy od spolužaček, že to nutně musíme pustit :D

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
kika_21
16. pro 2016

@katchula No nezvykneme-já například-smějí se mi starší děti. Mám naštěstí mobil po dědovi.😀

konidana
16. pro 2016

@katchula mě to přijde těžší, dotykový obrazovky na přístrojích v práci nemám ráda:D ale asi budu mít možnost dotykáč vyzkoušet , tak uvidím.

krystalka
16. pro 2016

@sarihy - u nás taky ještě všichni nemají, mají ho hlavně ti, kteří už jezdí sami.....no, ale ti co ho nemají, tak těm ostatním koukají přes rameno... 🙂