Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kolik se zaplatí při nástupu do 1. třídy?

petrajurinova
3. zář 2013

Ahoj jenom tak orientačně by mě zajímalo, na jakou cenu Vás vyšlo vybavení a platby před a při nástupu dítěte do první třídy ve státní nebo městské škole (v soukromé to samozřejmě bude podstatně dražší). Právě jsem si to pro své domácí účetnictví propočítávala a jsem zatím zhruba na 3000,- Ve kterých mám započteno - aktovka cca 1000,-, školní potřeby a výbava na různé výchovy (VV, TV...) zhruba 1200,- a strava a poplatek za družinu na září cca 800,-. Já jsem počítala i s trochu vyšší částkou, ale dost věcí děti dostanou od školy (barvy, lepidla, sešity, pracovní sešity, písmenka.......), naproti tomu kamarádka je z té částky celkem paf a zdá se jí to moc. Tak mě trošku zajímá, jak je to jinde.

berynka
3. zář 2013

Tak u nás:
- 1500,- (aktovka), penál a tvrdé desky jsme dostali
- 800,- (vybavení VV), něco jsme už doma měli (hlavně na TV), tak to nepočítám
- 800,- (drogerie do školy a do družiny)
- 600,- (odpolední družina, platí se najednou 4 měsíce)
- 80,- (el. kartička na obědy)
- 500,- (na učebnice a sešity)
- 100,- (pronájem skříňky v šatně vč. klíče)
- 400,- obyčejné tenisky (na tv a do družiny)
Takže za normálních okolností rozhodně kolem !!! 5 tisíc !!! 😝 😉

Plus cca 1000-1500,- bude stát nějaký školní kroužek 😎 .

@petrajurinova

zamilovanadonej
3. zář 2013

Já dala za pomůcky do 1. třídy aktuálně něco kolen 2000Kč + 1200kč aktovka+185 Kč bačkory.....nepočítám tenisky na tělocvik. Takže 3000kč jen to fikne. A taky kroužky: Jazyky jsou u nás za 200kč, pohybové kroužky za 400kč....družina na 1 m+síc 50kč, strava měcíčně cca 550kč...

Takže celkem za začátek a září...zhruba 4500kč.

petrajurinova
autor
3. zář 2013

@zamilovanadonej tak kroužky v rámci školy nebo družiny (pohybové, keramika, dramatický, pěvecký sbor, turistický oddíl) jsou u nás zdarma a angličtinu mají už od 1. třídy jako povinný předmět, takže tam naštěstí nebudeme doplácet nic víc než nákup učebních-pracovních sešitů.

poupe
6. zář 2013

Tak u nás se platí 200kč za kroužek na 1/2 roku, mě příjde taky že jem dala kolem 5tisíc 😒 😉

majka07
10. zář 2013

tak já myslela, že to bude hrozná částka a nakonec mi to zastak šílené nepřišlo, ale asi je to i tím, že jsem nenakupovala všechno najednou. Jinak na prvňáčka se u nás dostalo od úřadu 5000,- kč což potěší 🙂

Sem začni psát odpověď...

Odešli