Nesoustředěný ve škole, medikamentózní léčbu odmítám

pavca1965
5. pro 2017

Dob den maminky,hlavně školáků. Mám 11,5leteho syna s poruchou uceni. K tomu je velmi nesoustředěny ve škole,nosí špatné známky,dle učitelek ma svůj svět,je to "šašek". Chodíme do PPP poradny,kdy se mě už po několikáté psycholožka snažila dotlačit do medikamentózní léčby,což jsem odmítla. Bojím se do něj spát chemii, nepotřebuji mít doma hadrovou panenku. Nebo zbytečně zveličuji? Nemáte někdo zkušenosti. Děkuji

shine2015
5. pro 2017

@pavca1965 léky nejsou řešením.... hledala bych člověka který pomůže bez léku. Schopného psychologa, poradnu pedagogicko psychologickou klidně soukromou.....
Třeba ti i někdo dá kontakt tady.....

A jinak bych se zamyslela nad vztahy - jaké mate doma, deti mezi s sebou, vy dospěli mezi sebou....a ty jako máma, jak funguje otec.....
zmapoval a bych i prostředí ve škole.. jaké má kamarády jak se k němu chovají jaké postoje mají učitelky k němu, on k nim.... na zvážení je i změna školy - někdy muže mít pocit ze už to nemá smysl a nevnímá je....je mu to jedno protože vždycky bude špatný....

Drž se a je moc dobre ze to resis..... léky bych odmítla. Přijde mi příšerny ze místo toho aby se snažili o změnu všichni tak ho chtějí nadopovat lekama aby měli klid..... drz se a nedej se!

milisent
5. pro 2017

Uplny souhlas, se vsim s @shine2015 👍

bayt
5. pro 2017

@pavca1965 Tak zkuste ještě jiné psychology, nejlépe dětského klinického psychologa, který bude mít dobré reference. Uvidíte, co vám řekne. Já si nemyslím, že léky jsou absolutní zlo. Určitě z něj neudělají "hadrovou panenku", to by ve škole asi moc dobře nefungoval. Znám holčinu, která se ve škole šíleně trápila a její máma byla hodně proti medikaci. Nakonec se k lehké medikaci stejně dopracovaly a holce se fakt ulevilo. Ale jen o lécích to není nikdy, nejlepší by bylo docházet k psychologovi jako rodina na rodinnou terapii. PPP to nenahradí.