• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Odklad školní docházky. Kolikrát je možný?

3. února 2012 
Sice se nás to tenhle rok ještě netýká ale zajímalo by mě kolikrát je možný odklad školní docházky?Díky za info :wink:
2. únor 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajik25
odklad školní docházky může být povolen pouze dvakrát, tj. nejdéle do roku, v němž dítě dovrší osmý rok věku.
2. únor 2012 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pouze jednou, pak už musí do školy.
@jajik25
2. únor 2012 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No,tak teď nevím čemu věřit. :slight_smile: :slight_smile: To se ale ještě určitě dozvím.
2. únor 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pravda je oboje. Odklad šk.docházky může být povolen nejdéle do šk.roku, v němž dítě dovrší 8let. Takže pokud je dítě narozené od ledna do srpna, odklad může být udělen pouze jednou, protože pak už bude šk.rok., kdy dětem bude 8let a to už musí od září nastoupit. Pokud je dítě narozené od září do prosince, je ve "výhodě", protože poprvé má tzv.přirozený odklad, tzn. k zápisu nemusí ( tam jdou děti narozené do 31.8.) a pokud to i potom nestačí, podává se odklad normální, tzn. dítě nastupuje třeba v září a hned v tom září je mu 8let :slight_smile:

Snad jsem to dostatečně vysvětlila. Ještě pro příklad na letosních zápisových dětech. K zápisu musely děti narozené do 31.8.2006. Pokud budeš mít dítě narozené např. 31.8. 2006, k zápisu musí, podáš odklad a půjde do školy až od září 2013, tj. v tom šk.roce mu bude 31.8. už 8let. Pokud je dítě ale narozené 1.9.2006, k zápisu letos nemuselo, na rozdíl od toho narozeného 31.8.2006. Bude další rok ve školce, příští rok rodiče zažádají o odklad a půjde do školy až v září 2014, tj. 1.9.2014 mu bude 8let a půjde do 1.třídy a bude mít tedy ten odklad dvakrát. :slight_smile:
3. únor 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@etinka super, to je informace k nezaplacení, díky:slight_smile:. i jsem to pochopila:slight_smile:. mám syna narozeného v srpnu:slight_smile:.
3. únor 2012 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajik25 musím souhlasit i s
@etinka , ještě jsem se na to informovala, a prý je i to možné...fakt je, že jsem se s tím nikdy za svou praxi nesetkala.
3. únor 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@etinka Jo tak takhle berete ten druhý rok :slight_smile: tak jsem to napsala dobře, že jen jednou, ten druhý "odklad" je myšleno pro zářijové děti... :slight_smile:
3. únor 2012 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Staršímu synovi bude v květnu pět,takže jestli jsem to dobře pochopila tak dostane odklad jen jednou,ne?Ptám se jen proto že má poruchu řeči tak ani nevím jak by se to řešilo kdyby i po odkladu nebyl připravený na školu.
3. únor 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jajik25, ano, odklad může tvůj syn dostat jen jednou, když je květnový :slight_smile: . Do školy máte ještě daleko a uvidíš sama, jaké bude malý dělat pokroky. Většinou dětem s poruchami řeči stačí ten odklad a vše do začátku šk.docházky doženou :wink: , příp. existují i logopedické školy.
3. únor 2012 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek