Odklad školní docházky. Kolikrát je možný?

jajik25
2. únor 2012

Sice se nás to tenhle rok ještě netýká ale zajímalo by mě kolikrát je možný odklad školní docházky?Díky za info 😉

vojtisek2007
2. únor 2012

@jajik25
odklad školní docházky může být povolen pouze dvakrát, tj. nejdéle do roku, v němž dítě dovrší osmý rok věku.

kaculetka
2. únor 2012

Pouze jednou, pak už musí do školy.
@jajik25

jajik25
autor
2. únor 2012

No,tak teď nevím čemu věřit. 🙂 🙂 To se ale ještě určitě dozvím.

etinka
3. únor 2012

Pravda je oboje. Odklad šk.docházky může být povolen nejdéle do šk.roku, v němž dítě dovrší 8let. Takže pokud je dítě narozené od ledna do srpna, odklad může být udělen pouze jednou, protože pak už bude šk.rok., kdy dětem bude 8let a to už musí od září nastoupit. Pokud je dítě narozené od září do prosince, je ve "výhodě", protože poprvé má tzv.přirozený odklad, tzn. k zápisu nemusí ( tam jdou děti narozené do 31.8.) a pokud to i potom nestačí, podává se odklad normální, tzn. dítě nastupuje třeba v září a hned v tom září je mu 8let 🙂

Snad jsem to dostatečně vysvětlila. Ještě pro příklad na letosních zápisových dětech. K zápisu musely děti narozené do 31.8.2006. Pokud budeš mít dítě narozené např. 31.8. 2006, k zápisu musí, podáš odklad a půjde do školy až od září 2013, tj. v tom šk.roce mu bude 31.8. už 8let. Pokud je dítě ale narozené 1.9.2006, k zápisu letos nemuselo, na rozdíl od toho narozeného 31.8.2006. Bude další rok ve školce, příští rok rodiče zažádají o odklad a půjde do školy až v září 2014, tj. 1.9.2014 mu bude 8let a půjde do 1.třídy a bude mít tedy ten odklad dvakrát. 🙂

berenika39
3. únor 2012

@etinka super, to je informace k nezaplacení, díky🙂. i jsem to pochopila🙂. mám syna narozeného v srpnu🙂.

kaculetka
3. únor 2012

@jajik25 musím souhlasit i s
@etinka , ještě jsem se na to informovala, a prý je i to možné...fakt je, že jsem se s tím nikdy za svou praxi nesetkala.

kaculetka
3. únor 2012

@etinka Jo tak takhle berete ten druhý rok 🙂 tak jsem to napsala dobře, že jen jednou, ten druhý "odklad" je myšleno pro zářijové děti... 🙂

jajik25
autor
3. únor 2012

Staršímu synovi bude v květnu pět,takže jestli jsem to dobře pochopila tak dostane odklad jen jednou,ne?Ptám se jen proto že má poruchu řeči tak ani nevím jak by se to řešilo kdyby i po odkladu nebyl připravený na školu.

etinka
3. únor 2012

Jajik25, ano, odklad může tvůj syn dostat jen jednou, když je květnový 🙂 . Do školy máte ještě daleko a uvidíš sama, jaké bude malý dělat pokroky. Většinou dětem s poruchami řeči stačí ten odklad a vše do začátku šk.docházky doženou 😉 , příp. existují i logopedické školy.