Otec na rodičovské dovolené. Jaké s tím máte zkušenosti?

sabina_richterova
10. říj 2019

Dobrý den, byl na rodičovské dovolené otec dítěte? 🙂 Jaké s tím máte zkušenosti? Jak je staré dítě nyní? Jaký mají vztah?

kajsaka
10. říj 2019

Ano, byl. Šla jsem do práce hned po mateřské. Dceři jsou tři a vztah mají moc hezký. Zkušenosti mám dobré, ale záleží na každém, jak to bere. Já třeba první týden brečela, že mě vlastně nepotřebují 😁

konidana
10. říj 2019

Manžel šel na rodičák , když bylo dceři 3r a synovi 1r. Dcera šla do školky až ve 3a3/4, kluk přesně ve 3letech. Zkušenost báječná, oběma se nám díky prohození podařilo vyhnout neskutečné prudě (já doma a manžel v práci - oba jsme byli hotoví) Se synem(10r) mají hezký vztah, kluk se potatil s dcerou to je horší , manžel a puberťačka(12r) s vlastním názorem to jaksi nejde k sobě 😅 Ale myslím, že to dáno spíš povahama než čímokli jiným😉

tess85
11. říj 2019

Manžel byl na rodičovské dovolené, když bylo synovi 2,5. Užili si to oba a myslím, že pro syna to byla skvělá příležitost a mají díky tomu hodně dobrý vztah. S mladším ta možnost teď není, musím být celou dobu já. Docela nás to mrzí. Navíc to byla úleva i pro mne, že jsem celý den jen neskákala kolem nočníku a hraček...

svntvt
11. říj 2019

Ženy, hrozně zavidim!😍 Ja bych si to taky klidně od těch 18/24 měsíců dítěte uměla krásně představit, si to s manželem prohodit, můj sen!😂 Bohužel naprostý nepoměr v našich platech a nutnost teď vydělat co nejvíc kvůli novému bydlení mi tuhle variantu znemožnilo ☹️ vsechny kteří to tak mají/měli obdivuji! Super

junitax
12. říj 2019

@sabina_richterova
Dobrý den, můj manžel nastoupil na rodičovskou dovolenou, když byly synovi 4 měsíce. Během doby, co jsem ho kojila jsem jeden den v týdnu pracovala z domu.
Synovi je teď 3,5 roku.
Je to skvělé, nejjednodušší bude, když napíšu, že to je jako by měl 2 mámy. Ve smyslu té péče o něj.

kocila
12. říj 2019

@sabina_richterova manzel sel na materskou,kdyz synovi bylo 10mesicu. Maji krasny vztah a nikdo z nas rozhodnuti nelituje.Užili si spolecne straveny cas naplno.Jen pripojuji,ze jsme o sdileni rodicovske dovolene dohodli uz v tehotenstvi,tim byly obe strany na vse pripravene.

sabina_richterova
autor
12. říj 2019

@kocila Děkuji za reakci 🙂) Myslím si, že to může pro vztahy celé rodiny obohacující.. Kolik je prosím synovi dnes?
Se mnou byl na rodičovské i můj táta a myslím si, že nás to hodně sblížilo.. Co vím od ostatních kamarádek, nemají s tátou tak blízký vztah. (čehož jde samozřejmě docílit i jinak, než že otec přímo zůstane s dítětem doma 🙂 ..)

kocila
12. říj 2019

@sabina_richterova synovi ted je 6let a rika,ze nejvice na svete ma rad mamu a tatu. Dale nemam jedinou obavu nechat doma syna,kdyz je nemocny, protoze i takove situace zvlada manzel s prehledem.Jsou dva velci partaci a zaroven dalsi hezky bonus je,ze chod domacnosti mame spolecny..zapnout pracku, umyt wc,uvarit to manzel ovlada (neumel od sve maminky),ale i materska ho naucila krome celodenní pece o dite,take plne pochopit co je "rod.dovolena"'.
Ja razim nazor,ze i par mesicu straveny s malym ditetem je ohromny bonus do zivota co se tyce vztahu...takze pokud moznost je,at chlap na materskou jde (manza pred 5ti lety byl trosku za exota -jediny tatinek v detske herne a jak mu maminky podstrojovaly 😂)...
A asi posledni co dodam,ty sama musis citit,ze navratem do prace nic nezmeskas a nebudes toho litovat (prvni krucek udelal s manzelem,ale hned ten den odpoledne ukazal i me atd)...

sabina_richterova
autor
12. říj 2019

@kocila To je skvělé, co se týče i toho chodu domácnosti, to se tak často nevidí 🙂 Moc se omlouvám, asi jsem Vás zmátla, ale zajímám se o toto téma spíše kvůli práci, kterou nyní píšu. Studuji psychologii a zabývám se právě tématem otce na rodičovské dovolené, protože si myslím, že i když teď aktivní otcovství a celkově tátovská výchova frčí víc, než tomu kdy bylo, stále se toho spoustu tatínků bojí nebo neví co to obnáší apod. a tahle práce by snad mohla alespoň některým při rozhodování pomoci..
Moc děkuji všem za komentáře. Kdyby byl některý z tatínků ochotný podělit se o pár zkušeností, budu vděčná za rozhovor a vkládám tady svou mailovou adresu 🙂 richterova.sabi@gmail.com
Ještě jednou moc děkuji 🙂