Program "Začít spolu", máte zkušenost?

sarihy
26. lis 2014

Ráda bych se zeptala, zda něčí dítě navštěvuje školu, která se řídí programem "Začít spolu"? Jedna se spádových škol tento program aplikuje a já nejsem nějak přesvědčená, že je to nějaká výhra...projektové vyučování, hodně skupinové práce, žádné zvonění, prolínání jednotlivých předmětů...já nejsem vyznavač žádné alternativních přístupů a ani tomu moc nerozumím, nejsem si jistá, jestli to není lepší pro děti, které mají nějakou vadu (ADHD, dyslexie, poruchy učení a pozornosti...), a "normální chytré dítě" tím spíš utrpí. Budu ráda za všechny zkušenosti a názory. Díky.

leia1
26. lis 2014

já jako učitelka (na 2.stupni sice), ale ve škole, kde jsem učila, se právě tento program aplikoval. Podle mě to není vhodné pro všechny děti, zejm. pro ty s různými poruchami, které potřebují hlavně řád apod. U nás měli rozvrh tak, že měli vyučování ještě dlouho po obědě, což se mi zdálo třeba pro prvnáčky vražedný, co se týče pozornosti. Lavice uspořádány tak, aby sice pracovali ve skupinkách, ale některé byly tak blbě nasměrované, že děti neviděly na tabuli a atd. já bych své dítě do takové školy neposlala. Ale pouze můj názor, jak jsem to viděla na povrchu, detailní zkušenost nemám, spíše to na mně působilo negativně...

sarihy
autor
27. lis 2014

@leia1 Děkuju za komentář. Já právě z toho taky nejsem nějak odvázaná. Půjdu se podívat na den otevřených dveří a uvidím, jak to na mě zapůsobí...