Slovenské dítě v české škole. Rady, postrehy, skúsenosti

garzonka
12. dub 2010

Ahojte, maminky, budeme mat od září / septembra prváka, sme obaja manželia Slováci žijúci v ČR, tak som moc zvedavá, ako sa náš prvorodený popasuje s českým školstvom. Ak sa nájdu maminky, ktoré už toto absolvovali alebo majú pred sebou podobnú budúcnosť, rada uvítam akékoľvek postrehy, rady, a skúsenosti, ako to vaše ratolesti zvládli a vy s nimi... 😎

tatianna3
7. říj 2015

Ahoj, pokiaľ ste Slováci žijúci v zahraničí je tvojou povinosťou prihlásiť dieťa do školy na Slovensku a tam požiadať o povolenie (len admninistrativna neprijemnosť) o navštěvovanie ZŠ v zahraničí !
Zákonnú povinnosť zapísať dieťa do základnej školy na Slovensku má každý rodič, ktorý je občanom SR a takisto aj jeho dieťa má slovenské občianstvo, bez ohľadu na to, kde žije. Jedině, že máte dvoje občianstvo, potom si možete vybrať, v ktorom štáte chcete povinnú školskú dochádzku absolvovať!

souffle
10. led 2016

@tatianna3 len teraz predlzili zapis na slovensku az na april a v cechach je vo februari, co s tym? zapisat dieta najprv v cechah a potom az na svk?

martinasip
24. kvě 2016

Ja uz mam v tom poriadny gulas. Mam syna stvrtaka. Dokonci rocnik a stahujeme sa zo Slovenska na Moravu. Na Slovensku v skole mi povedali, ze potrebuju akceptacny list zo skoly z Moravy a potom na zaklade neho ho odhlasia. Ako to teda je? Dakujem pekne za radu.