Realitka nebo bez?

10. pro 2022

Ahoj mam majetek byt se svoji sestrou po rodicich nyni by jsme ho chteli prodat ale nevim zda je lepsi bez realitky nebo to dat realitce?kdyz bez realitky tak jsem koukala ze je plno papirovani a musime to obehat sami urady.a dat pravnikovi 20 000 kc coz nemame.nevite jak to funguje pres realitku bud ji predat ten byt aby ho prodala nebo aby ho od nas koupila?diky

candat
10. pro 2022

@veroniquecz my měli z Třince - Reality pro radost p. Chmielovou

veroniquecz
10. pro 2022
veroniquecz
10. pro 2022

@candat díky 👍

eviicka
10. pro 2022

@zelenaesmolda pronajímat byt zase taková sranda není, zvlášť když je více majitelů a byt z ruky, prodej v tomto případě chápu. Navíc teď jsou ceny vysoko.

Jinak jak psali ostatní, ve vašem případě (nezkušenost) určitě realitku jen pečlivě vybrat makléře a předem si zjistit, na co vše si dát pozor.

zelenaesmolda
10. pro 2022

@eviicka
Ted jsou ceny sice vysoko ale uz behem pristiho roku maji zacit padat a a co tak sleduju tak uz padaji.
V dlouhodobem hledisku ceny nemovitosti ale porad rostou takze za me je skoda to prodavat protoze kdyby to pronajali tak jim to behem let vynese vic penez nez tedka prodej.

eviicka
10. pro 2022

@zelenaesmolda peníze nejsou všechno, pokud to je ve starém (problémovém) domě v Horní dolní (kde si ze solidních nájemníků nemůžeš vybírat a nájem sotva pokryje náklady), pokud tím pokryjí vlastní hypotéky, dluhy... nevíš jak to mají se sestrou jaké mají vztahy, jak se na sebe mohou spolehnout... vlastnictví podílu bytu nemusí být vždy výhra.

autor
11. pro 2022

@eviicka dluhy nemame jen pujcka na auto mame bybdlime v pronajmu sestra ma hypoteku a se setrou jsme docela za dobre.takze chceme byt peodat a rozdelit se mezi sebou nam se to bude hodit a sestre take je to byt 3+1 s 2 sklepy neco v byte noveho je jinak stara podlaha v pokoji a obyvaku plus pul roku nove okna plastove velikostne 76m² cca tak jsem zadavala na netu za kolik by jsme mohli a vyslo mi cca 2 600 000 mozna

zelenaesmolda
11. pro 2022

Ja bych to neprodavala.Lepsi mate byt pronajmout,najem si vzdycky rozdelit a sestra z neho muze platit hypoteku.Byty se dneska neprodavaji pokud to neni nouzove reseni.Hodne by pomohlo kdybys uvedla lokalitu.Ale 3+1 za 2600 000 by mohla byt Ostrava a okoli,tam se ty ceny tak pohybuji.
Ja jsem se cca pred 3 lety divala na byt 1+1 za cca 750 000,ted stoji 2x tolik.
Na prodeji prodelas z dlouhodobeho hlediska.

alvee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz