Jeden kluk a tři holky. Máte zkušenost, jak se vychovává chlapec mezi děvčaty?

leni88
26. led 2022

Hezký den, chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenost (ať už jako rodič nebo sourozenec ) se 4 dětmi v rodině, kdy 3 jsou holčičky a 1 chlapec. Jak se vychovává chlapec mezi děvčaty? Není moc odstrčený? Máme 3 děti (2 holčičky a 1 kluka), starší dcera a syn si teď rozumí moc dobře, ale zatím jsou malí a říkám si, jak to bude vypadat až budou starší... teď čekáme čtvrté, ideální by samozřejmě bylo, kdyby se narodil kluk, ale vypadá to spíš na holčičku a já se začínám bát, jestli syn nebude pak mezi holčičkami odstrčený, jestli s ním někdo bude hrát i chlapecké hry.. Budu ráda za jakýkoli komentář a zkušenost. Děkuji 🙂

korin
26. led 2022

Mám jednoho syna (je nejstarší) a dvě dcery. Hraje si hlavně se sestrou, která je mu věkově blíž. Na typicky klučičí hry má kamaráda ze školy, dá se ale říct, že hodně her je neutrálních a děvčata s nimi obecně nemají problém. Tvůj syn bude mít jistě i nějaké kamarády, ať už ve školce či škole, předpokládám, že i tatínka. Neviděla bych to černě.

felixfelicis
26. led 2022

Znam ze vzdalenejsiho okoli. Kluk treti sestru obrecel, ale maminka mela za to, ze alespon bude v necem jedinecny, a bude na tom tim padem lepe nez ta prostredni sestra (kluk byl druhorozeny). Jak se to vyvijelo dal, nevim, uz nejsme v kontaktu.

fyii
26. led 2022

ja mela tri brachy, jednoho staršího a dva mladsi, vsichni vlastni a hrali jsme si vsichni. jo u posledniho brachy, kteru je o 8 let jsem to obrecela, ze proc zase kluk. ale do života je to dobry, umim si kdeco opravit, poradim si s kde cim a ridim 150 chlapu v praci, takze dobry😁.

martulka88
26. led 2022

My jsme 3- ségra o 2roky a brácha o 5let starší... Hrála jsem si hlavně se ségrou, ale neměli jsme problém si hrát společně... Ale jinak on měl fotbal, měl své kamarády, takže nás ani nepotřeboval. A my jsme tedy neměli problém ani s tím, že si s námi hráli rodiče, taťka podporoval bráchu ve fotbale. Není to o vyhrání si mezi sourozenci, ale je to i o tom, k čemu děti povedete a jak se budou k sobě chovat.

treasurka
26. led 2022

Jo, máme kluk - holka - holka - holka. Nevim, jak moc tim trpí nebo netrpí, třeba kdyby měl bráchu, tak by na sebe žárlili, to u nás vůbec neznáme. Holky ho občas otravujou, a on je taky, ale nemyslím, že je to někde jinak. Chodí teda do skauta, do klučičího oddílu, a jezdí na tábor pro kluky, venku má kamarády kluky, ale hodně si rozumí i s holkama, řekla bych, že víc, než je v tomhle věku běžný. Furt nějakou miluje, a jeho nějaká miluje, tak snad to nakonec bude do života výhoda 🙂

mandala
26. led 2022

Máme to jako vy, holka, holka, kluk a holka. Kluk rozhodně odstrčený není, dokáže se prosadit až moc. Ale jinak bych řekla, že ani nezáleží na pohlaví, spíš na věku, pokud jsou věkově blízko, tak si budou rozumět tak jako tak... 🙂

leni88
autor
26. led 2022

Děkuji všem za komentáře, jsem zvědavá na další.. Máme teď holčičku skoro 5, chlapce 3 a půl a nejmladší dceru 1,5 roku, až se narodí miminko, tak jí budou 2. Starší děti jsou od sebe 16 měsíců a mají k sobě hodně blízko, jsou jak dvojčata, tak snad jim to vydrží, i když je to holka- kluk a přibudou k nim další 2 holčičky. Vlastně mi vůbec nevadí mít další holčičku, jen mi bylo líto, že syn nebude mít k sobě toho bráchu parťáka..asi jsem si to moc dopředu zidealizovala a zklamalo mě, že to nebude tak, jak by se mi líbilo. Ale samozřejmě budu šťastná za 4 zdravé děti, bez ohledu na pohlaví 🙂

mandala
27. led 2022

@leni88 Já jsem to pojala, jako přednost... Jsi jediný kluk, tys to zachránil, budeš chránit ségry, ty budeš pomáhat tátoj, holky to nezvládnou... Máš vidět, jak se dme pýchou 😆

andelka
27. led 2022

Sestřenice má nejstaršího syna,a pak tři holky. Přežili to všichni 😁 já mám tři kluky, holčičku bohužel ne ( tedy mám vyvdanou a tam ty hry a vztah jsou jiné,ne kvůli pohlaví,ale kvůli věku), ale nemyslím,že to je nějaký problém. Netrap se tím.

zunaida
29. led 2022

Tento příspěvek je jako bych ho psala já. To není ani možné 🌞. Jen trochu jiný věk. Holka 7, holka 5, kluk 2 a teď jsem těhotná, opět holka v červnu 2022. Přesně stejné pocity, že to bude fajn až to bude druhý Kluk. No ale je to zase holka. I mě malá slza ukápla, že jsem to přece naplánovala jinak. Obecně jsem spíš na holky a v hloubi duše jsem byla ta holku ráda, ale je mě líto syna a trochu i manžela, že to nebude parťák. Teď už jsem s tím ale docela v pohodě.

gingermom
29. led 2022

Máme doma 3+1. Všichni syna litují, chudáčka....ale kdybyste viděli, jak je vyčuraný, jak to s těma babama doma umí. A ony se můžou přetrhnout, aby si milovaného bráchu získaly!
Pro manželství to taky bude skvělá průprava, aspoň bude rozumět ženskému světu, náladám, hysterií 🤭 Průser bude, když bude gay, to mu pak bude k ničemu 😁 Ale tak co, hlavně aby byl zdravý 👍

hadeline
29. led 2022

@gingermom máme to doma stejně.