Separační úzkost/příchod sourozence. Máte zkušenost ještě před narozením sourozence?

22. dub 2022

Mám syna - 22 měsíců, zhruba za 3 měsíce se mu narodí brácha. Poslední týdny začal být hodně fixovaný na nás oba s manželem, pořád chce být přitulený, nechce se ode mně hnout ani na plavání. Dnes odpoledne jsme byli na hrišti, manžel jel na rozlučku kolegovi, tak odešel a syn ho pak 15 minut hledal a brekem na krajíčku. Koupila jsem knížku o sourozencích, když kreslíme naši rodinu, tak mi sám do břicha nakreslí mimi, nedokážu posoudit, do jaké míry to vnímá. 7miMáte zkušenost s takovoz zněnou ještě před narozením sourozence?

jana_zofie
22. dub 2022

Jo, ty deti.to tak asi maj. Ja zase malou nemohla odlepit od prsu. Ostatne po porodu prvni tydny taky ne. A zacala byt (a do ted je) hrozne hakliva na to, kdyz na ni moc kricim a zlobim se (je tezke se nezlobit, dozaduje se pozornosti neplechou a naschvaly) tak se v noci budi a place.

vipeta
24. dub 2022

Napadlo mě, i když váš syn je na to asi ještě malý, zkusit mu pustit animovaný film Mimi Šéf (jedničku). Tam je krásně a vtipně ukázaný, jak starší syn dostane bratříčka a pere se s tím 😉