8. měsíční mimčo neví "co by" a pořád kňourá. Co s tím?

sonije
31. bře 2008

Vážně nevím, jak jinak bych to jinak nazvala, ale prosím poraďte, nebo už asi pojedu do cvokhauzu. Adík je zlaté mimčo, už leze a všude si stoupá. Ale cca před 14 dny to začalo. Někde si sednu, hned se na mě sápe, kňourá, zvednu ho, chce zas najednou dolů. Jdu s ním dolů, chci si s ním hrát, hraje si sám, tak odejdu, zase kňourá a chce si hrát se mnou. Když si hrajem, zase si chce hrát sám. Jdu např mít nádobí, mám ho na noze, vyndám mu misky, chce si hrát se mnou, pak zas sám.. Pak chce spát, ale v postýlce si stoupá, po půl hodině pokládání a stoupání, ho zas vyndám, zas kňourá a mne si oči.. Když ho nechám, rozeřve se úplně.. Máme doma milion hraček, snažím se s ním hodně mazlit, povídat si, hrát si, chodit s ním ven i na návštěvy, aby měl pořád nové podněty, dovolím mu ovladače, mobil, všechno možné, co jiné mamči i zakazují (pokud to není nebezpečné), ale je to pořád stejné.. I než jsem napsala tohle, asi 10x jsem odběhla za ním a teď už se zase sápe na mě.. Je to opravdu vysilující a mám pocit, že mi každou chvíli ujedou nervy.. Máte někdo podobnou zkušenost? Co s tím?

jitka83
31. bře 2008

Ahoj sonije. Mám taky 8 měsíčního kluka. A dělá to samé. Zatím u všeho jen klečí, ale to je skoro to samé. Jen na stůl tolik nedosáhne, tak brečí, že by zrovna to chtěl. Tak ho dám na zem a to je pak brekot ještě větší. Zajímají ho věci, který by na něho mohli spadnout. Jako jsou kytky ve stojanu, žehlící prkno. Nebo rád tahá kabeli. Tak se ho snažím zabavit jinak, nebo mu vše přidržuju, aby to na něj nespadlo. Taky je hodně okňouranej a jít spát je pro nás taky vysilující. Možná mám výhodu v tom, že mám ještě 4 letou holku, tak se občas zabaví s ní. I když to taky neni tak často. U nás hodně zabírá, když opravdu nevím co s ním, tak jdem ven a on se prospí, nebo jen prokouká a pak je doma zase v klidu a i si vyhraje sám. Někdy teda chodíme ven i 4x za den, ale fakt to celkem zabírá. 😅 Jsou mu pak ty věci nějak cenější, když je třeba půl dne nevidí.

smisela
31. bře 2008

Ahoj sonije,moja mala je na tom podobne,ale s tým,ze nastastie nie je taka umrncana,mozno prave prechadza obdobim,ked je na teba naviazany a ma strach,aby si od neho neodisla.U nas to trva asi mesiac,ale lepsi sa to aj ked obcas je to uz na nervy 😒 Ale hovorim si ze ju to prejde toto obdobie 🙂 a co sa tyka hraciek,nic ju nezaujima,len ovladace,snure,kable,otvaranie skrin a vyhadzovanie vsetkeho mozneho...treba vydrzat,bude sa to zlepsovat 🙂

berynka
31. bře 2008

Ahojky,
u nás proběhlo úplně to samé období. Akorát já byla skoro pořád od pasu dolu nahá 😅 . Heduš jak se na mne neustále věšela, tak mi tahala tepláky až ke kolenům 🙂 . Když jsme byly doma a byla odpočatá, tak jsem to řešila, že jsem si lehla k ní na bok na zem nebo jsme byly na posteli. Dala jsem jí tam různé hračky a oblíbené věci. Chvilku si hrála a chvilku se po mne válela... a stále dokola. Já se snažila relaxovat 😉 . Svoje osobní věci jsem dělala (a vlastně pořád dělám), když malá spí nebo je doma tatínek. Tak chci, ať blbnou spolu a užijou se. Nejlépe nesmím být nikde v dohledu a je klid 🙂 .

niega
31. bře 2008

U nás to taky vypadá skoro podobně. Teda až na to hraní, páč Edík si hraje zásadně se mnou nebo s manželem, pokud jsem na služebce. Sám to ještě nedokáže. Nicméně v posledním asi měsíci jsem musela vyhlásit zákaz jakýchkoli hraček, páč Edík se zmocní hračky (ale nejsou to naneštěstí jen hračky), přehazuje ji z ruky do ruky, mává s ní a následně se brutálně rozčílí a rozhuláká, to nevydržím dlouho a hračku mu vezmu (a okomentuju to, né že bych mu ji surově vyrvala), rozbrečí se, až se klepe. Pak se zabaví jinak a je spokojenej. Následně se zase něčeho zmocní a promění se v cholerickýho ďáblíka. Chjo, už aby to skončilo...
Jo a co zabírá - dám ho do šátku a jdeme třeba luxovat, mýt nádobí nebo tak něco. Anebo jdeme čučet ven, Edík si v šátku odpočine a zklidní se...

skate
31. bře 2008

Ahojky, tak my jsme dostali na Vánoce chodítko. Četla jsem toho plno, jak to škodí apod. Nechtěla jsem, bála se, ale jak vidím, jak je v tom šťastný, spokojený, tak mu to nedokážu odepřít. Dělal to, co píšete, lae co používáme chodítko je klid. 😉

niega
31. bře 2008

Skate, tak to je super. Ale do chodítka nejdu ani omylem, to radši zatnu zuby...

andy75
31. bře 2008

U nas je to tiez velmi podobne...akurat,ze pred takymi 2tt.sa este vpohode pekne sama zahrala.Teraz nehrozi. A nevydrzi dlho ani s nikym inym,len so mnou by bola najradsej...
Ja pripisujem tento jej neklud zubkom,ktore jej prave idu...dufam,ze sa to potom zlepsi 🙂

karot
31. bře 2008

U nás to začalo kolem 8.měsíce a stále to trvá.Ikdyž už v menší míře. 😉
Ale u nás ta nevrlost souvísí spíš se zoubky nebo únavou.

lukynek
31. bře 2008

U nás je to úplně stéjné, asi jako všude jinde. Tím si prostě musíme projít!! Chodítka hodně lidí odsuzuje, ale já jsem pro. Náš Luky je v něm spokojený a vyřádí se v něm až až......samozřejmě, že ho tam nenechávám celý den. Chvilinku, potom si jdeme hrát. Pak si hraje chvilinku sám, ale tak, že já odbíhám z kuchyně, a hlídám topení. To je totiž poslední dny jeho nejoblíbenější činnost. Vstávání u topení....taky už máme nejednu modřinu. Ale maminy nešilte, to k tomu prostě patří. Se spaním máme taky stejný problém. Nejméně 10x ho musím jít položit, ale nakonec se vyčerpá a usne. Žádné nosení na rukách, no to bych se za chvíli zbláznila. 🙂

anatanka
31. bře 2008

Asi to k tem 8 mesicum patri - konkretne k osmimesicni uzkosti, protoze jak tak ctu, tak to u vsech zacinalo ve stejnem veku a to kolem osmeho mesice.
To, co popisuje na zacatku Sonije je naprosto to same, co mam doma s Miriam. Ona byla vzdycka hodne otravna a uřvaná, takze zadnou velkou zmenu nepozoruju, ale taky po me ted posledni dobou porad leze, kdyz stojim, tak mi visi na noze, kdyz sedim, tak se za mnou sape do kresla, kdyz lezim, tak se po mne plazi. Samozrejme je u toho vetsinu casu nespokojena a porad knoura. Pokud ji polozim z naruce na zem a nebo odejdu, tak breci. Nehnu se od ni celej den na krok, rano se vzbudim a uz jsem otravena z toho, ze pred sebou mam dalsich uzasnejch 14 hodin "plnohodnotne" stravenych s Miriam.

jahodka11
31. bře 2008

ahojte maminy, ja som zrovna citala v casopise, ze okolo 8. mesiaca si deti zacinaju uvedomovat, ze mamina odisla a nevedia este pochopit, ze sa vrati...mozno preto su otravne a dozaduju sa viac pozornosti....aj ked ja sa tesim, ako bude danielko po mne lozit, uz sa neviem dockat, zatial mam pocit, ze ho objimam nasilu :(

andy75
31. bře 2008

jahodka11-ved aj my sa tesime, ale niekedy je toho trosicku vela...ved uvidis 😉

eps
31. bře 2008

Ajaj, zatim neporadim, ale uz budu cekat, kdy s tim Madlenka zacne. Uz si zacina uvedomovat mamu (taky jsem ten clanek cetla), kdyz odejdu, hleda (pokud je s ni nekdo jiny) nebo natahuje... myslim, ze to musime prekousknout, ale bude to boj nervu!

jahodka11
31. bře 2008

andy, to verim 🙂)) ja sa vzdy tesim na vsetko, co bude a ked to je...niekedy to nie je az take fajn 🙂)))

andy75
31. bře 2008

ja som na to bola podobne-ked bola mensia a este sa neprevracala,som si hovorila,ake to bude super,ked uz to bude vediet -je to sice super,ale nie ked ju prebalujem a obliekam 😉
podobne s lozenim-to bude super,ked uz zacne-je to super,ale nejakou nahodou vzdy dolezie tam kde by nemala a chyta to co nemoze 😠

jahodka11
31. bře 2008

haha presne 🙂) som sa nemohla dockat, kedy sa zacne pretacat a teraz to robi stale, hlavne, ked ho prebalujem a obliekam a niekedy ma ide slak trafit 🙂)))

georgine
31. bře 2008

hoolky no jak to tady ctu tak mám jenom obavy ze tedka jsou prckove malí , ale ty detičky jsou sileně vyčůrané 😀 . sotva zjistí ze si maminku hezky stáhout zase dolů na hraní tak toho nenechaji klidne do 2let, tomi veřte . Sama jsem to zazila kdekoliv jsem prisla tak si me malý automaticky stáhnul dolu na hraní a já uz to ani neregistrovala, nemohla sjem si zajit treba sednout u návstevy do jine mistnosti a td..Proste jsem musela pritvrdit aby po me nevyzadoval vic a vic pozornosti a vedla ho k smaostatnosti a to byl Ondrásek od malinka zvyklý si hrát sám, ale najednou zjistil ze kdyz si maminku stáhne k sobe na kloberec an hraní tak má vystaráno a je spokojený,... 😉

jasminke
31. bře 2008

Ahojte mamicky, odporucam knizku Magicke roky. Je to knizka, ktora pojednava z psychologickeho pohladu na vyvoj dietatka a pomaha rodicom spravne reagovat na obdobie, v ktorom sa dietatko nachadza. 8mesiac sa prejavuje velkym naviazanim sa na maminu, castokrat uplne odmieta inych ludi. A takysto sa uci o existencii veci, ci ked zatvori oci, veci navzdy zmiznu, alebo je to len docasne. Aby dietatko lepsie preslo tymto zlozitym obdobim, odporuca sa hra na schovavacku, aby dietatko zacalo chapat, ze veci, ktore nevidi, nemusia zmiznut uplne... \Dietka mozu mat aj problem so spanim, lebo sa boja, ze ked zatvoria oci, mama zmizne...

adka25
31. bře 2008

Znie to zaujimavo. Nas drobec bude mat za chvilu rok a mam pocit, ze je to maznadlo najvacsie na svete, stale za mnou "dolieza", pohra sa sam, ale musim sediet pri nom 😢 kamaratka ma rovnako staru dceru a to iste.... Inac na schovavacku sa zacal hrat s nami sam, asi pred 2 tyzdnami uplne intenzivne, aj 100x denne sme ho "hladali", proste si zakryl oci a "de jeeee"

jasminke
31. bře 2008

Odporucam tu knizku. Mame ju ako zachodovu literaturu🙂, musim povedat, ze vie velmi upokojit, dava taky malinky nahlad do duse dietatka, zrazu vies, ze vsetko je v poriadku, zmeny nie su dosledkom niecoho, co robis a mas pocit, ze mozno robis zle.. Je to o tom, ze babatko sa prave nieco naucilo, a ide sa ucit nieco nove.. A ja mu v tom mozem pomoct, lebo viem, co sa mu deje v hlavke.

sonije
autor
31. bře 2008

Holky, děkuju za rady, asi se tím budem muset nějak prokousat s pomocí taťky, kterýho občas zaúkoluju do hraní.. Kočárek taky na chvíli zabírá, ale 4x denně bych asi nešla a to hlavně z důvodu řevu při oblékání🙂. Chodítko taky nechceme, stejně by v něm nevydržel, protože je zvyklý se všude nacpat plazením a myslím, že by mu akorát překáželo.. Spíš uvažuju o odrážedle s opěradlem, že by chodil za ním.. No a na schovku hrajem pořád, akorát se vždycky ukážu jen jednou a on si ke mě doleze, takže pobíháme po celym bytě 🙂. Jé jak já se těšila, žře bude samostatnější až poleze🙂))))). Ale když na to tak vzpomínám, tak do 2 měsíců byla kolika, nespal a taky jsem myslela, že to nikdy neskončí, pak furt kňoural, že chtěl otáčet, přenést jinam atd., pak zas zoubky.. Nějak se na to rychle zapomene..

sonije
autor
31. bře 2008

Jo a na tu knížku mrknu🙂

jasminke
31. bře 2008

Pozri, odporucam.. moj muz robi s knizkami, takze mozem naozaj odporucit.

andy75
31. bře 2008

a kde sa da k tej knihe dostat? Vyzera byt zaujimava.

jasminke
1. dub 2008

Napr Artforum na Kozej v BA, maju tam aj objednavaci system, takze ked tam nie je, do tyzdna tam bude🙂

anatanka
1. dub 2008

A v CR je ta knizka taky?

jasminke
1. dub 2008

Autorka je Selma H. Fraibergová, vydavatelstvo TRITON
Skus sa spytat v nejakom ceskom knihkupectve, ci by Ti ju nevedeli zohnat, urcite dovazaju aj nejake slovenske tituly