Výměna pytlíkových aktivit, půjdete do toho?

sova33
11. led 2013

Milé maminky, na několika stránkách jsem narazila na výměny tzv. pytlíkových aktivit pro děti různého věku a ráda bych se něčeho takového zúčastnila také. Jedná se o jednoduché "hračky" nebo "aktivity", které se dají brát s sebou na cesty nebo k lékaři nebo všude tam, kde potřebujeme dítku ukrátit dlouhou chvíli (samozřejmě mají své využití i doma). Byla bych ráda, kdyby se nás tu pár našlo a mohly bychom se navzájem obohatit. Každá z nás by si vybrala jednu aktivitu,, kterou by vyrobila pro všechny ostatní. Pro přesnou představu se můžete podívat např. sem http://rustspolecne.cz/2012/02/vymena-pytlikovy... nebo https://www.modrykonik.sk/forum/na-hranie-a-spo... , najdete zde i nápad yna možné aktivity (vzhledem k věku mého dítka, bych volila aktivity pro děti 2 - 3,5 roku, ale všechno je věc domluvy). Myslím, že by mohlo být dobré, něco takového tu zkusit. Tak co? Půjdete do toho některá?

janakkk
21. bře 2013

Tak lovení rybiček vyřešilo dítě po svém.....co by se zdržoval udicí, když se dají pohodlně posbírat rukou?? 😀 😀

sova33
autor
21. bře 2013

@pebecka Ahoj, můžeš mi dát do alba aktivitu pro 5. kolo 3-6 let? Na str. 114 je fotka (to "pletení"). Kdyby to nevyhovovalo, vymyslím něco jiného, ale zatím nikdo neprotestoval. Děkuju 🙂

pebecka
21. bře 2013

@sova33 myslis ze to bude bavit i kluky?

rozarka65
21. bře 2013

@pebecka myslím,že nejde tak o to pletení, jako o procvičování motoriky...ale je fakt,že holky z toho budou mít i druhotný užitek, potěšení..Ale kdybys viděla Aninku,jak se vztekla u té provlékačky... 😀

pebecka
21. bře 2013

@rozarka65 no prave nevim, jak se bude kluk tvarit na procvicovani motoriky pletenim :D

jdu tisknout snehulaky ;)

rozarka65
21. bře 2013

@pebecka to máš asi pravdu...to nevím... Ale třeba kamarádka mi posílala odkaz na korálky a já se jí smála,na co potřebuje korálky,když má tři kluky a ona,že prý kluci náhodou rádi navlékají... 😀
Jj,taky tisknu,jak divá... 😀 A teď mi sem přišlo dítko a ani jsem ji neslyšela v chůvičce...

pebecka
21. bře 2013

@rozarka65 manzel dneska utahal vojtu tak, ze od pul osme o nem nevime 🙂

rozarka65
21. bře 2013

@pebecka jéé,ty se máš....🙂

pebecka
21. bře 2013

@rozarka65 no dneska to bodlo, protoze na desatou jsem mela objednaneho kuryra aby odvezl 4 priznanni a mela jsem v pul osme jen 2 a kus tretiho . takze jsem musela maknout 🙂

rozarka65
21. bře 2013

@pebecka se začínám bát,že to zítra nedorazí (materiál)...dneska přišel okluzor,který jsem platila ve stejnou dobu....no uvidíme....

rozarka65
21. bře 2013

@pebecka tý jo,jsi dobrá... 🙂 Odměnila jsi se alespoň za to? 🙂

pebecka
21. bře 2013

@rozarka65 tys planovala vlastne na vikend vyrobu vid, snad to dorazi, kazdy obchod to posila jinak

pebecka
21. bře 2013

@rozarka65 nakonec.... minuly tyden jsem si objednala v litexu plavky a par dni na to jsem tam posilala jine na reklamaci. a reklamaci vyridili rychleji nez tu objednavku :D

rozarka65
21. bře 2013

@pebecka nj,měla jsem si to nechat poslat ppl a ne poštou,ale třeba....

rozarka65
21. bře 2013

@pebecka to je dobrý teda.... 😀

sova33
autor
22. bře 2013

@pebecka Těžko říct, jestli to bude bavit všechny kluky, ale v tom předškolním věku to je často jedno, jestli kluk, nebo holka, ne? A i kluci potom často rádi něco vyrobí, kolikrát jsou i trpělivější než holky 😅 a ty stereotypy, že vaření, šití, pletení apod. je pro holky, jim často vštěpuje až okolí.

rozarka65
22. bře 2013

@sova33 podobné dilema řeším taky...napadlo mne,že na kroužku by si mohly děti pomalovat tašku přes rameno, Aninku to moc bavilo...jenže mám tam dva kluky,tak těm třeba auto nebo něco...a pak mne napadlo,že udělám všem zástěrky a bude...tedy jestli se dokopu k ušití.... to jsem ještě nezkoušela, jen tu tašku...😀

sova33
autor
22. bře 2013

@rozarka65 Vždycky to můžou vyrábět jako dárek pro někoho 😉 I s tím pletením, prostě si to vyzkouší, buď je to bude bavit nebo ne, ale to může být u čehokoliv. Holky taky nemusí bavit tiskátka s autama a silnicemi nebo kluky zase třeba zdobit pizzu. Ono je to těžké, třeba můj brácha do jisté doby dělal spoustu "holčičích" činností, dodnes občas použije šicí stroj (na výrobu masky na karneval). A hrozně rád pro mamku vyráběl dárky - v družině běžně holky i kluci obšívali pohlednice, vyráběli chňapky, jehelníčky apod., takže já jsem v tomhle nikdy problém neviděla 😀

rozarka65
22. bře 2013

@sova33 jj,máš pravdu...Eli si třeba ráda hraje s autíčky... 😀 🙂

pebecka
22. bře 2013

@sova33 @rozarka65 neco na tom vude. Ted taky vozi kocarky a auta ho moc neberou. A ma ruzovy boty ;)

pebecka
22. bře 2013

Premyslim co by se dalo udelat s malinkymi organzovymi pytlicky co nam zbyly ze svatby cca 5x7 cm?

rozarka65
22. bře 2013

@pebecka 🙂

rozarka65
22. bře 2013

Hm,tak balík nedorazil,takže přes víkend neudělám nic..měla mi přijít pěnovka a pastelky... ach jo..😒

pebecka
22. bře 2013

a vis, ze to posilali? zkus si dohledat to podaci cislo...
@rozarka65

rozarka65
22. bře 2013

@pebecka No právě,že asi ne...protože teď jsem si znovu četla mail s potvrzenou objednávkou a tam psali,že mi pošlou podací číslo...takže to asi ani neposlali...tak jsem jim psala mail,jestli dorazila platba...ale bylo by divné,kdyby ne,protože nic neopisuji,ale kopíruji,abych se vyhnula chybám a samozřejmě to ještě několikrát kontroluji...no tak se budu věnovat úklidu a přípravě na kroužky,to je taky potřeba udělat... 😒

pebecka
22. bře 2013

@rozarka65 a to byla ta objednavka v SEVTu?

rozarka65
22. bře 2013
rozarka65
22. bře 2013

@pebecka tak mi teď napsali,že to budou posílat dnes nebo nejpozději v pondělí...

pebecka
22. bře 2013

@rozarka65 to je ti platny ;)

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru