10měsíční holčička se vzteká, jak mám správně reagovat?

lasirena
11. led 2014

Chci se na Vás obrátit s prosbou o radu. Mám 10. měsíční holčičku, která se začíná v poslední době hodně vztekat, třeba i u přebalování kope nožičkami, přepíná se... jak mám správně reagovat? Snažím se být v klidu, ale jednou mi už trochu ujeli nervy a trochu jsem ji plácla po zadečku (když měla plínku). Nejdřív se zarazila a pak spustila řev. Máma mi říká, že ji mám třeba chvíly nechat vztekat tak 5min a pak ji vzít na ruce když už bude hodně brečet. Taky se snažím odvést její pozornost u toho přebalování hračkou když se začne vztekat, ale to někdy zabere jen na chvíly... jak to řešíte vy? Když jsme byly na kontrole u doktorky a malá se tam začala vztekat tak doktorka pronesla s podivem: " ty už se tak vztekáš, na to máš ještě dost času, až tak od 2. let..." nevím co nám řekne až nás uvidí koncem ledna 😀

wercikw
11. led 2014

Ahoj.Tak synovi bude 11 měsíců a přesně jak popisuješ tak se mi vzteká taky. No,ale já sem opravdu nervák a vydržím mu to snášet chvíli a na zadek přes plenku a oblečení už dostal vícekrát ,protože ty scény jaký dělá když něco nemůže atp. však známe. Jak je přítel pořád v práci a syn ho vidí méně tak se po něm sápe,vynucuje si chování a vzteká se (u mě to dělá taky,u táty víc 🙂 ) Co k tomu říct, nechávám ho se vyřvat a říkám mu,že si takový zlobivý,uřvaný dítě brát do ruky nebudu. Já doufám,že se to zlepší! Bojím se ,aby nebyl rozmazlenej a to se snažím být rázná. A malej je jinak uřvanej od mala a společenskej. Je to záhul 🙂 😒

katyxq
11. led 2014

https://www.modrykonik.cz/obdobi-vzdoru ... hlavně díte za jeho emoce netrestat 😉, prvně se zamyslete, jak by v takové situaci bylo vám (říct, co potřebujete pořádně nejde, neumíte to ještě, vyjádřit, co přesně cítíte taky ne, ...)

wercikw
12. led 2014

Já vím,ale musím začít u sebe a ovládat a nenechat se vytočit. Přečtu si

dada074
12. led 2014

@wercikw
@lasirena holky věřte nevěřte,nechci strašit,ale bude hůř.Tohle jsou jen 10 měsíční caparti,mi máme 3roky starého,jak manžel říká "spratka",je to jen období ono je to přejde,neumí mluvit a tak to dávají najevo jinak,ale nebojte oni si najdou časem něco jiného a k vztekání se vrátí později 😉