7měsíční miminko se v noci často budí, máte zkušenost?

bartovaandrea
1. led 2016

Ahoj maminky 🙂 jdu si k vám pro radu ale i o povídání jak to jde u vás doma s večerním spaním 🙂 . Moje dcera se narodila 2.6 2015, ze začátku klasika spavé miminko, po pár dnech nespavec, kterej usínal jen v náručí a málokdy přes den spala sama položená, potom jsme ji přes léto, drndali v kočárku na zahradě, když jsme si tam večer šli posedět, což při tomhle šíleně teplým a dusným létě bylo skoro každej večer, a malá se naučila spát krásně v tom kočárku, protože jsme si ji tak převezli až do ložnice, třeba do 2 do rána, jak se probudila dala jsem si ji mezi nás do postele dala jí prso a spali jsme dál 🙂 , pak kolem 3 měsíců se naučila spát sama v postýlce, nebo když nemohla zabrat dali jsme ji do kočáru a drndali v kočáru, a to spala i 10 hodin v kuse, což byl pro mě neuvěřitelnej relax 🙂 krásnej večer s manželem a pak jsme se i vklidu vyspali, ale kolem 5 měsíce se začala budit po uspání po třech hodinách a pak každý dvě i hodinu, malou si dám k nám do postele, ale stejně jak se vzbudí teĎ, vzbudím se taky protože se různě mrcasí a protahuje a kope atd atd, asi to znáte 🙂 nemáte prosím někdo zkušenost s tímto nočním buzení? Mě nevadí ji kojit, kojim ráda, dokrmuju taky, ale v noci mě už to trošku ubíjí, jelikož mě vždycky vykope y postele, jsem rozlámaná, vyčerpaná,... Prý by děti neměli mít hlad přes noc, ale když si ji přiložím k prsu tak saje a saje jak kdyby týden nejedla 😀 . Jinak rytuál máme mezi 18 a 19h kašička, co udělám, pak ji jdeme umýt pak ji nakojim a dáme do postýlky, ale bohužel už neumí sama usínat, unavená je, zývá, je i mrzutá kolikrát, tk plače, vzteká se, my ji teda nevytahujeme, jsme tam s ní, hladíme, povídáme, hejbeme s postýlkou, nevíme proč dřív spala v klidu v postýlce a kolem toho 5 měsíce se to zlomilo....

sara84
1. led 2016

Je to normalni, zmenise to jeste nekolikrat. Kol.5m zacina dozravat mozek, zdaji se sny. Spanek se ustali az tak k 2let..4 lety syn ma treba ted znovu obdobi,kdy v noci chodi za nami..

misule55
1. led 2016

Ahoj, já mám 9 měsíčního chlaepčka a taky nám začalo buzení co dvě hodiny, někdy méně, kolem 5 měsíce, byly to zuby, už má dva venku a spí někdy dokonce celou noc. Já taky pořád špekulovala, kvůli sibě jsem přestala kojit, malý se fakt budil i co půl hodiny, cucnul si a za chvíli zas, tak jsem si řekla dost. Tím tě nenabádám, abys přestala kojit, nám to pomohlo.
I tak se ale většinu nocí budí v noci na jídlo. Každý týden je jinak. JUž jsem se s tím smířila, že to jsou období, které se zase za chvíli změní.
Já to teda strašně řešila, přečetla i růlzné knížky a pak to vzdala a smířila se s tím a najednou to šlo, spal sám pouze s jedním probuzením :D
Jinak fajn knížka je Klidné spaní a ukládání od Elizabeth Pantley...

bartovaandrea
autor
1. led 2016

@sara84
@misule55
Moc dekuju 🙂 taky se smiruju ze to bude obdobi, ale mala nadeje na rychlejsi vyreseni tu byla 😀 . Chtela bych kojit, ale do roku ji odstavit, abych se zregenerovala na dalsi mimco 🙂 a jeste jak deti prijmuli to Um, Natalka to vubec nechce. Nechci ji odstavit ze dne na den, ale nevim jak ji mam odstavit, kdyz i vodu odmita a zadnej pokrok

misule55
1. led 2016

my teda malého dokrmovali už od porodnice, ale museli jsme vyzkoušet asi 3UM než mu sedlo. Já ho odstavila ze dne na den a nic drastického se nedělo :D Dneska je z něho milovník Sunaru 😀
S pitím vody to taky byl boj, nakoupila jsem různé druhy čajů za šilené peníze a ejhle, prďolín začal pít jenom čistou vodu a čaje odmítá 🙂 Já vodu ze začátku osladila glukopurem, jenom trošku, my to řešili, když bylo 36 stupňů, takže to bylo akutní a postupně se naučil pít čistou.
Uplně tě chápu, já byla dva měsíce jak chodící mrtvola, byla jsem vyřízená, zkus zapojit partnera, u nás to teda nefungovala, do dneška je to mamánek 🙂
Uvidíš, že to přejde a ve výsledku si budeš říkat, že to tak hrozné nebylo, dokud to zase nepříjde 😀 😀
Já už si teda zvykla na noční vstávání, i když teď jen jednou za noc. Když malý spí, stejně se vzbudím a připadá to nějaké divné 🙂
Přeju hodně sil, je to náročné, ale určo to přejde, myslím, že na to žádná univerzální rada neexistuje 🙂

bartovaandrea
autor
2. led 2016

@misule55 dekuju 😀 partner pomaha jak muze pres den jak prijde z prace, ale v noci musi spat. Tak snad to brzo prejde 😀 nebo si navyknu ja 😀 predstava ze me tohle ceka este jednou nebo dvakrat je silena 😀 nastesti ty vysledky stoji za to 🙂

anuliina
2. led 2016

@bartovaandrea máme doma taky 7 mesicni holčičku, a celou noc mi nikdy nespinkala.Taky ma dny,nebo tedy spis noci,kdy se mi budi každou hodinu na kojení.
V posledních dnech má dokonce i divoké spaní.Co ti chci ale napsat je,že je v naprostem pořádku,že se pořád jeste budí na jídlo.Vždyť je pořad jeste malinká.Chápu,že jsou ty noci víc naročné (máme to taky tak),ale zkus to vydrzet.Nebude to takto mit na porad.A kojení zadne UM nenahradi.
Nase mala ma ted období,že neusne jinak,nez s mojí rukou.Potrebuje citit,ze jsem tam s ni.Zkouseli jsme ji nechat samotnou,ale nesla to hodne tezce,a ja jeste hur.Tak jsem si rekla-kaslu na to.Vzdyt kdo jiny,nez ja bych tu pro ni mela byt kdykoliv potrebuje?Ten cas strasne rychle padí,a detatko vyroste,a uz te nebude potrebovat temer vubec.Mam doma i pubertacku,takze vim o cem mluvim. 😀 Uzívej si miminka a jeho blizkosti.Uzivej si kojeni a i to,ze ji mas u sebe v noci v posteli.V budoucnu se ti to vrati vse jn v dobrem.

bartovaandrea
autor
3. led 2016

@anuliina jeste jsem cetla ze tedka v tomhle mesici jak vic vnima svet zase, tak nez to zpracuje v mozku, ty zazitky za den, tak muze hur spat a prechazet mezi jednotlivyma fazema spanku, navic Natalka nema zuby, treba uz ji nejakej vyroste 🙂

anuliina
3. led 2016

@bartovaandrea taky ted pozoruji,ze je ten spanek horsi.Driv usnula,a spinkala v klidu.Ted s sebou mele a place ze spani.A zub taky porad vyhlizime.Ale zatim to nevypada. 😉

bartovaandrea
autor
3. led 2016

Je to narocny no 😀 ale kdyz se usmeje nebonatahuje ruce ze nas chce obejmout tak je to zapomenuto 😀 u vas taky?

lu88cie
3. led 2016

Neni nic hezciho nez mazlici mimi

lu88cie
3. led 2016

Pusinky

lu88cie
3. led 2016

Davidkovi je taky7v noci se hodne budil na kojeni.zacal spad se mnou a je klid celou noc

bartovaandrea
autor
3. led 2016

@lu88cie my ji uspime v kocarku nebo posteli a pak jak se vzbudi tak si dam mezi nas, ale budi se stejne hodne 🙂