8měsíční holčička přes den vůbec nespí - je to normální?

lindus99
9. pro 2018

Dobrý vecer mám otázku, mám 8 měsíční holčičku a přes den spí 2x maximálně 3x když bůh dá, ale nespí déle než půl hodinky a to ji muzu utahat jak chci a vecer chodí spát až kolem 10 není možné ji uspat ani kdybych se postavila na hlavu ... je to normální??? Mě se zda hodina denně pro 8 měsíční miminko opravdu málo, sváděla jsem to na zoubky ale už to trvá přes měsíc...

bayt
9. pro 2018

@lindus99 a v kolik vstává?

petrasipkova1
9. pro 2018

I v kočárku se budí po půl hodině ? 😊

kittyy17
9. pro 2018

Naprosto normální. Kamarádce spí holčička od narození 2x 20 minut přes den, v noci od desíti do čtyř, a to jí má furt na prsu. Teď má dva roky a je to lepší, spí celou noc s 2x kojením, přes den po obědě hodinu.

lucka662006
9. pro 2018

Normální to je, asi ať budeš dělat vše možné, veliký spáč to nebude. Zoubky mohou trápit i měsíc, rostou různě některé, pak zase další, tlačí zevnitř na dáseň apod. Vyčkej ještě 2 měsíce a uvidíš.

lindus99
autor
9. pro 2018

@bayt mezi 4:30-5:30 jak kdy

mku
9. pro 2018

@lindus99 a zkousela jsi ji dat spat uz jenom po obede? A vecer drzet porad stejnou hodinu a stejne ritualy?

lindus99
autor
9. pro 2018

@petrasipkova1 v kočárku vydrží max hodinku ale ona když spí třeba tu hodinu tak pak další 4 hodiny nebo i déle

lindus99
autor
9. pro 2018

@kittyy17 jako malinkou do 2 měsíců jsem ji musela na jídlo i budit to dokázala prospat třeba i 5 hodin v kuse přes den a v noci usla v 8 a kolem te 8 hodiny ráno se i budila

lindus99
autor
9. pro 2018

@mku já když ji dam spát jednou přes den tak je protivna :-/

lindus99
autor
9. pro 2018

@mku já ji koupu v 7 a snažím se aby do 8 max do půl 9 už spala ona ale usne na půl hodiny a pak je zas do 11 i déle čilá jak rybka

mku
9. pro 2018

@lindus99 me to syn (16m) dela obcas taky, ale zjistila jsem, ze nejlepsi je nereagovat, max prijit, pohladit, dat dudlika a odejit a on zase usne... kdyz jsem ho presouvala treba k nam do postele tak se rozjel a zlobil a chtel si hrat v noci klidne tri hodiny. Kdyz ho necham v postylce tak si chvili po tme hraje a behem par minut zase usne. Dneska treba byl budicek 6:11, tak jsem dala dudlik, zapla sumika (to je nas kamos od narozeni), zavrela jsem dvere a sla jsem si jeste lehnout... no a behem chvile tam byl klidna vstavali jsme v 7:45 🙂

A jestli ti pres den spi 4hodiny tak ji nech, ale pred vecernim spanim drz aspon 4-5hodin bez spanku (to jsem si nekde precetla a u nas to funguje).

bayt
10. pro 2018

@lindus99 Jakože by spala jen 9 hodin denně? No tak i takový jsou děti, ale možná je to jen takové období. Obecně statisticky spí děti okolo 8-9 měsíce nejhůř. Můžeš zkoušet víc věcí - méně obléct, více obléct, větší zima/menší zima v místnosti, bílý šum, spát v posteli s mimčem atd. Dále bych nedávala spát tak brzy. Typicky když dám prcka spát brzy, vyspí se, vzbudí se a může zase řádit. Musíš to vychytat, aby to už bylo na to "noční spaní". U malýho to dlouho byla devátá hodina.

bbn
10. pro 2018

@lindus99 mám třetí dítě 9m a mám to naprosto stejně! Přes den spí hodinu dopoledne, hodinu odpoledne a pokud odpoledne vstane dřív jak v 17 hod, tak ji musím dat ještě na půl hodiny zdřímnout, aby vydržela aspoň do půl desáté vzhůru. Když ji dam spát dřív jak v půl desáté, tak se po pulhodině vzbudí a frčí tady další 2-3 hodiny. Extrém nastal minuly týden, kdy chodila spát po 12 hodině noční a já ráno v 6 vstávám a musím odvést starší děti do školky/školy. Tohle od starších neznám, v tomhle věku usinaly maximálně do půl deváté a spali celou noc bez kojení. Tahle je fakt sova jak vyšitá, proste před desátou spát nepůjde, zato ráno by spala do devíti. Už jsem zkoušela všechno, dat dřív spát, ráno budit, různé uspavaci figle apod, ale nic nezabírá. A to doteď spala se mnou v posteli, pritulená, mazlená, ale proste nechtěla usnout. Tento týden už jsme najeli i na uspavani podle Estivala, já vím, ze je to drsné, ale když vám dítě vztekle jeci hodinu v posteli ještě ve 12 v noci, tak už je to proste neúnosné. U nás to teda probíhá tak, ze ona nepláče, ona je schopná si v té postýlce hrát a povídat a vztekle nadávat třeba hodinu, chodím v intervalech, pohladim, vrátím vyházené usinačky a dudlík, polozim a odcházím. Včera usnula po pulhodine tohohle rodea v půl 11. Zuby rostou, to jo, to vidím, ale kvůli tomuhle ona nevyvadi, takhle blbě spala už od narození, první 2 měsíce usinala v půldruhé ráno u digestoře a od té doby se to stáhlo aspoň na desátou/ jedenáctou, když je lepší den. Taky už nevím co dělat, snad jen vydržet a doufat, kolem druhého roku se to většinou zlepší.

bbn
10. pro 2018

@mku tak u nás nefunguje ani těch 4-5 hodin před nočním spánkem. Vyzkoušeno několikrát, po pulhodine spánku se vzbudí a jede další 3 hodiny 😱