9měsíční holčička se budí a pláče

cindybat
12. kvě 2018

dobrý den, prosím o radu nebo nějakou zkušenost.
mám 9 měsíční holčičku a už tak 3 týdny nám dělá starost spaní
chodí kolem 8 spávat a dostane mléko a usne ale tak do hodinky se vzbudí a pláče a jen tak nepřestane a vubec nevím jak jí uklidnit a zase uspat ale většinou se to nějak podaří a pak se vzbudí třeba ještě 2krát než usne tvrdě jenže jí nemužu pokaždé dávat mlíko to by praskla. Pak horší je to že se vzbudí i v noci a to už jde uspat jen flaškou a někdy ani tu flašku nechce a pláče hrozně moc a když jí zvednu z postýlky a chovám tak pláče ještě víc.. už sem z toho celkem zoufala. já osobně si myslím že je to zoubkama ale že by se neuklidnila ani když jí chovám mi do hlavy nejde.. nemáte prosím někdo podobnou zkušenost? jinak dudlík ona nechce a v tichosti taky neusne musí mít puštěný ukolebavky na spaní.
moc děkuji za odpovědi

maminkaodsofinky
12. kvě 2018

Jaké má bříško na omak?....pokuď má bříško nafouklé a tvrdé mohou jí trápit větry.Dcerka se takto také s pláčem budila i po nakojení právě díky větrům.Nebo pokuď kojíte může se stát ,že už pro ní Vaše mléko není dostatečné a chce sytější stravu -zkusila jste místo mléka dát do flašky tekutější kaši ?

eva118
12. kvě 2018

Tak takto jsme to měli, když dětem rostly zuby. Furt u prsa, řev řev řev, při nočním pochodování po bytě jsem nachodila snad sto kilometrů. Pak to v puse zacinkalo a začal růst další.....

lida9
13. kvě 2018

pokud si myslis, ze to ma ze zoubku a ze ji boli, tak dej nurofen, kdyz ti pak zbytek noci prospi, vis ze ji boli zoubky🙂 taky jsme meli takovych par noci a to je pak i to dite silene protivne, chce se mu spat a zaroven nemuze protoze ho boli zoubky...

ladyhacek
13. kvě 2018

Také jsem synovi na noc párkrát pri růstu zubů dala nurofen ( u něj zabrala poloviční dávka).

matkacekatelka
13. kvě 2018

My měli něco podobného. Syn 8 měsíců. Probouzel se pravidelně do půl hodiny hysterickým křikem a pláčem.Šel uklidnit jen kojením. Řval jak magor. Teď to dělám tak, že u něj sedím a když se probudí, vidí mě, já mu zazpívám, pohladim, ujistim ho, že se nemusí bát, že máma je tady a za chvili usne a hysteraky jsou pryč. Dřív jsem ho po kojení uložila, zhasla mu a odešla. Navíc jsem ho kojila v náručí, usnul, a já ho položila do postýlky-probudil se někde jinde než u mámy v náručí a hysterák byl zaručen. Snazim se aby mi při kojení neusnul a pokládám ho do postýlky, ještě když je vzhůru, vzteká se, ale pak si začne hrát a usne. Ja u něj sedím ještě tak 20minut než vidím, že opravdu tvrdě spi. Doktor rikal, že to můžou být noční děsy a na to pro takhle malé děti žádný lék není. At zkusim zmenit noční uspavani. Zkus se poradit s doktorem

eithelwing
13. kvě 2018

Jestli to jsou zoubky, tak to bolí a bolí a bohužel u některých dětí hlavně trvá a trvá. Ještě před nasazením léků na bolest bych zkusila čípky Viburcol, pokud nemáš nic proti homeopatii. Také přírodní olejíčky na bolavé dásně, které se dají masírovat i na tvář, tam samozřejmě opatrně na rekci, naše dcera se po jednom (Nobilis Tilia, olejíček Jakoubek) osypala.
A bylinky, uklidnující čajíček, to taky nic nezkazí.

Ať se brzy situace zlepší!

cindybat
autor
14. kvě 2018

Zdravím a moc děkuji za rady 🙂 včera sem podala sirup před spaním ne teda nurofen ale paralen ( četla sem že je taky na prořezavání zoubku) ale vůbec to nepomohlo :( dnes sem mluvila s naší dr. Ta mi řekla že to může být zubama a nebo obdobím a že mám pořídit nurofen a čaj na spaní. Zatím sem zkusila jen čaj nechci do ní dávat hned ty léky... takže čaj vypila k večeru dnes a pak šla po jídle spát a spala mi rovných 20 minut takže asi nic.. :/ chci se zeptat máte někdo zkušenosti s homeopatiky chamomila? Já se teda ptala v lékárně ale paní asi nebyla moc ochotná řekla mi že homeopatika mají až od 1 roku a že jinak nic není.

cindybat
autor
14. kvě 2018

A teď sem si všimla že ste tu psala některý í ty čípky viburcol. Dá se to normálně koupit v lékárně? 🙂 díky moc

ivuska1986
14. kvě 2018

Ahojky, mame uplne to same a leze nam druhy zoubek, je nam sedm mesicu, uspavam i dve hodiny, usne, pak se s placem vzbudi, takhle uspavam od osmi, po desáté vytuhne, do te doby se vzbudi s placem několikrát, pak spi vetsinou do pulnoci, nekdy do jedne, pak do tri a od pul pate pláče co pul hodky, úplně vstava v sedm. Mam stesti, ze kojim, tak si vzdy pocumla a usne. Kdyz je nejhur, dam ji nurofenovy cipek, zkousela jsem mazat i calgelem, ale efekt nic moc. No, chodim jak zombi a nemam problem usnout ve vytahu ve stoje😂 tak snad to ty nase deticky prestane nekdy trapit

zuzalinkak
14. kvě 2018

@cindybat Nám na tohle fungovaly právě ty čípky Viburcol. Objednávala jsem je na internetu. Běžně v lékárně u nás je k dostání neměli. Ale třeba budou, asi je to lékárna od lékárny. 🙂 Když měl blbý den a bylo vidět, že není ve své kůži, dávala jsem čípek. O zubech jsme pak v podstatě skoro ani nevěděli. ;)

matkacekatelka
14. kvě 2018

@cindybat chamomilla jsou kuličky heřmánkový. My je na zoubky měli, 10 kuliček na 50ml vody a v průběhu dne jsme dávali po lžičkách. Musím říct, že nám to dost pomáhalo a na noc jsem mazala mastičkou calgel a byl klid😁

haanja
14. kvě 2018

@cindybat nám Viburcol taky fungoval, můžu doporučit 👍 objednávala jsem ho přes e-shop s vyzvednutím v nejbližší lékárně. Běžně ho lékárny nemívají skladem.

cindybat
autor
14. kvě 2018

Moc děkuji všem 🙂 už mám objednáno tak ať to co nejdříve příjde a hlavně pomůže 😊

gnozka
14. kvě 2018

Ja dávala dceři nurofen . Vím ze se léku asi bojíte , ale pokud cipky nezaberou tak dejte ten nurofen . Není o noc horší než paralen a věř te ze je lepší pro tělo zbavit ho bolesti ať lekama než ho trápit bolesti . To je horší než chemie . Zkuste si představit ze vás strašně bolí zub . Nemůžete nic . Jist pít , nemůžete spát a jste totálně vyčerpána . Bolí vás od toho půlka hlavy . Co uděláte ? Vezmete si prášek .