Auto pro větší rodinku

dakozlova
8. říj 2008

ahoj holky, jsme zatím 4 členná rodinka, ale brzy očekáváme přírůstek 😅 A tak řešíme koupi nějakého většího auta, kam bychom mohli dát 3 autosedačky vedle sebe a byl tam dostatečný kufr. Můžete se podělit o zkušenosti, která auta se v tomhle ohledu osvědčila vám? Díky moc!!!

jankajs
8. čer 2009

Ja nie som na autá odborník, značky mi veľa nehovoria, ale práve dnes som videla Kiu 7 miestnu, terénny typ, Opel Zafira /myslím/ tiež celkom dobrý a priestranný aj pre vysokých šoférov a ešte nový 7 miestny Wolkswagen stojí u susedov. Akosi sa to tu rozrastá... 🙂

milliigoret
8. čer 2009

chrysler voyager,citroen grand c4 picasso,ford galaxy ,honda FR-V, kia carnival ,opel zafira , peugeot 807 , renault espace a grand espace , seat alhambra a altea XL , volkswagen sharan , transporter ,caravelle t4 , multivan 😉

ale moj naj favorit je chrysler voyager 😉

denculik
8. čer 2009

myslím že najlacnejšie sedem miestne auto je dácia logan ...

aviv
9. čer 2009

hlasuji pro ford s-max 🙂 nemá chybičku

krasuliak
9. čer 2009

milligoret vypisat znacky tu mozem aj ja

lenze asi si ch vsetky neodskusala 😉

ja som za ford s max 😉

mozno toyota corolla versco

milliigoret
9. čer 2009

by si sa divil krasuliak ale okrem dvoch všetky 😉

krasuliak
9. čer 2009

maam strach ze si odskusala 13 aut

toto ti nezozeriem odskusanim nemyslim ze si sadnes prejdes 100 km a odskusala si 😉

ale aj hej tak hej 😅

milliigoret
9. čer 2009

nikto ti nič žrať nedáva,ale ty vieš 😉 ani ja nemyslím odskúšaním 100km jazdu a dosť 😉

aviv
10. čer 2009

já jsem z s-maxu nadšená 🙂 Velký, prostorný,bezpečný - a ten kufr! Ikdyž je fakt, že předtím jsme měli malinkatou fabii, chudinka, procestovala s námi celou Evropu, ale jakmile se narodila malá, přestala stačit prostorově, ale také jsem se v ní už necítila moc bezpečně a tento ford splňuje všechny požadavky rodinného vozu. U nás v okolí stojí už třetí - a oboje jsou rodiny se dvěma dětmi s kočárky...

jeudi
10. čer 2009

ahojky mi mame peguota expert da se tam pridat jeste treti rada sedacek je prostorne..jsme s nim spokojeni

najjulinka
17. čer 2009

Ahojky. Tak my sme včera dali zálohu na Renault Trafic... 😉 Už sa nevieme dočkať, kedy dojde 😀
Ešte manžel dumal či nepriplatíme, ze dlhšiu verziu, ale myslím, že stačí, aj tak nám treba o chlp dlhšie parkovacie miesto ako "bežnému" autu... 😀 A tým, že 2 sedadlá budu aj tak volné a detom k noham sa da dať tiež batožina, tak si myslím, že sa popocháme na dovču.

sirinka
17. čer 2009

co znamena vacsia rodinka? my mame VW touran a je super...pre 5 clennu rodinku ako stvoreny...
znamy su siesti a maju fiat multipla...tiez si ho velmi chvalia...

povodne som aj ja chcela chrysler voyager, uplne som sa do neho zamilovala...ale odhovorili nas od neho, ze ten motor nic moc...

eimiky
17. čer 2009

krasuliak ja byť tebou informujem sa na www.autobazar.eu zadaj tému a určite ti poradia aj ohĺadom technických parametrov, jazdných vlastností a pod 😉

morningdew
9. bře 2011

ahojte mamicky. vedeli by ste pripadne poradit aj mne? https://www.modrykonik.sk/forum/tema/ford-galaxy/

prajem krasny den 🙂

lucian26
9. bře 2011

my máme mazda 5,je 5 místní,ale pokud je víc dětiček je i 7 místní 😀 http://www.edmunds.com/mazda/mazda5/2007/

dzej
9. bře 2011

@lucian26 ahoj, a jste spokojení? Já na to auto čekám....moc se mi líbí...akorát chci automata a v česku jich moc není. Tak doufám, že bude brzo. Dostaly mě u toho auta posuvný dveře. Mám ted kiu carnivala a nemůžu si to vynachválit, protože se nemusím bát, když někdo blízko zaparkuje, že neotevřu dveře. Takže už jiný auto než s posuvnýma dveřma nechci 😵

lucian26
9. bře 2011

@dzej Ahojky, my automat nemáme,přítel to nerad(já taky radči automat 😀 ), ale já neřídím. Měli jsme spoustu aut,ale tohle je zatím nejlepší, taky jsem nadšená z těch posuvných dveří, kufr je taky veliký,jen co se mi moc nelíbí,tak sedačky jsou na mě příliš tvrdý, vepředu ne,ale vzdadu.A vepředu jde sedačka pošoupnout dozadu velmi málo.Já ráda nožky natažený,takže pro mě je to málo.Jinak auto je to krásný a pro rodinu ideální...7 míst,je to veliký a prostorný auto 🙂 .máme ho rok a musím zaťukat,ještě žádný problém s mazdičkou nebyl 🙂

lexxa24
9. bře 2011

Mame novy renault grand scenic(5mistny) a je super - pro nas dulezite: bezpecnost, prostor a spotreba, jsme velmi spokojeni 😉 ps: premysleli jsme i o peugeot 5008...

dzej
9. bře 2011

@lucian26 jj těch sedaček jsem si všimla, že jsou tvrdý, naštestí z 95% budu sedět za volantem, takže toto řešit nemusím. Jinak jízdní vlastnosti jsou taky super.... Tak at se vám dobře jezdí

lucian26
9. bře 2011

@dzej no já sedím s prckem vzadu,tak je mi to docela nepohodlný 😖.Jinač ptala jsem se přítele,jako řidiče a nemůže si stěžovat,je nadměrně spokojen.Jen se ptá,co sis objednala,my máme 2.0 a nežere to,ale 1.8 ta prý žere(já tomu prd rozumím).Ať jsi spokojená,tak jak my 😉

dzej
9. bře 2011

@lucian26 automat se dělá jen 2,3 benzin americká verze a evropská 2,0 oba žerou plus minus stejně po městě 11l...na štreky to vyjde cca 8l. Bohužel..to je daň za ten automat.... 😵 díky

ada11
19. bře 2011

tak som sem nakukla, lebo aj my chceme kúpiť auto, nie síce nové /to nám peňaženka nedovoľuje/ ale ojazdené 😉 rozmýšľame nad Renault scienic alebo Opel Zaffira 😉 nemáte niekto skúsenosť? Čo sa týka ročníku, tak 2002 a viac , ale my chceme na Benzín/LPG 😉

anieanne
19. bře 2011

@ada11 Rozhodně ne Renault.

lussy666
19. bře 2011

@ada11 do renaultu by som nesla ...radsej zafira....my to tiez teraz riesime a po selectovani nam zostali 2 moznosti....Ford s max alebo citroen xsara picasso.....ale rozhodnut sa neviem stale:DDD ako keby ich bolo 50:DDD

ninnaricci
19. bře 2011

mne sa najviac zo 7miestnych páči toto Chevrolet Orlando...nám zatial také velké auto netreba...ale švagrinka o ňom uvažuje...podľa mňa je perfektný 🙂
http://www.chevrolet.sk/modely/orlando/

jarunka111
19. bře 2011

@lussy666 ford c alebo s max je super a ešte čo takto seat altea xl 😉

lussy666
19. bře 2011

@jarunka111 jaaj, nedavaj mi dalsiu moznost na vyber, lebo si nekupime nic a budeme jazdit na 11 rocnej rozhrkanej fabii do konca nasich dni:DDDD

jarunka111
19. bře 2011

@lussy666 my máme tiež taký nejaký hadrgáč, ale darovanému koňovi na zuby nepozeraj, a tak jazdíme, aj keď niekedy mám pocit, že sme ako flinstonovci, že už len šľapať musíme začať 😀 😀 😀 tá altea je môj sen, len my sme na tom asi tak, že môžem akurát tak snívať ☹ tak vyberte a veľa šťastných km a nech dobre slúži 😉

lussy666
19. bře 2011

@jarunka111 😉 dik....no, uvidime...xsara picasso je lacnejsia, co by bolo lepsie, lenze zas citroeny vobec ale vobec nepoznam...a ford s max je zasa moj sen...noo, uvidime, v kazdom pripade sa uz rozhodnut musime, lebo stare auto dosluhuje...lepsie povedane uz nadsluhuje, uz malo davno niekde odpocivat, pre bezpecnost vsetkych :D
btw ta altea je faakt pekna....hm.... 🤐

ludva
19. bře 2011

hlasuju pro Ford Galaxy 😉