Brečí před spaním. Jak uspáváte své dítě?

pday
3. zář 2008

Ahoj holky, chtěla bych se vás zeptat a poprosit o radu, jak uspáváte svá miminka. Naše pětiměsíční ratolest pokaždé, když chce spát, tak brečí. Není schopna se sama uklidnit, řve jako když ji na nože berou a dudlík odmítá. Jedině jak usne je buď při jízdě v kočárku nebo u prsu při kojení. A i to ji dá mnohdy zabrat. Nevím, zda je ale správné každý večer nebo i přes den (pokud nezvládám jít ven) dítě uspávat u prsa. Co potom až nebudu kojit? A navíc se obávám, že si na to navykne a jinak mi už nebude chtít usínat. Pokud mimčo položím do postýlky a snažím se ji uklidnit, tak od breku úplně za chvíli chraptí, takže dlouho nevydřím, abych ji tam nechala. Budu moc vděčná za vaše zkušenosti a názory... Dekuji.

pekacka
23. zář 2008

mne malý vždy ked má spať zaspí pri kojení, ale niekedy býva hrozne unavený žmolí si jeho malé očká a nemôže nijako zaspať vtedy ho musím zobrať na ruky a prechádzať sa sním po izbe po nejakom čase zaspí...
ale chcela by som ho naučiť zaspávať aj samého, lebo niekedy som hrozne unavená ked ho musím toľko nosiť, je mi aj ťažký má skoro 9 kil a vo štvrtok máme 6.mesiacov..

pekacka
23. zář 2008

kedy je vhodné dať bábatku hračku teda plyšáka do postielky na spanie???
malý má 6 mesiacov a zatiaľ nezaspáva s mackom, myslím, že by sa s ním skôr hral.
a ešte otázka od kedy čítate drobčekom na dobrú noc rozprávky??

lila794
23. zář 2008

Pekacka, my presne tak isto 😀 😀 😀 a s plysakom by sa asi naozaj len hral. Rozpravky mu citam uplne od malicka. A nas "drobec" uz ma 10kg, takze posilnovna 😀 ale na rukach mi najrychlejsie zaspi, teda ak sa mu nepodari zaspat na cicke 😀

macaeliska
23. zář 2008

caute kocky. Moja mala ma 5,5 kg a tiez mi nechce spat sama. Kocky mi poradili kupit si satku a vraj to bude o.k. A viete co? Je to pravda. Minuly tyzden som ju dostala postou a nedam na nu dopustit. Ked som ju uspavala na rukach, tak som spievala a pobehovala po celom dome aj hodinu a v tej satke za 5 minut uz pekene odfukuje. Potom ju uz len polozim, vyberiem a premiestnim do postielky. Da sa v tom nosit vsade. Ona mi totiz nechce spat ani v kociku. Takze satkovak za 1200,- mi zachranil chrbticu. Je to az do 50 kg a pouzivaju to aj pre starsie deti. To je reklama co? Ale nepisem to kvoli tomu, naozaj sa mi to osvedcilo a to som bola skepticka.

hubka
23. zář 2008

Caute baby, tak mne maly do 8 mes spal ukazkovo, ak vecer nezaspal pri prsniku tak som ho dala do postielky a behom 5 min tam zaspal, ale je pravda, ze posledny spanok mal o tretej, bo v teple nevedel zaspat, tak bol unaveny, ale teraz sme sa vratili z 2tyzdn dovolenky a maly vecer nevie zaspat, place, kym ho MM neuspi...ako je zima tak si zdriemne v kociku okolo tej siestej, ale o deviatej by uz mal byt unaveny nie???aj v noci sa castejsie budi na kojenie, doteraz prespal aj celu noc, zubky zatial ziadne, co by pomohlo???to vyplakanie mi pride drasticke, dnes som to skusala a abol cely mokry a roztraseny tak MM zahlasil, ze ho bude do konca zivota radsej uspavat... ☹ viete poradit, aj plysaka a dudku ma pri sebe

cartmanko
23. zář 2008

ok, prehovorili ste ma. skusim satku. a myslite ze ju natiahnem ja na seba? poradite kde ju kupit?

nevesta
23. zář 2008

Catmanko, poslem ti do IP, ja mam satku nie tu najvacsiu, ale druhu od konca a mam urcite vyse metra miesta aj po uviazani malej 😉

cartmanko
23. zář 2008

no ale nezavisi to od obvodu hrudnika? hm. dalo by sa to niekde oskusat? asi pozriem sekciu stretnutia.... 🙂

anezena
23. zář 2008

cartmanko, mrkni aj volna diskusia a Nosenie deti -. tam ti baby poradia. a je tam vela popisane o satkach

macaeliska
24. zář 2008

catmanko, ja mam ale satkovak. Nie je to klasicka satka, ale taka "satka" s popruhom a s kruhmi na utiahnutie. Moj muz ma 190 cm a sportovec, takze ten obvod hrudnika ma tiez dost velky a v pohode tam malu nosi. Je pravda, ze sa tam trosku horsie dostava. ale tiez ju chvali.

katakin
24. zář 2008

My s večerním usínáním moc problém nemáme, většinou usne Jakoubek při kojení a i když ne, přeneseme ho do postýlky a po chvíli usne sám. Je pravda, že tak jednou za týden tam musím jít a ještě jednou ho přiložit k prsu a to už usne (je mi jasné, že by to tak být nemělo, ale co dělat).Horší je to se spaním přes den. Také je to ale jak kdy. Někdy usne v postýlce krásně sám, jindy řev. Zrovna dnes ne a ne v postýlce usnout (spí ještě 3x denně, z toho většinou dvakrát venku v kočárku) Zkusila jsem ho nechat vyplakat. Vždy jsem za ním přišla, aby mě viděl, někdy pochovala, utěšila, položila zpět do postýlky a odešla. Trvalo to celou hodinu a Jakoubek prostě neusnul, i když byl totálně vyřízenej. Nakonec to stejně dopadlo tak, že jsem si k němu lehla do postele a dala mu prso. Měl ho opravdu jak dudlík (který nikdy neměl a nechtěl), podumlal a spal. Nechci to tak dělat , nechci z něj mít malého závisláka, ale co dělat? Hodina byla fakt nad mé síly a jeho hysterický pláč byl děsný. Tak jestli máte někdo podobnou zkušenost, napište mi, jak jste to vyřešili.

hubka
24. zář 2008

Katakin, presne u nas vcera bol takyto scenar, bubo nie a nie zaspat pri kojeni ako obvykle, tak som ho dala do postielky, chodila k nemu po 5 min intervaloch ale ten plac bol strasny, az sa MM zlakol a uspal ho
Dnes poobede detto...dala prsnik, nezaspal, dala som ho do postielky, tam si pol hodinu lozil, zacal plakat, az som ho zase uspavala, stacila mi dudka...tiez chcem aby zaspaval sam ako doteraz ale neviem ako to zlepsit, z tych metod o vyplakani mam husiu kozu ☹

konja
25. zář 2008

Katakin,hudka: když si čtu co píšete mám pocit že máme asi jedno a to samé dítě 😀 Dcerka je sice ještě mrňous,ale předvádí to samé. Posledních pár dnů nám večer usíná až kolem desáte,jedenácté.Včera jsem ji začla kojit v sedm večer a usyla až o půl jedenácté!Myslela jsem,že už mě s toho opravdu trefí a pomalu upadala do solodní hysterie!Dudlíka malá nechce,navíc absolutně neusne ve své postýlce,ale pouze v naší velké posteli. Když ji kojim v sedě a po usnutí se ji sanžím položit do její postýlky,tak se hned probudí,začne řvát a dožaduje se znovu prsu.Tak ji musím kojit v leže v naši velké potsteli a když usne,tak se opatrně vzdálit,ale i to občas nevyjde a musím do pelechu spátky.Je to občas vážně děs.Včera jsme ji zkusili nechat uřvat.Výsledek?Půl hodiny hysterického řevu až se zalikala.Nevydrželi jsme a zkusilůi ji uhoupat v křesílku.No zase nic!Musela jsem zase do postele a uspat u prsu.Nejhorší je,že se všichni tři na postel nevejdem,malá zabere půlku postele a pak já nebo manžel musíme spát v obýváku.Takže opravdu manželská romantika! 😠 Fakt už nevím co s tím. 😢

katakin
25. zář 2008

Tak se právě pokoušim uspat Jakoubka a prostě to nejde. Zkoušim výše popsanou metodu, ale bez úspěchu ☹ Proč to někdy jde bez pláče a někdy s nekonečným řevem a bez výsledku ? Ach jo... 😒

katakin
25. zář 2008

Tak zase vyhrál Jakoubek... Normálně to vydržel hodinu. Vždy jsem za nim přišla, řekla mu "kouzelnou větičku " , popř. ho otočila na záda a odešla. On ale řvala řval a řval. Nakonec jsem si ho vzala do velké postele a dala mu prso. Usnul hned. Asi začneme metodu zkoušet, až bude doma manžel - ten mu prso nedá 🙂

konja
25. zář 2008

Tak se nám dnes poprvé podařilo aby malá usla ve své postýlce 🙂 Nakrmila jsem ji,dala odříhnout a ona mě usla na rameni.Tak jsem ji opatrně přenesla do její postýlky a tam vydržela spinkat asi 15min. a pak to začlo - řev,řev a řev.Tak jsem k ní dvakrát šla,pohladila ji po hlavičce a řekla, že už je přeci hodně hodinek a že už musí spinkat,že maminka má hodně práce,ale bylo jí to jaksi šumák 😀 Tak jsem ji nechala bulit.Vydžela zhruba dvacet minut a byl klid.Ještě si tam chvilku pokvikovala,ale teď už spinká 😀 .Ale je fakt, že její dnešní řev nebyl tak hysterický jako včera, včera úplně řičela 😒

liliannka
25. zář 2008

môj zaspí, keď ho jemne hladkám po hlavičke.

many
28. zář 2008

ahoj holky 🙂 tak jsem hledala nějaké takové téma a konečně našla 😉 nevěřila jsem,že je to možný,že i tak malé děti dokáží být vyčůraný,aby je někdo uspával 😉 mně to teď malej poslední 3 dny začal dělat,že jsem mu dávala každou hoďku prso,tuhl a pak se probral,vyhazoval dudla a mrčel a mrčel a mrčel až mě donutil si k němu lehnout,k nám do postele a spát sním,to si mě pěkně držel za ruku a spal,ale to to trvá teda a říkala jsem si,že by to bylo už tak brzo a teda vidím,že asi jo 😖

pavlina05
29. zář 2008

Holky, nám Ája nechce spávat! ☹
Tak od neděle zkoušíme metodu vyřvání se. je to děs!!! Já včera bulela s ním.
Plakal a volala asi 2 hodiny. PAk jsem nakojil a zase, pak jsem zpívala asi 30 min u postýlky a konečně usnul. Dnes zase řev cca 1 hod 30 min, zase zpívám a konečně usnul. Uf, jsem už ko z toho uspávání. ☹

Many, jak se daří???? 🙂

katakin ...jé, kéž by to šlo, vi´d??

konja ☹ ..u nás to samé!! Já od narození do 3 měsíců jsem jej chovala v zavinovačce, chodila po bytě...usnul tak do hodiny. Jakmile jsem jej položila do postýlky , tak do 30 min řev a nanovo! Už jsem byla zoufalá!! Romantika a starost o domácnost v čoudu...
Tak od neděle zkoušíme tohle, ale vážně je to o nervy a o Aleškovi hlasivky!!! ☹

pavlina05
29. zář 2008

mumumu 🙂 ty jsi úžasná máma atvůj názor je moc fajn. 😉

daphnei
29. zář 2008

Teda vuubec vam nezavidim.. i kdyz my jsme si to taky pekne uzily. Ted pohoda. V sedm koupani, rychle namazat, mezitim tatka udela mlicko a hned nakrmit. Rihnout a do postylky. Pak se obrati sama na brisko a my jen placame - driblujeme do plenek (lehce 😅 ) a .... do 5 minut je tuha 😀 😀 a spi az do rana.

Kazde mimco si samo rekne co a jak. I kdyz musim rict, ze jsou mimca pekne vycurana. I ta nase. Dokud ji babicka nevycvicila na spani. Nenosit, nenosit a nenosit. 😎 ... Nechala ji proste vykecat v postylce - ne plakat! Proste si holky povidaly 😀 😀

iva211
30. zář 2008

My našťastir so spaním nemáme problémy, ale to možno preto, že od malinka asi od 1.mesiaca sme jej nastavili režim : po kúpaní namastiť napapať a dať do postieľky a odísť z izby, takto zaspáva sama. Mala obdobie okolo 8.mesiaca keď sa naučila postaviť sa v postieľke, že stále po uložení vstávala a poskakovala, alebo plakala, tak sme k nej chodili každú chvíľu znova ju uložiť a ona zase hore a tak dookola, ale po čase ju to prestalo baviť asi si zvykla na to že sa už vie postaviť a chodiť, tak znova pekne zaspáva sama.

ilduska14
30. zář 2008

Tak u nás nastal asi pred 5 dňami zvrat. Malá mi zaspí ale v noci sa neustále prehadzuje vzdychá a akoby sa každú chvíľu mala prebudiť, ale spí ďalej.Prespí mi síce celú noc, ale ten spánok má veľmi nekľudný.Neviem čo sa stalo, ale máte niekto s tým skúsenosti? Je niečo čo jej pomôže kľudnejšie spať?

lenkaha
30. zář 2008

Ahoj, my s usínáním problém nenáme. Vložím vám sem 2 příklady usínání: 🙂

Zoberme si príklad šesťmesačnej Vanessy. Mama ju večer položí do postieľky, dá jej pusu na dobrú noc a odíde z izby. Vanessa sa pritúli k svojej plienke, možno si dá do úst palec a zaspí asi dosť rýchlo. Po troch hodinách sa prvý raz prebudí. Preverí, či je všetko v poriadku: prostredie, plienka, palec? Všetko je ako má byť. Všetko jej pripadá normálne. Nie je potrebné aktivovať „výstražný systém“. Vanessa spí ďalej, skôr než by sa úplne prebrala. Vie zaspať celkom sama. Nie len cez obed a večer, ale aj v noci.

A teraz si predstavte iné dieťa, napr. tiež šesťmesačného Tima. Rovnako ako Vanessa je plne dojčený. Vanessu však ukladá mama od 3. miesiaca bdelú do postieľky, Tim však od narodenia zaspáva pri prsníku, cez deň aj večer. Jeho mama väčšinou sedí v hojdacom kresle a jemne ho hojdá. Tim pokojne zaspí a po 10-15 minútach ho môže opatrne preniesť do postieľky.
Rovnako ako Vanessa sa po troch hodinách prebudí. Telesne sa cíti dobre – ale čo sa to stalo? Kde je mamine teplo a vôňa? Kde je to jemné hojdanie? A predovšetkým, kde sú prsia? Veď ešte pred chvíľou si pochutnával na mliečku! Tim kontroluje ako aj Vanessa, či je všetko o.k. Ale v jeho „výstražnom systéme“ sa rozozvučia všetky zvony. Nič nie je v poriadku! Je sám v prostredí, ktoré je úplne iné, ako keď zaspával. Tim sa okamžite prebudí a z celej sily začne plakať. Netrvá dlho a mama ho už hojdá v kresle a dojčí. Áno, myslí si Tim, tak to má byť, keď zaspávam. Takto je to v poriadku. Hoci nie je hladný, i napriek tomu si pochutnáva na mlieku a pritom zaspí. To sa opakuje o 1.00 hod. v noci, potom o 2.30 hod., 3.30 hod, 4.30 hod., 5.00 hod. a 5.30 hod.
Tim je zdravé, živé, priateľské dieťa. Rodičia sú hrdí a šťastní, že na svoj vek už toľko toho dokáže. Ale jedno sa ešte nenaučil: Keď sa prebudím v noci, nič nie je také, ako keď som zaspával. Musím najskôr plakať, kým nepríde mama a urobí všetko tak ako má byť. Keď niekedy nepríde hneď, musím kričať dlhšie a hlasnejšie, ale potom mi vždy vytvorí tie podmienky, na ktoré som zvyknutý. A len to, čo poznám, je predsa správne. To je jasné. Presne takto rozmýšľa Tim. Na svoj vek vie toho skutočne veľa.
Mama mu každú noc viackrát pomáha pri zaspávaní. Dojčenie nemôže za ňu prebrať nik iný. Preto ju nemôže ani nikto vystriedať. Svojou láskavou obetavosťou, ktorá ju doháňa na pokraj vyčerpania, nedosiahne však žiadne zlepšenie. Skôr naopak: Sama bráni tomu, aby sa niečo zmenilo. Tim totiž nemá žiadnu šancu, aby sa naučil: Zaspať sa dá úplne normálne aj bez cudzej pomoci. Keby sa to mohol naučiť, určite by skoro dokázal noc prespať.

sylvar
30. zář 2008

No, tak já se přidám, malou večer vykoupeme, navečeří se(19-19,30), chvíli běhá a kolem půl osmé až osmé si sama běží k postýlce, teda prvně pro nás, pak nás táhne k postýlce a ukazuje, že do ní chce.Dáme ji tam, řeknem dobrou, opusinkujem, vezme si didinku(PLENKU), dudu a usíná...sama, my odejdem, někdy si ještě povídá, jindy usne hned po položení do postýlky 😵
no, ale...kolem 22-23hod se budí, chce jíst, takže si sedne, já jí podám flašku s mlékem, ona si lehne, vypije ji, musí mít didi a dudu u sebe, já si lehnu a jak to sní, odloží flašku, někdy ji vyhodí šprušlí ven a usne...pak se budí kolem 2,30 to jí dám dudu, někdy stačí říct udělej hají,ale fakt jen někdy, klidně by jako jedla,ale to fakt ne.Pak jí k ránu kolem 5-5,30, zase si sedne, dám jí flašku s mlíkem, sní ji a v 7chce vstávat 😝 😎

valka
30. zář 2008

pavlina, prave citam knizku "kdyz dite nechce spat" od jiriny prekopovej (momentalne moja favoritka)
a tam je par rad: pravidelny rytmus, stiesneny priestor, hojdanie a blizkost cloveka (najlepsie toho isteho). dieta musi mat istotu, ze vsetko je stale rovnake..teda aj postup pri ukladani spat, aj spievanky...
urcite dieta nenechavaj vyplakat...ono sa to nauci - zaspavat samo, to bude jeho istota, ze je same...ale toto asi nikto z rodicov predsa nechce - aby jeho dieta si bolo iste, ze nikto nevypocuje jeho plac...
skus mu nastavit rezim, ze ho budes "hojdat" v posteli u seba...ale len tak zo strany na stranu, ze on bude lezat...mozno bude plakat, ale budes pri nom a on nebude stresovany okrem spanku este aj zo samoty

cerstvamama
30. zář 2008

ilduska14
Moje Adélka dělá to samé! Má naběhlou dáseň, slintá a strká si pěst do pusy. Možná rostou zoubky a z toho špatně spí???

pavlina05
30. zář 2008

valka díky.

ilduska14
1. říj 2008

cerstvamama, presne ako píšeš strká si ručku do pusinky a strašne slintá. 😉 Ale nevšimla som si že má zmenené ďasno.Nie su zúbky na taký vek skoro? 😕

valka
1. říj 2008

pavli a este jedna rada tam bola ku koncu - nemenit sposob uspavania, ani ked maly neprestane hned plakat....inak sa mu nedostava istoty 🙂 casom ze si dieta zvykne na sposob a bude spokojne...chybou ze je, ak rodicia v priebehu noci vyskusaju 40 miest na uspanie a 200 sposobov 😀
tak drzim palce...