Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

jitrulka
21. črc 2009

krpcek: Já ti rozumím, naše malá byla ve 3 m taky pěkný uřvánek, jenže někdy nepomohlo nic nakrmená, přebalená a pořád řev. kolikrát řvala i v náručí. Už ji nestačilo jen chovat, musela jsem s ní běhat po bytě. Prostě jsem si řekla že takhle ne. Kamarádka mě učila hrát si s malou na dece a když plakala, dělat vše krom braní na ruce. Nechtěla jsem skončit tak že ji uklidním jen objížděním našeho bloku v autě. Když jsem ji uspávala v náručí a ona stejně řvala, dala jsem ji do postýlky, kde se postupně uklidnila a usnula. Ale fakt obdivuju maminy které tvrdí že by své dítko nikdy nenechali plakat. Bože, mě to připadá absolutné nemožné. Když máte uřvané dítě, pláče furt. A at se to tu ostatním nelíbí taky tvrdím že nejsem otrokem svého dítěte. To že si nemůžu uklidit, uvařit (zaplat buh, manžel má obědy v práci) vem čert, ale že si nemůžu ani dojít napít nebo na záchod... Podle mě, když je dítě zaopatřené a nic mu nechybí, má na výběr... Bud může řvát, nebo nemusí. Jestli chce, at si řve. Kolikrát jsem si z ní už i dělala legraci a říkávala jsem jí: to je málo, ještě přidej. A bylo ji jedno že jsem u ní. Prostě potřebovala řvát. Dnes je docela jiná, ale po těch začátcích se mi fakt stejskat nebude.

A klidně se do mě opřete, všichni říkaj, dělej jak ti káže insktinkt a já bych na své výchově nic neměnila. Jsem na své dítě tvrdá ale o lásku určitě nouzi nemá.

shaula
21. črc 2009

Jitrulka, myslím, že tu nikdo netvrdil, že by dítě nikdy nenechal třeba chvíli plakat (např. než si dojde na ten záchod nebo napít, jak píšeš). Jen že bychom ho nenechaly vyřvat, a to je rozdíl. A i když je dítě zaopatřené, tak mu přesto může něco chybět - i třeba jen ten kontakt... I tobě je určitě někdy smutno a potřebuješ obejmout, ne? 😉

megi93
21. črc 2009

jitrulka nič v zlom, ale teba by som za mamu asi nechcela 🙂 Nenapadlo ťa, že malú môže bolieť bruško? alebo že potrbuje tvoju blízkosť? Naša malá revala prvé tri mesiace skoro v kuse, lebo mala koliky. Nosili sme ju na rukách striedavo s manželom, aj zaspávala na rukách...Aj keď mi v náručí plakala, nikdy som ju nenechala vyrevať. Nemyslím, že tak malé dieťa má na výber. Malé bábo neplače bez príčiny. Dnes má malá 7 mesiacov a nie je rozmaznaná. Plače iba keď je hladná alebo ked je unavená, prípadne jej je teplo, alebo ju niečo bolí. Na rukách je rada, ale nevydobíja si to plačom. A neplače bez príčiny. Takže o nejakom naučení tu do roka nemôže byť reč. To je ešte velmi malé dieťa na to, aby sa niečo naučilo.

ronie
21. črc 2009

jéééééééééééžiši kriste jitrulka je normální ženská a skvělá mamka a dělá to úplně normálně, bože co byste dělali kdbyste měli děti 2, to jako budete furt tahat obě...bože dyť ona píše, že řve i v náručí, to moje děti dělají od narození taky a v 90% to je proto, že chtějí spát a nejde jim to a tak holt musí usnout a když s nima furt někdo hází tak to moc nejde, tak holt chvilku řvou a pak usnou, bože to je fakt děs tohle, když děti něco bolí tak to každá mamina pozná a snaží se s tim něco udělat 😝 😠 Nejdůležitější je, aby byli děti zdraví a rodiče je milovali 😉

womenne
21. črc 2009

nooo roni ja mam dvojčatka a nenechala som ich nikdy vyrevat ked boli maly teraz je to ine su večši,plaču iba ked sa vztekaju.Kolkokrat som nosila oboch na rukach aby sa ukludnili,od unavy som ledva stala ale toto by som si nedovolila.

dalli
21. črc 2009

každý má inú hranicu, čo sa týka pojmu nechať vyrevať...čo je to? nechať revať minútku, dve , desať? tzv. "opičie matky" nepotrebujú ani na wcko, ani nejedia , ani nespia, nedajbože by sa skrivil vlások decku na hlave...

shaula
21. črc 2009

Ronie, já mám děti dvě... Ale v tomhle souhlasím s Womenne... Mě právě nějak hlava nebere, co řeší maminy s jedním dítětem... 😕 "tak holt chvilku řvou a pak usnou" - to myslíš vážně?! "Nejdůležitější je, aby byli děti zdraví a rodiče je milovali" - s tím souhlasím, ale dítě musí vědět, že ho rodiče milují, a to, že ho necháš řvát, ho o tom zrovna nepřesvědčí... No nic, končím v téhle diskuzi, už se příliš podobá hádce, a to není dobře.

shaula
21. črc 2009

Dalli - pod pojmem "nechat vyřvat" já rozumím nechat dítě plakat tak dlouho, až samo přestane. A to není v pořádku, stejně jako dlouhý pláč bez pomoci. A dlouhý pro mě znamená i těch 10 minut.

mousunek
21. črc 2009

prijde mi dost hloupe srovnavat deti je uplne jedno jestli ma nekdo jedno nebo dve kazde ditko je jine jsou kolikrat dve deti o kterych rodice nevedi jsou hodne hraji si krasne spinkaji nemaji trapenicko a naopak jsou jedinacci kteri vydaji zlobenim a energii za tri.

ronie
21. črc 2009

jéžíš to je fakt pořád dokola, no já těžko budu nosit 13 a 8 kilové dítě najednou, ale dyť kriste nikdo neříká, že ho nechám řvát svýmu osudu, chodim tam, hladím, šeptám, dávám plínu přes hlavu 😀 a modlím se aby usnuli, fakt bych nechtěla dopadnout jako maminka v nemocnici, co dítko celou noc musela houpat v náručí a jakmile ho dala do postýlky tak se vzbudilo-20měsíců 😝 Je mi srdečně jedno kdo si to jak dělá(teda krom toho, že sem se celou noc díky tomuto dítku nevyspala) ale neříkejte nikomu, že je horší matka než vy, když neznáte ani dítě ani maminku osobně ju???? Moje děti jsou si naprosot jistý, že je oba milujemem to si pište 😉

mousunek
21. črc 2009

ronie - souhlasim s Tebou rikat o nekohm ze je spatna mamina je dost hnusne
vsak ono se to u ditek muze kdykoliv otocit ty co jsou hodne muzou zacit mit problemy a naopak

u nas byl posledni dobou taky problemek s usinanim, ale pomohlo kdyz jsem maleho dala do postylky a pustila mu pohadky na CD behem chvilicky u toho usne cteni ho zatim moc nebere pac pri cteni musi byt holt svetlo...

shaula
21. črc 2009

Ronie, Mousunek - nikdy jsem o nikom neřekla, že je špatná matka, a pokud vím, tak ani nikdo jiný tady... Každá děláme to nejlepší, co umíme, jen jinou metodou. A že spolu v tomhle nesouhlasíme, je snad běžné, ne? 😉

berenika39
21. črc 2009

jitrulko, taky se musím ozvat, už kvůli mamčám, který teprve tohle čeká. napsala jsi:

když je dítě zaopatřené a nic mu nechybí, má na výběr... Bud může řvát, nebo nemusí. Jestli chce, at si řve.

copak dítě uvažuje tím směrem, jestli chce nebo nechce plakat? copak o tom přemýšlí? pláče proto, že se jinak neumí vyjádřit. ono nechce brečet, aby tě vytočilo. to je nesmysl. potřebuje tě.

Nechci, aby se tu zase rozvášnily debaty na téma, která máma je lepší. Všechny máme ty naše prcky rády, ale pochopit je, to bychom měly 😉 😉 😉

mousunek
21. črc 2009

shaula - nezlob se, ale obcas mi to z nekterych reakci opravdu pripada, ale rozhodne nic proti Tobe 😉

anjelik809
21. črc 2009

Každý raz stratí nervy. Ja mám skoro päť mesačného syna a niekoľko dní som s ním bola non-stop hore celú noc. Nič mu nechýbalo, nič ho nebolelo a ani hrať sa nechcel. Nevedela som, čo mám robiť a tak som ho nechala v postieľke a na chvíľu som si sadla na posteľ, a len tak som hľadela mimo... potom sa utíšil. mala som chuť ho niekde nechať, ale to by sm nedokázala lebo je to môj maličký chlapček po ktorom som vždy túžila.

inkinka
21. črc 2009

shaula, tebe s detičkami občas niekto vypomože?

shaula
21. črc 2009

Inkinka, ne, nemá kdo. Proč se ptáš? Bez nucení přiznávám, že mi občas nervy rupnou, jasně že jo, nejsem svatá 😨 A asi i z toho pramení můj názor na pláč - tak mě vytáčí, že se snažím kluky za každou cenu uklidnit, proto bych je nenechala jen tak brečet... To bych brzy skončila na psychině 😀

inkinka
21. črc 2009

shaula, pýtam sa preto, lebo si neviem predstaviť, ako sa dajú zvládnuť dve malinké deti , to som vždy obdivovala 🙂 , moja teta mala dvojičky a o rok staršieho chlapca a o 5 rokov staršiu dcéru. Takže máš to určite veselé, ale niektoré deti aj jedináčikovia dajú poriadne zabrať - ako píše Tiao, ktorej malý má atopický ekzém a stále jej plače. Takže ona má tiež toho dosť. Ešte by ma zaujímalo, či tvoje malé spia blízko seba, či vnímajú, že nie sú samé, ako na seba reagujú? Keď jedno plače, plače aj druhé?

shaula
21. črc 2009

Inkinka - to máš pravdu, ten AE mu dává určitě zabrat, úplně jsem zapomněla, že Tiao psala, že chudák musí spát v overalku, jinak si to rozškrábe, to mi ho bylo moc líto... Dík za připomenutí.
Jinak dvě se zvládají obdobně jako jedno, akorát ti chybí jeden pár rukou 😀 Přebaluješ 2x, kojíš 2x, převlíkáš 2x, chováš 2x (tady by se hodily ještě jedny ruce)... 😉 Dokud byli malí, tak skoro pořád plakali, takže nemůžu říct, jestli reagovali na pláč druhého 😀 (ale vzájemně se pláčem nebudili). Postýlky mají hned vedle sebe, takže na sebe vidí. Dneska když začne jeden plakat, tak to druhého vzbudí (jen když spí moc tvrdě, tak ne). A opravdu se stává (ale ne vždy), že začne plakat i druhý, asi ze solidarity 😀 A smekám před tvou tetou, mít ročního prcka a k tomu dvojčata, to je fakt na bednu (ta pětiletá dcerka už byla asi rozumnější, tak s ní to bylo snad jednodušší...).

inkinka
21. črc 2009

shaula, moja babka bola z jednovaječných dvojčiat, tak to máme asi v rodine a mne tiež sprvu gynekológ hovoril, že to vyzerá na dvojčatá, tak som si to chvíľu predstavovala, aké by to bolo. Strýko keď sa im narodili dvojčatá bol strašne šťastný, hovoril, že im ich každý závidí. Tak shaula, veľa sily a aby poslúchali a stihni si ich aj užívať

shaula
21. črc 2009

Díky, totéž přeji tobě i všem ostatním maminkám v téhle diskuzi.

lienka43
21. črc 2009

Ahojte,
ja by som len rada vam napisala ze nic nie je zle na tom nechat dieta vyplakat. Robime to doma lebo nic ine nezabera. Mala ma 10 mesiacov a mame obdobie vzdoru, hadze sa mi doma o zem, bit ju nechcem takze ked nic ine nezabera tak ju necham plakat a predstavte si zabera to. Presli sme kolikami a vselijakymi bolestami a uz viem kedy je to bolest a to si myslim ze vie kazda mama.
Ziadna matka nie je zla matka, kazdy to mame doma inak. Kazda robime co je v nasich silach.

aponchie
21. črc 2009

nektere matky zle jsou to je omyl lienka ze zadna neni 😎 ale to je na jine tema

nikdy podotykam nikdy jsem nenechala vyrvat dite novorozence kojence proste vubec..ja nechapu jak ta dotycna matka muze bejt v klidu kdyz jeji dite breci..ja delam to co je dobre pro nas obe dve a neresim co se dela nebo nedela ,ale u me je to spis AP takze nic pro vyrvavace 😀

jitrulka
21. črc 2009

aponchie, nikdo tu nepíše, že když naše dětí pláčí, že jsme v klidu. Pokud máš klidné mimi, nebo na něj tvá náruč zabírá, pak ti to jen přeju. Ale kdo nezkusil neutuchající pláč, neví jakou bezmoc jeho matka cítí. Nikdy bych nenechala malou řvát do fialova. A jistě že vím co jsou prdíky, nikdy jsme jimi netrpěli moc a pokud byly, vždy jsme ji od toho pomáhali. Jen říkám, že je lepší někdy dítě nechat plakat, než ho nedejbože nějak trestat. V porodnici nám i říkali že pláč je pro miminko jediný výdej přebytečné energie, proto jsem ho neřešila tak tragicky.

Na malou to žádný vliv nezanechalo a vždy když mě vidí, tak se tlemí na celé kolo.

Já jen, že každý má jinou metodu "výchovy", jinou povahu, jiné nervy, jiné insktinkty.

crca
22. črc 2009

Aponchie,já mám dvojčátka a jen jedny ruce,takže prostě někdy brečí holt to,co nedržím,ale s tím nic neudělám.Dudlík mi nechtějí,přebalený jsou,nakrmený taky a to že se zakroutí u prdíku,s tím jim nepomůžu.Zkusili jsme všechno a prostě nic nezabírá a když brečí navečer "jen tak",tak jak píše Jitrulka,oni musí ze sebe dostat přebytečnou energii,když jsou celý den v klidu 🤐

aponchie
22. črc 2009

hmm zajimave ..dostat ze sebe prebytecnou energii??to slysim prvne ,ale mate pravdu zeptam se na to sve laktacni poradkyne 😎 uf teda...to by me v zivote teda nenapadlo.. 😖 😖 😖 😖 😖

cathushka
22. črc 2009

aponchie, u nas to s tym vykricanim vyslovene platilo prve tyzdne. Teda to ze vecer sa potreboval vykricat a potom zaspal.

aponchie
22. črc 2009

jako novorozenec???????to neverim ,ze nejaky lekar doporuci pac v prvnich dnech zivota je to hazard se zivotem nechat rvat dite to ti rekne kazdej erudovanej,ale deljete si jak chcete 😲

berenika39
22. črc 2009

zítra jde moje dobrá kamarádka do nemocnice s malým, 11 měsíců, budou mu operovat pupeční kýlu, probrečel prvních pár měsíců, ted po nocích taky pláče, před spaním půlhodiny i přes den, a oni taky zastávali metodu, usne, až se vyřve. lékařka jim řekla, že si tu kýlu prostě vybrečel. ma to tak velký, že se rozhodli hned pro operaci.

takže je tu i tenhle aspekt

lienka43
22. črc 2009

Je jasne ze vsetko treba z rozumom, netreba to prehanat.
Ja proste nechapem preco sa tak niektori ludia pozastavuju ze niektore matky nechaju deti plakat. No a co???
Je to ich vec, maju na to svoj pohlad. Ked ja nechcem aby mi tu mala pomaly skakala po hlave tak ju necham vyplakat. Z tou energiou to je pravda, nasa mala je taka ista... Ked si predstavim samu seba tak ked mi je zle vela krat si poplacem a je mi dobre..
Myslim si ze su urcite hranice ktore mame kazdy. Ja proste nezastavam nazor ze ked mala len zaplace uz som pri nej. Vela krat sa mi stalo ze plakala prisla som vzala na ruky a usmev od ucha k uchu, proste dosiahla svoje. Kazde dieta je ine a plati na neho nieco ine.