Chteli jste někdy ublížit svému díteti?

tiao
12. črc 2009

Uz delsi dobu na tyto stranky chodim, ale jeste jsem nenasla odvahu zeptat se Vas na radu. Je jasne, ze me asi uz predem odsoudite, ale stejne..

Mam maleho syna ktery strasne moc place, malo spinka a ja to nezvladam ☹ Vubec jsem si nedokazala predstavit jak tezke muze byt starat se o dite!! Nevim zda to nezvladam jen ja nebo ma tuto zkusenost vic maminek... ale ja si pripadam hodne neschopna a moc se za to nenavidim.
Uz nekolikrat jsem na syna kricela a nebo ho "mrskla" na postel a nechala ho rvat ☹ Ale vcera se stalo neco co me opravdu vydesilo 😢 Vcera sem mu poprve ublizila. zatrasla jsem s nim 😢 Strasne me to hned mrzelo, okamzite sem ho vzala do naruci a utesovala ho, omlouvala jsem se mu... On totiz zacal uplne silene plakat, uplne se zalikal, asi se chudinka lekl ☹ Bylo mi ho tak silene lito!!!! A tak strasne moc sem si za to nadavala!!! Od te doby nemyslim na nic jineho a mam strach, ze se mu neco stalo ☹ Uz jen to ze na to maminka jen pomysli je myslim trestuhodne natoz kdyz svemu diteti ublizi!!!

Ja mam syna strasne moc rada, moc jsme s manzelem miminko chteli, dala bych za nej zivot... ale nekdy sem uz tak vyrizena ze mi asi v hlave neco preskoci a sem na nej oskliva 😢 ☹

Co mam delat? Poradte mi prosim ☹ Nechci synovi ublizit, to bych si nikdy neodputila ☹
Mate to nekdo taky tak? ☹

shaula
22. črc 2009

Lienka, no vidíš, ono je to o úhlu pohledu - já to neberu tak, že "dosáhla svoje", ale že se odstranila příčina pláče... 😉

lilak5
22. črc 2009

Shaula přesně tak, je to o úhlu pohledu. Jako chápu, že některý děti jsou více plačtivější, ale nechat brečet novorozence s tim, že si ňák musí vybít energii, slyšim poprvé a připadá mi to dost ujetý.
Lienka píšeš, že když tobě neni dobře a vybrečíš se, je ti líp ...no já nevim ale tohle aplikovat na miminka to snad ne....spíš bych hledala příčinu proč je zle.

jituskak
22. črc 2009

ne vždycky nějaká příčina je...

berenika39
22. črc 2009

lienka43, dobře jsi to napsala: brečela, vzala jsem jí a ona pusu od ucha k uchu. ona přece chtěla k tobě, ne? je to tak jednoduchý, jak jinak ti to měla dát najevo?

brodimar
22. črc 2009

Zdravím všechny a přidám pár vět k tématu.Mám 4 měs.holčičku,která je taky pěkný uplakánek,vyžaduje neustálou pozornost a já si občas bez breku nedojdu ani na wc 🙂 vím,že jí nic není,když se vrátím tak je hned úsměv.Dost mě to vyčerpává,protože vím,že když odejdu,tak začne řev.Ale co zmůžu,mám taky svoje potřeby a jen doufám,že jí to přejde.Nechat plakat (chvilku) proč ne????ale vyřvat - nesouhlasím.Každé dítě je prostě jiné a matka taky.Ono se to časem určitě zlepší 🙂 🙂 .....

jitrulka
22. črc 2009

No myslím že už tu dost odbíháme od tématu. Ale dobře, když budu mluvit o miminkách 3 m a starších... Některá miminka usínají až v jednu v noci, jen proto že když k nim máma příjde, vykouzlí úsměv a máma jej vyndá z postýlky a hraje si s ním. Je po pláči, příčina je odstraněna. Ale já tohle prostě nepovažuju za nejštastnější řešení. Já ted taky uspávala na 3x a musela jsem malou pochovat, pač byla hodně neštastná, ale ale snažím se to minimalizovat. A pokud si někdo nechá "vyřvat kýlu", tak to považuju už za dost velký extrém...

zelmirka1
22. črc 2009

vratim sa k teme, ublizit som zatial nechcela ale napr. dnes by som ho vystrelila na Mars na chvilu ako ma znicil...
myslim ze kazda mamina ma chvilky kedy je hotova a dochadzt trpezlivost, lebo ak nie tak som v soku a tisko zavidim.
Plakanie je zlozita tema, kazde dieta je uplne ine a neda sa fakt hodnotit co je spravne a nie a ked jedna mamina robi nieco tak pre druhe dieta to nemusi byt dobre a naopak. A najlepsie je ked mi znama povedala moja mala sa hrala sama v ohradke aj tri hodiny, spala celu noc od 2 mesiaca, materska bola pohoda ako to ze ty si unavena 😀 😀 😀 to keby pocula niaka mamina uplakaneho dietata ktora nemoze ist na zachod tak by ju vystrelo.

lienka43
22. črc 2009

Ja to tu rozmazavat nebudem, len napisem jedno nenecham sa vlastnym dietatom vydierat. Nikdy som mu neublizila mam svoju metodu vychovy. Od mala bola hrozne placliva, plac je nas denno denny chlieb a to mame 10 mesiacov, kto to nezazil nevie. Je to narocne na psychiku ale zvladam.
Zelmirka1 to napisala presne...Ja som si materstku predstavovala inak. Vedela som ze budu place ale az take ako mame doma to nie.
A ked sme pri placi tak sama doktorka mi povedala ze ak sa mala vzteka a hadze o zem tak ju mam nechat tak a ona reve az kym si neuvedomi ze spravila zle. Zas nemyslim ze reve az modra tak si to prosim nevysvetlujte aj ten rev ma svoje hranice. Bit ju naozaj nechcem a rozmaznavat taktiez nie... Vezmite si to ako chcete.

gabrielkaa
22. črc 2009

ahoj zelmirka 🙂 suhlasim s tebou aj lienkou. predsa nikto ma nemoze sudit, alebo radit, ked nepozna moje dieta. kazde je ine, takze ja darmo budem vypravat niekomu, ze by som nenechala dieta "vyplakat" ked mne zaplace par krat (v sucasnosti). kedysi to bolo tak, ze mala plakala doslova stale, a niekedy sa inak nedalo len ju proste nechat vyplakat, bola som pri nej, nosila ju na rukach ale potrebovala so seba asi dostat "celodenny stres" tak skratka si takto ulavila. vela novych tvari, okolnosti - bolo to na nu vela. zo zaciatku bola velmi narocna, ale naucili sme sa zvladat situacie, takze uz je to lepsie. a prave preto nesudim mamicky, ktore nechaju dieta chvilku plakat, ked potrebuju ist napriklad na wecko, alebo jednoducho su z toho "hotove" a idu sa schladit....howk 😉

dukie
22. črc 2009

lienka43: Jsem ráda, že nejsem jediná, kdo si mateřskou nepředstavoval jako procházku růžovým sadem, ale v životě ho nenapadlo, že to bude až tak děsný... 😎 Jako u nás už se to teď dá (od konce 9. měsíce je tu razantní zlepšení, ale stejně pláče docela hodně...).

Ale stejně... sousedi dole v baráku mají o pár měsíců mladší holčičku. Jednou takhle přišel manžel se synem v náruči z balkónu a smál se, ať prý se tam jdu kouknout na sousedy... Tak jsem nakoukla a vidím... oni sedí na balkóně, malá v takové balkónové postýlce, dudlala dudlík a koukala kamsi do nebe... mamka s taťkou popíjejí kafe, klábosijou, mamka si piluje nehty, taťka kouří cigárko... no vrátila jsem se do bytu vyřehtaná stejně jako můj manžel, páč tohle my jsme fakt nikdy nezažili... malej zpočátku prořval fakt celej den (už jsem to tu psala, prostě non-stop 18 hodin za den, výjimkou byly jen chvíle kojení), takže kafe jsme si nezvládali dát nikdy oba ve stejnou chvíli... a když už si ho jeden z nás udělal, tak ho nakonec vylíval, protože studený se prostě pít nedá... 😝 😀 K vypití jsme se už prostě nikdy nedostali. 😀

Dneska už je to lepší, sice zatím kafe taky nepijem současně, ale aspoň jeden z nás to v danou chvíli zvládne. 🙂 My dítko nikdy nenechávali vyřvat - jakože strčit ho do postýlky, když řve, a nechat ho tam a jít prostě pryč (já na to prostě neměla nervy, jednou jedinkrát jsem to zkusila, když jsem fakt už byla vyřízená... vydržel plakat 50 minut... pak jsem vyměkla a zařekla se, že už nikdy více nic takového zkoušet nebudu). Vždycky když plakal, byli jsme s ním. Několik měsíců jsme ho pronosili v náruči "na tygříka", páč to byla jediná poloha, která mu pomáhala od bolavého bříška - a místo řevu tak "jen" plakal. Ale naprosto chápu maminky, které své dítko vyřvat nechají, protože si prostě už neví rady a potřebují taky vydechnout.

Ono se to fakt mluví jinak, když máš dítko jako ti naši sousedi... nebo dítko jako my. Je to diametrální rozdíl. Moje kamarádka má naprosto zlatou holčičku a už nechali volný průběh dalšímu miminku. Zatímco my s manželem si vůbec neumíme druhý dítě představit (ačkoli bychom ho chtěli). Padáme na hubu s tím jedním... a představa, že si to samý líznem ještě noch einmal... no díky, fakt ne. 😝 A naděje, že to druhý bude v pohodě a žádný koliky se opakovat nebudou, je sice hezká, ale vyjít to nemusí, že jo... a taky může být ještě hůř... 😀 😀 😀 Ale zase si říkáme, že když prostě počkáme, až Toníček trošku víc povyroste, tak na to špatný zapomenem a do dalšího dítka přeci jen půjdem - bez rozumu, ale celým srdcem. 😀

lienka43
23. črc 2009

Dukie mame asi podobne deti 🙂)))....

rehos
23. črc 2009

Dovolím si taky napsat svůj názor a předem se omlouvám pokud nebude někomu po chuti 😝 Miminka si myslím že by se neměli nechat vybrečet a hledat příčinu pláče,často potřebují nás rodiče takže i nosit je samozřejmé ale čím je dítě větší tak opravdu není možné je stále nosit jen proto že chtějí,tam už pak začíná rozmazlování a to už je na každé z vás jestli u ní dítě bude rozhodovat a bude na prvním místě anebo mu ukážete že ho sice milujete ale není možné se mu věnovat 24 hodin denně jen proto že to vyžaduje,jste tu taky vy a vaše rodina 😉 Každá máma pozná jestli dítku něco je nebo si "jen tak "vyžaduje pozornost 😖 od půl roku už děti dost vnímají takže tam už je třeba zpozornit ale to je na každé mámě jak si to udělá a není třeba někoho za něco odsuzovat.

rehos
23. črc 2009

Aby si některá nevysvětlovala mou větu že tu nejste pro něj 24 hodin tak to není myšleno tak jako to asi pochopíte,jsme tu pro děti všechny 24 hodin ale ne aby nás dítko omezovalo a my si nedošly ani na záchod apod,.prostě fakt my jsme rodiče a musíme děti do života něco učit a ne je nechat dělat co chtějí a skákat nám po hlavách..

lienka43
23. črc 2009

Dukie koukam ze jste z Brna :DDD. My taky a mala ma 10 mesicu a 3 tydny, 7 srpna bude mit 11 mesicu. 😉 😉

aponchie
23. črc 2009

detatko potrebuje nosit houpat konejsit a jestli si nektera z vas opravdu mysli,ze vas dite schvalne toci nebo vidira nebo omotava kolem prstu placem tak je mi vas lito a lito tech deti 😝

hagada
23. črc 2009

Dukie, my měli takovou uřvanou první dceru. Během 24 hodinového dne jsem naspala 3 hodiny, v noci totiž dcera několik hodin bděla a budila se po hodině. I když mně padala z ruky při kojení, jak jsem byla unavená, kupodivu jsem nikdy neměla pocit, že jí ublížím. Brala jsem to tak, že to jinak nejde a že to tak asi musí být... 😉 Vydržela to tak rok a třičtvrtě, až jsem si říkala, Panebože, kdo z nás dřív povolí ? 😠 A taky jsem podezíralamaminky, co tvrdili, že jim dítě spí přes noc, že mě jenom tahají za nos. Nebo jsem kroutila hlavou, když jsem slyšela kamarádku útrpně vyprávět, jak se malý budí 3x v noci. 😀 😀 😀 To ty moje budíčky 9-10x za noc...

Před druhými narozeninami, to už jsem čekala druhé dítko, se to záhadně zlomilo a najednou začala spát celou noc. Přes den byla celkem klidná, jenom už nám vůbec nespala odpoledne. Až když jsme jí dali do školky (na 2 a 3/4 roku), tak tam si aspoň po obědě hezky odpočinula 😀 A druhá dcera je úplný opak. Klidná (i když se stále na svém 1 roce budí po hodině). Tak se neboj, třeba to podruhé vyjde ! 😀 😀 Teď si říkej, všechno jednou skončí!! Ten dětský mozek musí zkrátka dozrát...

aponchie
23. črc 2009

kazde dite se nauci spat..jednou je mame a detstvi utece strasne rychle..kazde vase mazleni a konejseni se vam sakra vrati i za cenu spinave hlavy bordelu doma nic nedelani jen houpani a utesovani..ono to taky netrva dele jak rok myslim tak netreba z toho delat celozivotni drama ..a kdyz se to miminko usmeje v 1v noci kdyz k nemu prijdu musim mit taky radost ze diky me je mu lepe a nebrat to jako vynucovani..to neni vynucovani neceho extra ,ale touhy po prirozenem chovani savcu 😀

rehos
23. črc 2009

Aponchie tvoje děťátko určitě,to jsem psala ale budeš ho nosit do kolika let??

rehos
23. črc 2009

Nikdo neříká že se s dítětem nemazlíme ale nemusí to být celý den v kuse,moje dcera ví že jí miluju a jsem tu pro ni ale nechávám ji prostor i pro sebe,když si hraje sama proč bych ji v tu chvíli měla dokazovat lásku,když je potřeba určitě ji pochovám ale devět kilo už se docela pronese takže to není na celodenní nošení.Jinak nechápu jak ti může být líto dětí které vůbec neznáš a nevíš jak jsou doma spokojené.To že občas zabrečí a já k ní hned neletím neznamená že ji nemiluju přece..

aponchie
23. črc 2009

budu ho nosit dokud bude potrebovat nemam to naplanovane dopredu 😎 tobe treba neni lito deti v africe?taky je neznam a je mi jich lito ..a chapat to opravdu nemusis 😝

rehos
23. črc 2009

Mě moje dcera teda zrovna spí celou noc od dvou měsíců ale když jí třeba lezou zuby nebo se vzbudí že se jí něco ošklivého zdálo tak k ní určitě jdu a pochovám ale zase jí tam vrátím jak se uklidní protože je noc a čas spaní 🙂 Můžu se zeptat jestli si myslíte že neexistují děti co to na rodiče jen tak zkouší???Já jich znám spoustu a jsou pěkně rozmazlené,maminka jim udělá co jim na očích vidí a ono jim skáče po hlavě,NEMLUVÍM O MALÝCH MIMČÁCH!!

rehos
23. črc 2009

dětí v africe je mi samozřejmě líto ale o těch všichni víme že spokojené nejsou ale ty nemůžeš tvrdit že to že nenosím své dítě na rukou tak že je nespokojené,neustále se na mě směje a to asi je známka spokojenosti nebo se pletu?

aponchie
23. črc 2009

nepochopila jsi me..ahoj

rehos
23. črc 2009

co jsem nepochopila,napsala jsem svůj názor z obou stran o něco výš 😉

sisstin
23. črc 2009

tak to nošení se ale týká těch úplně nejmenších dětí( do 6m) 😉 já chovám hodně pořád, ale je to spíš takový, že se pomuchlá, pochová..a zase odběhne si hrát, a takhle furt dokola 😉 syn jako miminko chování právě nevyžadoval vůbec, vlastně jen do těch 6m spal, občas brečel, ale jako xminutový řev, nebo dokonce xhodinový, to opravdu neznám 😉 za to ted brečí kvůli každýmu prdu 😝 chodí se mnou i na záchod a tak, prostě to beru tak, jak to je..je bojácnej a strašně, strašně citlivej..čímž netvrdim, že z toho občas nejsem na mrtvici..jsem..často 😀 ale prostě mně osobně se vyřvávání hnusí a nikdy bych to neudělala( nemluvim o pláči, kdy si mamka dojde na záchod nebo tak, samozřejmě 😉 )

rehos
23. črc 2009

sisstin to jsem psala že od půl roka už je to o něčem jiném a vyřvání záleží čemu kdo říká vyřvání,když vím že to fakt zkouší tak prostě chvíli brečí a ne že zapláče a já hned nosím ale to bych s epořád opakovala,už jsem to podrobně popsala svůj názor na věc 🙂 Hlavně ať jste všechny spokojené ai s 😵 dětmi

jituskak
23. črc 2009

tak mám pocit, že to s tím vyřváním jsem začala já. na 2. starně🙂 nechávám ho tak max. 7-10 min., což si mylsím není týrání🙂 holt každej chápe věci jinak. na to už jsme zvyklá. jenom nechápu, proč se ve skoro každé nějaké diskuzi musí někdo hádat, povyšovat nad ostatní a házet ramena... každej člověk je jinej, jinak řeší situace a jinak je zvládá... nevím kdo to kdy řekl, ale je to myslím výstižný... nesuďme člověka, v jehož botech jsme neušli jedinou míli....

sisstin
23. črc 2009

rehos: pro mě je vyřvávání to, že se např. dítě bojí spát samo, tak ho vrznu do postýlky, a odejdu, dokud se řevem nevysílí tak, že usne 😉 samozřejmě to není to, že když mám zrovna plné ruce, a dítě chce vzít, že všechno hodim na zem a hned ho budu chovat 😉 ono je to fakt strašně o té povaze dítěte, já mám strašnej strach dělat něco násilnýho, páč i takhle to máme dost těžký, a u těhlech dětí se to vyřváním a podobnými metodami ještě zhorší 😒

jinak nesouhlasim s tím, že 3m dítě si vyřvává svoje, nebo si rodiče omotává okolo prstu, toho prostě vůbec není schopné, oni nerozlišujou čas, a když maminka odejde, tak nevědí, že se třeba vrátí a i těch 5min je pro ně nekonečných 😒

já byla před těhu a v těhu, a i na začátku mateřství taky zastáncem "tvrdé" výchovy, ale můj syn mě toho naučil strašně moc, a myslim, že to bylo spíš k mému dobru 🙂 nejtěžší věc je, přestat poslouchat kecy okolí, že chováním se dítě rozmazlí, že si dítě potřebuje vyřvat plíce, aby vyřvalo nashromážděnou energii, to je prostě bejkárna jak cip 😝 to vymyslel nějaký "erudovaný" doktor v těžkém socializmu, páč matky musely makat, a na nic takového nebyl čas... já jsem taky z éry "studeného odchovu", sice mám s rodiči super vztah, ale určitě to na mně zanechalo stopy( od 6m v jeslích, dále školka, dále družina do 16:00) atd. 😔

rehos
23. črc 2009

Sisstin myslím že tě chápu ale někdy to oparvdu maminky přehání s tou péčí.

Jituskak hezky si to napsala 😉 Jinak snad to nejsem já co s epovyšuje a hádá,napsala jsem svůj názor a tohle je diskuze takže diskutuju 🙂

efkas
23. črc 2009

ahoj maminy,nevíte náhodou jak TIAO,jak se má???
nikde tu od ní nic nenacházim 😒