Co na kvalitní celonoční spánek u dcery?

lalolita
6. kvě 2021

Zdravím ženy,
Párkrát už jsem psala,že teď s malou hodně bojujeme. Nevím zda je to povahou nebo jen období.
Nicméně k otázce, čím navodit malé navodit spánek,aby spala celou noc?
Jsou ji 4 roky a je schopná klidně i 10x lozit za námi,že chce spát s námi, nebo že se v pokoji bojí či starší ségra chrápe.😄
Je to už fakt za tu dobu na palici, kdy jsou zavřené školky. Navíc přítel má fyzicky i psychicky náročnou práci a je pak nevyspalý, protože ho malá vzbudí,tím jak mrčí a nebo si snaží vybrecet, aby s námi spala.
Zrušili jsme spánek po obědě, protože to byla schopná být vzhůru i do 23h, sladký omezuji na minimum. Nezabírá ani být půl dne venku, ikdyž je akční a fakt to potřebuje být denně venku.
Dávala jsem ji teď týden Melatonin na spaní,ovšem každý večer od 2 scénky a nespí. Nevím už čím ji zklidnit,uspat,aby fakt spala celou noc.od příštího týdne se vracím i do práce a jestli tohle bude dělat,tak mě víte co?😄😄😄
Jinak zkoušela jsem i levandulový čaj,ale ten mi nevypije,že je na ní hnusnej, ikdyž ho dosladim medem.
Díky za každou radu,dnes se chystám do i do lékárny.

mamikry
6. kvě 2021

@lalolita A uspavate ji? Nebo usina sama? Mozna by pomohlo, kdyz tam s ni budete, nez usne. Nase deti do ted uspavam u pohadky a pak cekam, nez usnou, nikdy zatim v noci neprisly.

hezz17
6. kvě 2021

3r8m, zatim s ni manzel spi v pokoji. Protoze presne x krat chodi/breci

hezz17
6. kvě 2021

I tak se treba 3x vzbudi, ujisti se, ze tam je a spi hned dal.

lalolita
autor
6. kvě 2021

@mamikry uspavam, ležíme i s ní než usne,nebo usne u nás v obýváku až pak ji přenášíme. není spáč už od miminka,ale zhoršilo se to teď co jsme doma....jen chce být s námi a člověk už je z toho fakt vyřízenej....

lalolita
autor
6. kvě 2021

@hezz17 To já na dvoupatrovce s ní někdy taky spala,ale nedá se to celou noc,jen co vstanu je hned vzhůru. Začala jsem ji i dávat třeba moje triko,aby mě "cítila",ale bez efektu.

hezz17
6. kvě 2021

@lalolita to si myslim, ze ctyrletak uz neciti 🙂 ze to je vysada mimin.

lalolita
autor
6. kvě 2021

@hezz17 ja už Zkouším vše,jak jsem zoufalá.😕

martt
6. kvě 2021

@lalolita Mela jsem u obou synu. Nam pomohlo dat druhou postel do pokoje a nějakou dobu spala s nimi. Po nějaké době jsem to dělala tak, ze jsem si k nim lehla , a když usnuly přelezla jsem si k manželovi. Mladsimu je 5 a uz si zvykl spat sam. Stane se, že se v noci vzbudí a přijde si pro mne , tak vemu peřinu polštář a jdu spat k nim na druhou postel .
V lékárně vám možná poradi homeopatika Sedalia, ale na něj opatrně někomu pomáhá. Ale u mého syna to mělo opačný účinek a ještě byl psychicky rozhozeny.

hezz17
6. kvě 2021

@martt jo, mame to podobne. Zatim tam teda porad spi, protoze ja mam v posteli mladsiho 😀

neomenia
6. kvě 2021

Dceři je 7 a leze za mnou pořád. Nechám jí, je to snazší a lepší pro obě, než se s ní v noci dožadovat. Však za pár let už bude mít jiné zájmy,🙂

lalolita
autor
6. kvě 2021

@neomenia což o to,jenže když se roztáhne přes celou postel a přítel se potřebuje vyspat,tak jsme nevyspání všichni, protože ji uhybame a spíme oba na kraji. Kolikrát jsem s ní šla spát už na gauč a jakože když pak jdu taky na 12ku do práce ,nic příjemného.

hezz17
6. kvě 2021

@lalolita no, prave proto s ni spi. Aby se vyspali vsichni.

martt
6. kvě 2021

@hezz17 Ona postel v pokojíčku má svoje výhody. Kdyz manzel chrape az mne to budi , tak seberu saky paky a prelejzam si ke klukům , aby mne to nebudilo🤣🤣🤣.

drakenn
6. kvě 2021

Tady ti nepomůžou žádné kapky, čaje. Ona chce kontakt v noci. A tuhle potřebu neošálíš žádnými prostředky. Vyřeší to jediné společné spaní. Až se vás nabaží, začne spát spokojené sama celou noc. Je jen na tobě, abys to spaní nějak uspořádala a dcerce vyhověla.

pinkyy
6. kvě 2021

Ja, kdyz byla mala, tak jsem se taky bala sama v pokoji, vzdy jsem chodila k rodicum, kde meli na zemi pripravenou matraci a ja si tam k nim lehla ani jsem je nevzbudila. Tak muzes zkusit 🙂

hezz17
6. kvě 2021

@drakenn amen

konidana
6. kvě 2021

@lalolita dceru jsem pakovala pryč (hodinová anabáze cca 2x za noc), chodila do naší v noci do 3 let. Pak začala spát nahoře na palandě a přestala courat. To už ale coural roční syn, kterému to vyydrželo cca do 7let. Už jsem to nehrotila a když v noci přišel, tak jsem ho nechala a já se šla vyspat do jeho postele. Nejschůdnější řešení pro všechny 🙂

jednaholkaa
6. kvě 2021

My mame v loznici tri postele a mala spi s nami. Nebudi se vubec..je to pro dite nejprirozenejsi.

barmil
6. kvě 2021

@lalolita mne přijde drsny rvat do dítěte hormony, aby se vyspal dospělý.. Melatonin je hormon, noční forma seratoninu.. Kdyz ji ho cpes uměle, tělo nebude vyrábět přirozeně dostatek a bude s tím spaním mít problémy pořád... Určitě bych se poradila s pediatrem, podle mě to je pro děti naprosto nevhodné.
Není lepší zkusit třeba homeopatika, kdyz uz nutné chceš něco z lékárny?
Jinak se budi, protože se bojí. Chce být u vás a mit pocit jistoty a bezpečí. Hod postel k vám do loznice a vyspite se všichni, nebo přidej jednu do pokojicku a bud Ty nebo partner tam spete s ni. Je malá a je přirozené, že nechce někde být sama. Přes den si taky nehraje sama v pokojicku, ale určitě si hraje tam, kde jste vy. Tak proč by měla být sama vnoci po tme..

jednaholkaa
6. kvě 2021

@barmil Souhlasim naprosto

rejalin
6. kvě 2021

Přesně jak píše @barmil .

Buď bych si lehla k ní do pokojíčku a nebo ji dala postel do ložnice, jestli se vám tam vejde. Ono je lepší, aby si tu potřebu naplnila a pak se sama časem z ložnice odstěhuje 🙂 navíc budete vyspalejší i vy s manželem, když vás nebude x krát za noc budit. Vždyť na to má ještě věk.
A věřím, že to může být náročné, kór když děláš 12h směny, ale nic bych do ní necpala. To není tím, že by nemohla spát, ale že chce tebe.