Dětský pokoj. Šup sem s fotkami

maximka33
21. zář 2011

Milé maminky, po dvou letech budu synovi měnit pokojíček, a tak hledám inspiraci. pokud máte pokojík, se kterým se chcete pochlubit, šup sem s fotkami. uvítám i popisy, kde se dá koupit nábytek, textil či jiné dekorace. čím víc tím líp 🙂

mates22
27. led 2012

@seb no měla by snad jít na všechny s matrací, aspoň nám zatím pasovala na všechny, co jsme jí zkoušeli. A zrovna ted´ jí mají v lidlu za 499,- což je fakt super cena 🙂

mates22
27. led 2012

@seb s tím mlácením do hlavy je to u nás podobný, pelestě jsou obložený, na stěně je chránič zavěšenej, vyrobenej z peřiny.... Taky si v noci klekne, popoleze a praští sebou hlava nehlava tam, kde zrovna je...................

seb
27. led 2012

@mates22 , aháá jé díky za typ na ten Lidl ;)

seb
27. led 2012

@mates22 v recenzích na tu zábranu píse jedna paní, ze jde velmi těžko složit dolu, vy uz ji doma mate?

mates22
27. led 2012

@seb máme a je to asi fakt, ale dá se. Ovšem pokud jí bude mít na posteli malej, tak jí stejně sklápět asi moc nebudete, alespoň já jí tam nechávám, protože je to pro něj bezpečnější i přes den. Asi je to praktický třeba pro ukládání, ale ti naši hoši už na postel stejně lezou sami. Jedině pokud dospělák uspává tak, že leží s dítětem...tam by se to asi hodilo pro případný odchod rodiče z postele.
Suma sumárum, jde to, ale ne jednou rukou a chce to trochu cviku a trpělivosti. Nevím, jak jsou na tom ostatní výrobci, ale předpokládám, že to bude podobné, aby se to totiž nepovedlo složit dítěti, tak je to trochu náročnější - přece jen je to určený až do 6-ti let.

seb
27. led 2012

@mates22 , aha to je fakt, že to je asi záměr, aby se to nedalo moc lehce složit, ono by to pak asi nebylo tak bezpečný, já jsem bohužel ten případ co uspává v posteli a pak přenáší do postýlky, takže s velkou postelí to asi bude stejný zpočátku

maximka33
autor
30. led 2012

ahoj, tak co tady nového? já trochu prošmejdila net a našla super inspirace

jck
5. únor 2012

ahoj maminy...tak šup,šup kde jsou další fotečky 🙂

mates22
5. únor 2012

jedna z netu, ten nápad s těmi houpacími křesly se mi líbí, ale nechtěla bych, aby mi nahoře stonalo dítě, to je pak na štafle - takže za mě spíš ne, my máme jen zvýšenou postel a to je tak akorát

mates22
8. únor 2012

dneska vyšel na netu tenhle článek http://www.prozeny.cz/magazin/bydleni-a-zahrada... . Co vy na to? Mně se teda nezdá, že by to byl nějak super rostoucí pokoj, prostě normál dětskej pokoj, kde se počítá i s dalším nábytkem a změnou výmalby....

fiallinka
8. únor 2012

Tak jsem chtěla taky přispět, ale nemůžu najít fotky celého pokoje, hlavně skřínek - tak posílám aspoň detaily. Ale pořád se mi to líbí, trefili jsme krásně barvy na stěnách - u těchto barevných kombinací je dost důležité, aby byly alespoŃ v rámci možností "teplé" a to se podařilo. Akorát na mém monitoru vypadají každá jinak a hlavně jinak než ve skutečnosti 🙂

maximka33
autor
8. únor 2012

@mates22 mně se ten pokojík líbí. koukala jsem i na ty další články, s tou vyvýšenou postelí, to je super nápad.

klosky
8. únor 2012

To je naší Kačenky pokojík, je to jen část... 🙂

jck
9. únor 2012

@klosky krásný pokojíček, to by bylo něco pro naší Natálku, samá Kittyna 😉

mates22
9. únor 2012

@maximka33 taky se mi líbí, jen mi nepřijde, že by to bylo něco výjimečného, jakože nápadem, asi jsem dle nadpisu čekala malinko víc 🙂

klosky
9. únor 2012

Zatím pokojík vypadá takto, místo postýlky, pak bude psací stůl... Ve velké posteli ještě nespinkáme, jen si hrajem a mazlíme...

jck
9. únor 2012

@klosky ještě jednou super, ty police to je ikea? vypadá to moc dobře 🙂

klosky
9. únor 2012

@jck Ano jsou ty bílé... když jsem t viděla, hned jsem je chtěla, jsou super...

miminkopodruhe
9. únor 2012

Ahojky. Koukám, moc pěkné téma. Taky budeme řešit pokojíček. Ještě je z něj ale sklad a tak přemýšlím, jak jej dát dohromady. Bude pro 4l syna a později druhé dítko, které bude mít ale dětskou postýlku u nás v ložnici a pak se přestěhuje rovnou do pokojíčku. Ještě nemáme ani vymalováno, nejspíš to bude žlutá barvička. Vybranou napevno máme jen postel-patrovou, rozložitelnou na dvě postýlky, ale díky místu asi stejně zůstane jako palanda. Je z masivu, podlaha tu je lino (viz obr.) a jako uložné komody na hračky se mi líbí ty z Ikey. Co ale vůbec nevím, jakou zvolit šatní skřn a celkově úložné prostory na oblečení pro obě děti. Líbí se mi systém Trofast z Ikey, ale když spočítám celý set, tak ta cena mě položila...takže toto padlo. kupovat šatní skříň z masivu nechci, jsou též dost drahé a i malé, nebo naopak moc velké a moc se do dětského pokoje nehodí...Takže opravdu to bude ještě hledání....Kdybyste měly nějaký tip. na šatní prostory, sem s ním 🙂. přidávám foto vybrané postýlky a podlahy...

jancip
9. únor 2012

Můj největší favorit je něco takového http://www.obydleni.cz/clanek/kategorie-bydleni... Ale to budeme řešit tak za dva roky až postavíme.

maximka33
autor
9. únor 2012

@jancip tak tuhle fotku jsem už viděla, krásné, ale pro nás bohužel nereálné, nemáme krásný půdorys pokoje.

jck
9. únor 2012

@klosky mě se ikea dost líbila a hlavně byla rozhodujíci i cena, jen mi vadilo, že jsem k těm všem úložným sestavám nedala dohromady šatní skříň (stejně jako vy 🙂 ) a nakonec to u nás jak už jsem tu psala byla všechno docela náhoda 😀

jck
9. únor 2012

@miminkopodruhe postel úžasná, vypadá taková "robustní" a pevná, já měla taky jako první postel 😅
@jancip inspirace parádní, hlavně aby to vyšlo, pomalu a jistě určitě to bude tak jak má být 😉

jancip
9. únor 2012

@maximka33 To nevadí..my asi taky nebudeme mít tak velký pokoj..líbí se mi to stylově, takže už teď občas koupím nějakou drobnost v safari stylu, co se pak jen přestěhuje🙂

mates22
9. únor 2012

@miminkopodruhe a co takhle dát tam nábytek v bílé, třeba ten expedit na hračky a skříň šatní, na to nějaké polepky, aby se to oživilo, pár polic, na podlahu asi stejně přijde nějaký kusový koberec na hraní, tak může bejt veselejší..... A bílá se žlutou vypadá dobře, máme v pracovně (teda stěny jsou sytější žlutou ). A pak v bílé toho je prostě spousta, lze dokupovat a ladí to, dokonce i ten trofast, třeba jen jeden díl. Postel super, taky máme takhle stavebnicově, ale momentálně rozloženou na nízkou a zvýšenou postel - prostor dovolí 🙂

miminkopodruhe
9. únor 2012

@jck jo jo, my chtěli něco robustního a kvalitního. Koukali jsme ve velkoprodejnách nábytku a ty hrůzy...za stejnou cenu je to vachrlaté...to si raději zaplatím pořádný masiv...který i tak vyjde dobře, jelikož postel je i s rošty, úložnými postory pod ní i matracemi 😉
@mates22 nad bílou jsem taky hodně uvažovala...sice si říkám, že ta palanda bílá nebude, ale třeba máme takovou tu dětskou tabuli ve stejném dřevě a dřevěné doplňky, tak by to nemuselo vadit masiv přírodní a bílá....se žlutými stěnami 🙂 . Malýmu sem stáhla pěkné obrázky s Cars-barevně nepřeplácané, to nemám ráda....nechám je zvětšit a zarámovat...to se mu bude moc líbit...🙂. Takže zatím to bude chlapskej pokojíček a časem bud přidáme něco holčičího, anebo ani nebudeme muset...kdo ví 🙂

stastickooo
9. únor 2012

ahojte, trošku sa pripájam s izbičkou pre môjho synčeka Leuška. zatiaľ sa v nej len prebalujeme, prezliekame a kúpkame, lebo spinká s nami v spálni ešte, má túto nedelu 5 mesiačikov. pripájam aj jeho spací kútik v spálni. 🙂 ja si to bez ikea neviem predstaviť. super veci za super ceny. 🙂

mates22
9. únor 2012

@miminkopodruhe nebude to vadit, my máme dřevo a kuchyňka dcery a skříňka v bílé.... a ono až tam bude pestrá barevná směsice barev, tak to úplně zanikne, nějaký rozdíl ( tabuli z IKEA taky máme 🙂 . Držím palce a pak šup sem s tím

miminkopodruhe
10. únor 2012

@mates22 tak je rozhodnuto 🙂. Když tak koukám na pokojíček od@stastickooo , tak závěsy budeme mít stejné z Ikey (ty se mi moc líbí) a ta komoda v bílé je taky dobrá volba pro naše potřeby....a police na zelené košíčky jsou asi Expedit...? 😉 . Jinak jako stoleček máme Lack odkládací, barvičku asi nějakou barevnou (nyní máme u prarodičů přírodní) a Mamutí židličky....máme zelenou a ještě jednu přikoupíme...

mates22
10. únor 2012

@miminkopodruhe Gratuluju, rozhodnutí je vždycky to nejtěšší 🙂 . My máme taky stejné závěsy 🙂. Police, jak koukám, je fakt expedit...tu my máme v obýváku, v dětském jsme investovali do trofastu, ale manželovi se teda protáčely panenky :-d