Dlouhý let s 8mi měsíčním mimi. Na co si dát pozor?

kacka79
23. led 2008

Prosím maminky, které mají zkušenosti s dlouhými lety s mimčama, poraďte na co si dát pozor

lendy1
24. led 2008

kacka, sice nevím, jestli ti to trochu pomůže, ale zkus mrknout sem:

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

taky by mě toto téma zajímalo, ale nikde nikdo 😒

kacka79
autor
24. led 2008

lendy1 děkuji, projedu to.... cestuji celý život hodně ale s mimčem poprvé, tak mám trošku strach, ale zase nechceme zůstat měsíc bez taťky ....

kocurek
24. led 2008

kacka79
JA taky cestuji cely zivot litam letdlem, dalo by se rict-letadlem do prace, ale po 1. s miminkem to bylo neco uplne jine.....Co bys potrebovala vedet? Letela jsem ted behem 4 mesicu 3x. Co je pro tebe dlouhy let? Moje polsedni cesta trvala 11h, mam tim na mysli vyjet z domu a prijet na dalsi misto a muset pouzit auto, 2 letadla...

kocurek
24. led 2008

Strach nemej 🙂 Ja za mesic opet letim do CR a pak po dalsim mesici zpet do MAdridu a pak v kvetnu znovu....a tak porad dokola a porad sama s mimi...

lendy1
24. led 2008

kocurek napiš prosím VŠE: jak s jídlem, jak je to s přebalováním, únavou, spánkem, zábavou atd...nějak si to vůbec neumím představit...a jak je to s kočárkem? Musí jít do zavazadlového prostoru nebo třeba golfky ti naloží přímo na palubu?

kocurek
24. led 2008

Muj prvni let byl v 8.mesicich. Jak jsme psala, dost jsem se nacestovala letadlem, ale sama s mimi je neco uplne jineho. Kocarek si bud odbavis primo se zavazadlem nebo si jej ponechas a jedes s nim az k letadlu, primo pred vstup do letadla, tam jej slozis a oni ti jej ulozi do zavazadloveho prostoru a po pristani ti jej vylozi zase k dverim letadla, pokud to neudelaji, vyzaddej si to......
Jinak, ja jeste kojila a kojim, takze v letadle kojim a maly mi stejne ten den, co litam moc toho nepapa, dost pije a papa piskotky nebo kojim, ale ji minimalne. Ja bezne musim litat 2 letadlly.
NA palube je prebalovaci pult, na letisti samozrejme taky. Jsou mistnosti pro kojici matky nebo kouptky pro maminky s detmi.

Maly mi prvni let uplne prospal, ale druhy byl po horeckach, tak nespinkal, plakal...coz je dost neprijemne.....a ted pri poslednim chtel porad vsatvat. Zalezi na cestujicich okolo vas, jak prijmou dite vedle sebe, pokud tam nekoho mate, pokud sedite samy, je to super, letite-li samy s kmcem.....A taky hodne zalezi na letuskach, nekdy jsou moc obetave, ze mate cas si i pojist samy, ale nekdy neni mozno jit ani na zachaod...

Tady je odkaz na CSA, co se tyce prepravy deti, zavazadel pro dite atd:

http://www.csa.cz/cs/portal/passengers/special_...

Piste, co jeste chcete vedet... 🙂

mimis
25. led 2008

Ja se 100% pridavam, let s mimi neni zadny problem..My jsme toho hodne naletaly uz v brisku, poprve na svete mala letela ve 3,5 mesicich.
Ja doporucuji si vzit kocar primo az k letadlu, odpadnou tak starosti, kam mimi posadit, kdyz chces jit napr. na WC.
Jinak je potreba, aby mimi polykalo minimalne pri vzletu a pristavani, kvuli pretlaku.

lendy1
25. led 2008

no já se třeba děsím toho, že my jsme na UM a jak bych to dělala s jídlem, když se nesmí brát na palubu tekutiny a pak když člověk přesedá, let trvá dlouho nebo se zpozdí atd...a došlo by mi třeba jídlo tak to fakt nevím, co bych dělala...
teď teda ještě nepoletíme, ale jinak cestujeme hodně a jakmile to bude trochu možné, tak zase razíme...

mimis
25. led 2008

Mlicko pro mimi si na palubu vzit muzes, jen ho musis pri kontrole ochutnat, ze je to doopravdy mlicko 😉 . Nam s tim nedelali zadne potize.

lenys
25. led 2008

ahojky poprve jsme leteli jeste v brisku, nejak 2,5 mesice pred porodem a pak kdyz mel Alex 2.5 mesice...a vsechno probehlo v pohode, mela jsem sice silene nervy,ale celou cestu prospal..jinak nemusis s mimi stat radu, vsude te berou prednostne, teda odbavi te jako prvni a do letadla nastupujes taky prvni...primo na letisti je mistnost pro maminky, takova kojici mistnost, kde je prebalovaci stul, velke kozene kreslo a intim osvetleni..tam jsem si maleho nakojila.. v letadle nam dali pas pro maleho, ktery si pripasas ke svemu bezpecnostnimu pasu...behem letu vsechno v pohode to Alinek hajal....za mesic letime zpatky do Cech tak uvidime, jen doufam, aby neplakal..
jinak se ma male deti pri vzletu a pristavani kojit, to kvuli tlaku v usich...mela jsem silene nervy opravdu, ale tedka poletim sama s mimim a vubec se toho nebojim..

lenys
25. led 2008

jeee jsem si tedka vsimla dlouhy let s 8.mesicnim mimim...hihi...ale snad neva my jsme cestovali v 2,5 mesicich...to jeste tak malinke miminka spinkaji vice nez 8.mesicini prcci,takze je treba asi nejak zabavit....ale kazdopadne drzim palecky az to vase mimiska krasne zvladnou...