Druhé patro s ručičkami dcera neumí, ale už se staví

nikifilipi91
7. led 2019

Ahoj maminky.dcera ma 7mesicu a porad nejsme ve druhem patre s rucickama I kdyz nozickama se uz stavi k chuzi.diky za rady.

adelka951
7. led 2019

Spíš nápis, co už umí. Přetáčí se na bříško i zpět na záda, cuca si prsty u nohou, na bříšku se otáčí kolem své osy? Co to znamená, že se staví k chůzi, jak se do takové polohy dostane?

nikifilipi91
autor
7. led 2019

N brisko hbite,z briska na zada zatim ne,parkrat se ti to povedlo a vzdycky se bouchne do hlavicky.cuca.si nohy,natahuje se pro hracky,no treba se chytne bedny jde do kleku a z kleku se briskem polozina bednu a nohy stoji....kolem sve osy se na brisku otaci,lezi na boku I si na boku hraje

luj89
7. led 2019

Co znamena druhe patro s rucickama?

nikifilipi91
autor
7. led 2019

@luj89 ze se dlanema jakoby postavi do dalsi pozice a drzi hrudnicek nad zemi

nikifilipi91
autor
7. led 2019

@adelka951 na brisko hbite,z briska na zada zatim ne,parkrat se ti to povedlo a vzdycky se bouchne do hlavicky.cuca.si nohy,natahuje se pro hracky,no treba se chytne bedny jde do kleku a z kleku se briskem polozina bednu a nohy stoji....kolem sve osy se na brisku otaci,lezi na boku I si na boku hraje

vikinkav
7. led 2019

Jakoze se nevzepre na zemi na ruckach uplne? Ze ma brisko a hrudnik na zemi? Nerozumim. Jinak si myslim ze je malinka a pretaceni a dalsi aktivity ktere popisujes jsou dostacujici a v poradku 🙂

nikifilipi91
autor
7. led 2019

@vikinkav ano,a tim.ze se nevzepre na dlanoch tak nedojde ani k posazeni,coz by uz zvladla...tak chci,vedet zda to neni priznak,nejakeho problemu ze na ty rucky je lenivejsi

diewcatqoo
7. led 2019

Pokial ma este len 7 mesiacov, ma este cas. Nas maly este v 9 mesiacoch nedokazal druhe vzpriamenie a nestvornozkoval. Furt sa len plazil. Chodievali sme cvicit (kvoli inemu problemu) a fyzio povedala, ze je to ok, len ma proste svoje tempo. V den, ked dovrsil 10 mesiacov sa zrazu z nicoho nic sam postavil pri stole. A odvtedy vedel aj druhe vzpriamenie, aj stvornozkovat :D
Takze nestresuj, naozaj ma este cas. Samozrejme, pokial by sa ti nezdalo viac veci, ze by ti toho viac vrtalo v hlave, tak to spomen pediatricke, pripadne si vyhladaj nejaku fyzio, aby zhodnotila, ako na tom mala je.

diewcatqoo
7. led 2019

Este s nou mozes skusat cvicit na balone. My sme cvicili na takom mensom, priemer cca 25 cm. Daj ju lahnut na balon na brusko, drz za chrbatik alebo nozky a posuvaj ju dopredu tak, aby sa sama vystrela rucickami, ked bude pri zemi. Aby sa dotkla otvorenymi dlanami zeme. Dufam, ze som to napisala zrozumitelne :D

diewcatqoo
7. led 2019

Alebo skus kupit takyto valec na lezenie a na tom s nou v ramci hry cvic https://www.google.com/search?q=valec+na+lezeni...

nikifilipi91
autor
7. led 2019

@diewcatqoo děkuji moc....s tím válcem cvičíme, máme ho doma......snažím se jí ručičky posílovat....děkuji moc...🙂

diewcatqoo
8. led 2019

@nikifilipi91 neboj, bude to ok. Ja viem, ze sa mi to teraz lahko pise, ked urcite zo vsetkych stran pocuvas, ze ostatne deti v tomto veku uz dokazu vsetko mozne.. ale uzivaj si to, ze este nie je taka pohybliva. Akonahle zacne mala stvornozkovat, uz si nikdy neoddychnes :D a akonahle zacne chodit, tak to bude masaker :D takze naozaj si uzivaj este nepohyblive miminko a neboj sa, ona to vsetko dobehne ;)