Dvě děti a ponorka doma. Máte někdo?

7. pro 2023

Ahoj, zajímalo by mě zda to taky tak někdo máte... Trochu mě tíží svědomí, že mě to vůbec napadá...

Mám dvě malé děti 3r a půl rok. Starší chodí už do školky. Když je ve školce lítám venku, uklízím, věnuju se mimcu. Teď je opět ale nemocná... Od září snad už po 20x 😶. Celý den vymýšlím co dělat, do toho úklid, vaření... A teď si říkám jak jsme hrozná matka.... Buď furt čumí na bednu abych se mohla věnovat mladšímu (kojení, přebalování, uspávání), prostě sama si hrát neumí. A nebo se věnuju jí a malý jen leží a kouká. V obou případech si připadám blbě. Protože bych se ráda věnovala oboum naplno 😭. Do toho nemůžeme ven. Takže si doma přijdu úplně mimo ... Nešťastná

krisstina93
7. pro 2023

Nemuzes se věnovat oběma naplno. To s víc detma proste nejde. Já vždycky starší děti zapojila do pece o nejmladší a domácnost, měli pocit důležitosti a zároveň se nenudili :D

kristyn86
7. pro 2023

Tak venovat se obema na plno proste nelze. Mam deti vekove od sebe jako ty. Starsiho jsem stejne jako @krisstina93 zapojovala do pece o miminko a vareni,uklid. Mimco nas sledovalo. Nebo jsme si hrali s miminkem. A kdyz mimi spalo,tak jsem se snazila venovat starsimu a delali jsme neco,co jinak nejde. Tvorili,staveli apod. A nekdy proste sedel u TV a ja si v klidu dala kafe...Taky byl ten prvni skolkovy rok vic doma nez ve skolce a pak to chytila i mladsi...Nejsi spatna mama.

konidana
7. pro 2023

Nejhorsi obdobi ever. Od pul roku mladsiho kdy uz lezl a starsi o 2r.vic. Ja byla zrala na psychiatra, ale zachranilo.mne, ze jsme se s chlapem prohodili na rodicaku. V roce mladsiho jsem nastoupila naplno do prace a deti nechala doma chlapovi. Pak mi ani vubec nevadilo od zari vodit ( i vyzvedavat) starsi do skolky. Ona tam byla cely den spokojena, ze mela klid od mrnavyho brachy. Anebo byla taky furt doma se skolkovym kaslem, ale ja tam nebyla😁.

elsy3
7. pro 2023

@konidana Bože, to tak strašně závidím 😀 mne by stačilo 14 dni v měsíci v praci a pak 14 dni doma na stridacku s manželem. Ale u nás výměna nehrozí, nevydělam tolik, co manžel, abychom všechno poplatili. A můj cholericky manžel by to s těmi dvěma asi doma dlouho nezvládl a navzájem by se zabili 😀

konidana
7. pro 2023

@elsy3 muj to s malejma zvladal, ale pak prestal zvladat pubertacku... to se jednou fakt malem zabili🙄😅 oba stejny palice dubovy, ze.

exbordelar
7. pro 2023

Mimino, ktere lezi a kouka = spokojene mimino. A vsechny vime, ze nespokojene mimino je velmi dobre rozeznatelne 😆
Jak psaly holky vyse - NEJDE se vsem a vsemu venovat v jednu chvili na 100%. Nejsi kvuli tomu spatna mama. Delas to tak, jak nejlepe umis 😘

cilkat
8. pro 2023

Omlouvám se, možná budu "hnusná", ale píšeš, že si starší neumí hrát sama ... a kdy se to jako měla naučit, když "se jí furt naplno věnuješ"? Ta mince má dvě strany: když dítěti neustále vymýšlíš program - byť sebelépe pedagogicky propracovaný - tak se naučí plnit předložený program. Ale ne žít. Ne si samo najít nějakou zábavu, ne samo přemýšlet, co by chtělo nebo mohlo dělat. Vlastně ho zavřeš do předpřipraveného programu a ono nestihne ani sledovat reálný svět kolem: nestihne jen tak mimochodem odkoukat, jak se skládá nádobí do myčky (že se tam vůbec musí dát a nenaskáče tam samo), jak se vaří polévka, nebo skládá prádlo ze sušičky... Prostě muselo v té době dělat něco jiného... A vyrůstá pak mladý intelektuál, který je třeba schopný vystudovat tři vejšky zároveň, ale už ne si na koleji udělat večeři. (Ano, fungovalo by to dokonale, kdybychom byly děti středověkých šlechticů, jejichž každodenní potřeby bude řešit houf služebnictva, aby pán mohl řešit správu panství... Jenže to nejsme, že.)
Nechat dítě se nudit je zcela v pořádku - dítě se tím učí samostatnosti.

rejalin
8. pro 2023

Soucitím. Mám děti 3,5r a 1,5r, starší chodí první rok do školky a je to mazec. Od října týden školka a týden doma, v mezičase to většinou chytne mladší (ta chudinka byla od začátku října venku asi 8x, když nepočítám každodenní uspavani v kočárku.. prostě buď je nemocný brácha a nebo ona). Já už mám ponorku, syn také. Už pomalu dochází nápady na aktivity. Syn si sice sem tam hraje sám, ale zas tak dlouho ne, navíc kolikrát mu potom jde mladší ' pomáhat ' a není to ideál 🤣 (jako hrají si už i někdy spolu, ale ty jsou jen mžiky). Domácí práce dělají se mnou (ach nervy moje 🤣), ale i tak ta televize běží víc než je mi milé. Normálně jsme zvyklý být co nejvíce venku, ale teď to prostě nejde.
Kolikrát jsem z toho dost smutná, že jsme pořád zavření, namísto toho abychom něco podnikali. Že se vlastně oběma dětem věnuju na půl, ale ne pořádně (u staršího to trochu doháním, když mladší 1x za den spí). A tak celkově je to na hlavu, nedej bože ještě když to chytim od nich nebo mám PMS 🙈

Takže jak jsem psala, opravdu soucitim. Ale neboj, nejsi v tom sama 🙂 nic si nevyčítej, určitě pro ně děláš maximum, ale jsme jenom lidi. Zkus si třeba během dne vyhradit 15 min, kdy se budeš naplno věnovat jednomu, ideálně nějaké blbnutí, smich.. a to samé i pro druhého. Pro děti je to jako balzám 🙂

Drž se, jednou to přejde 🤣🙂

janule0123
9. pro 2023

@cilkat shodném se v tom, ze nudit se je potřeba, ale s druhou půlkou úplně nesouhlasím.. nudeni je důležitý ať se dite umí zabavit i samo - ale neznamena to, ze se v rámci nudy bude věnovat tady těm aktivitám .. ještě v nějakých třech…nudit by se mělo už dřív … ať se proste zvládne zabavit samo a je to taky důležitý pro jeho rozvoj …🙂pokud na to dite nemá, tak tři vysoky mít nebude kvůli tomu, ze se mu extra věnovalo … a naopak… pokud bude extra chytrý a bude se nudit a budeš se snažit ho vést k domácím právem - pořad z nej muže byt neprakticky člověk 😃

janule0123
9. pro 2023

Na plno se oběma věnovat nemuzes, ale to je taky kolikrát dobře .. potřebuje se i nudit … jedno i druhy … 🙂 jinak taky to u nás někdy sklouzne k te televizi, sle pak zas několik dnů ji nepustime …kolikrát lepší když ji par dni nevidí.. je víc v pohodě, zabavi se, spoko … z toho stačí pustit jednu pohadku a nemůže přestat, nepříjemná, vztekla a seděla by u toho celej den🤣

journals
10. pro 2023

Co dělat? Nic, prostě se zajíždíte… je to normální. Musíš pozornost dělit mezi 2 děti a domácnost 🤷🏻‍♀️ normální stav, máme to tak každá.