Hypertonie u 3 měsíčního miminka. Jakou máte zkušenost?

jednaholkaa
11. čer 2019

Ahoj, máme tří měsíční miminko, kterému se stále nedaří pást koníčky. Dříve mu to šlo, ale poslední dobou jenom placá ručičkami a rozčiluje se na bříšku - prostě vázne ta správná opora. Doktorka nam dala diagnózu hypertonie, s tím, že k pasení je potřeba nejprve uvolnit svalové napětí a zklidnit. Máte někdo podobnou zkušenost? Podařilo se miminko uvolnit, tak aby psychomotorický vývoj mohl dále pokračovat tak jak má a co jste pro to udělali? Snažím se vic klubíčkovat, nosit v šátku atd, ale nepřipadá mi, že by to nějak zásadne pomahalo :( Děkuji!

olga_
11. čer 2019

@jednaholkaa Masáže...

jannym
11. čer 2019

My jsme byly odeslani na neurologii a od tam tud na rehabilitace a podle instrukci doma cvicily vojtovku - po 3 mesicich cviceni 5 x denne srovnala vyvoj a do roku 1,5 roku zvladla vsechny vyvojova stadia - nejdele trvalo nez sama zvladla sed s nohama pred sebou, porad sedela jen na kolenou nebo v prekazkovem sedu, takze pokud vas neodeslala na spec pracoviste zkusila bych najit fyzioterapeuta co se venuje takhle malym detem

jednaholkaa
autor
11. čer 2019

@jannym Dekuju za odpoved! To me zajimalo presne, jak to probiha atd. Rehabilitace jsem si vyzadala, takze jdeme tento tyden poprve. Tri mesice zni dobre, tak snad se nam to taky podari a pak uz to bude pokracovat ok.

jannym
12. čer 2019

Neni zac, jen je potreba opravdu poctive cvicit i pres to, ze se to prckovi nelibi a place u toho, temi cviky jej nutite pouzivat ty casti tela, ktere sam nezapojuje a opravdu se u toho vzpira, ale u nas to bylo tak ze vzdy kdyz jsme dostaly nove cviky byl jeden den opravdu boj, ale od druheho uz to bylo lepsi asi i tim ze ja jsem ziskala trochu cviku, ale neni to tak vzdycky nektera miminka to cviceni prorvavaji i kdyz se uz opakuje po 20x...preji dobre vysledky

oplik
12. čer 2019

@jednaholkaa ano máme zkušenosti až se rozleze hrozně se to zlepší věř mi.... nám dělala letadlo pořád neuměla se oprit o lokty pořád řvala věkem se to zlepsilo Vojtovku jsme necvicili protože byla silně draždiva.... Chodíme do teď cvičíme na míči.... Jinak za mne pomohlo plavání a spaní v duchně

jednaholkaa
autor
13. čer 2019

@oplik Dekuju! Do duchny ji taky davam uz, super 🙂 Plavani nemuze, ma ekzem.. Vojtovku nam nakonec nedali, tak uvidime, snad se to bude jenom zlepsovat.

bayt
13. čer 2019

@jednaholkaa Syn měl asi jen lehounkou hypertonii, takže standard. Ale myslím si, že nám pomáhalo to plavání (můžeš zkusit bazén se slanou vodou nebo čištěný UV lampou).

oplik
13. čer 2019

@jednaholkaa určitě bude 🙂 jo taky jí hodně zpívám hlavně až se rozleze ať leze co nejdéle nestavit nepoužívat chodítka zvlášť u těchto dětí jim to lezení pomáhá na hypertonii mne to ještě do nedávná dělala i u jídla