Hysterický řev v kočárku. Co s ní mám dělat?

ivee
4. dub 2008

Ahoj,
mám problém se svojí skoro dvouměsíční holčičkou. Pokaždé, když se pokusím ji dát do kočárku, tak ječí a řve, až se zalyká nebo začne dusit. Je to hrůza, dneska jsem po dvou hodinách vypravování se (nakojit, přebalit, obléct, znova přebalit, ještě trochu cucnout, přebalit a zkusit kočárek) vycházku vzdala, malou jsem odstrojila, flákla do postýlky (kde okamžitě usnula) a já jsem se musela jít celá zpocená a vynervená uklidnit na balkon, abych se aspoň nadechla čerstvého vzduchu a trochu vychladla. Omlouvám se za ty výrazy, ale jsem úplně vyřízená. Když malou dám do kočáru, tak musí spát, což představuje několikrát ji dát k prsu (oblečenou) a pak rovnou ve spánku strčit do kočáru, rychle se oblíct a utíkat ven. Když se probudí venku a zjistí, že leží v kočáru, tak řve opět celou dobu, dokud nedorazíme domů. Už nesnáším ty připomínky od lidí okolo, co se mě ptají, proč to moje miminko tak pláče. NEVÍM!!! Kdybych to věděla, tak něco udělám, aby neplakalo. A dotazy jestli třeba nemá hlad mě už vytáčejí do nepříčetnosti, přestože v klidu odpovím, že nemá, protože právě jedla, načež následují další chytré připomínky, že si asi potřebuje odkrknout (to je) nebo že ji bolí bříško. Těžko někomu vysvětlovat, že takhle řve v kočáru "zaživa" pořád. Už vážně nevím, co s ní dělat, kromě toho, že přestaneme kočárek používat, což si dost dobře nedovedu představit, protože chodit všude se šátkem a obr taškou případně batohem na nákupy se mi nechce a moje záda by asi taky dost protestovala. Máte nějakou radu, co s tím, kromě morfia pro dítě a panáka pro matku před každou vycházkou? 😠 Jsem už prostě zoufalá ...

beru30
14. zář 2010

@weirdo v podstate od kedy v nom zacal sediet 😒 Najprv som si myslela, ze to je tym, ze este nedozrel na sedenie a este nievie co-a-ako, teraz uz co-to popozera a krici stale. On je dost akcny, ked sme doma tak sa plazi neskutocnou rychlostou, najde ciel, klakne si a potom sa postavi a chce chodit, lenze ruky su rychlejsie ako nohy. Donekonecna nieco prelieza, tak si myslim ze sa to zlepsi ked bude chodit, teda aspon dufam 😀 😀 a uz nebude potrebovat kocit.

weirdo
14. zář 2010

@beru30 - akcne dietatko 😀 . Ale nerehlim sa, lebo nasa tak kopcuje od narodenia nohami cele dni, ze mam pocit, ze je trosku moc aktivna 😅 . Ved necham sa prekvapit. My do behania mame este daleko, tak sa nadejam, ze toto je len veeelmo docasne 😀

beru30
14. zář 2010

@weirdo mas sa na co tesit 😀 😀 To bolo aj u nas a ked sa prevalil na brucho tak donekonecna kopal nohou o nieco, ma chudacik normalne polamane nechty na nohach.
Vcera sme akurat s kamoskou vonku rozoberali kricanie naseho maleho. Skonstatovala som, ze ked uz bude chodit a dufam ze to kricanie prejde, tak pri mojom stasti sa zacne hadzat o zem 😀 😀 alebo nieco podobne, ale snad nie.

weirdo
14. zář 2010

@beru30 - 😀 😀 😀 snad nie, nieco Ta musi obist 😀

lubif
19. říj 2010

@weirdo Ahoj, my mame v podstate podobny problem, nasej malej sa zo zaciatku pacilo v kociku, akonahle sme vysli vonku bola kludna a hned zaspala asi tak 2 mesiace po narodeni sa to zacalo zhorsovat, ale zaujimave je, ze nie vzdy. Niekedy ju dam do koca a po 10 min zaspi a spi aj 3 hodky, ale vacsinou spusti strasny rev a utisi sa len na rukach a ja ju uspavam aj na 3,4 pokusy potom ju polozim znova do koca niekedy sa zobudi a zas rev, inokedy spi. Tiez dufam, ze sa to zmeni k lepsiemu lebo ked nespi, tak je umrncana a doma mi spi jedine v nosici alebo na cicke no a to je dost nepohodlne a hlavne nespi tam dlhsie ako hodinu, v noci spinka krasne, ale cez den je to niekedy horor no a hlavne v tom kociku ☹

weirdo
19. říj 2010

@lubif - hruza, co? A ako to budes riesit v zime? My teraz nosime Manducu a ked ju do toho kocika nenutime, je pokojnejsia, lebo ked skusime, je ofucana cely den 😀 ... uz je poskladana sportova cast, ale ani v tej sa jej este nelubi, ale ved sediet este nevie, ak bude, tak duuufam, ze to pojde 🙂

lubif
19. říj 2010

@weirdo no dnes som to skusala 2x a napokon mi sice zaspala umrncana, ale po hodke sa zobudila. Ja to fakt nechapem v sobotu mi zaspala v kociku bez placu a spala v kuse 4,5 hodiny a teraz zase strajkujeme 😖 neviem co si mam o tom mysliet, raz ju tam supnem malo unavenu, raz velmi a plac aj tak, aj tak. Vidim, ze by velmi spala, ale akosi nevie zaspat a pritom vecer zaspava bez placu hoci je aj unavena 😖 Ja len dufam, ze to tie nase deti prejde lebo je to fakt o nervy. Kebyze mi cez den prespala doma viac nez hodku, tak to velmi neriesim, ale doma potiahne max. hodku a ked sa poriadne nevyspi je umrncana ☹ Inak ja som uz skusila aj sportak sklopeny, ale nic 😠 a u vas ziadna zmena? Ja sa az tak tej zimy nebojim horsie bude ked bude prsat neviem co si pocneme 🙄

weirdo
19. říj 2010

@lubif - no Tebe tam aspon nieco vydrzi. U nas polozim a taka panika, az hruza ... normalne zachvat revu a nervov. Raz sme nechali vyplakat, po 25 minutach sme to vzdali, az sa zachadzala, takze to nepomohlo a trapit ju zase do extremov nemienime. Raz sme pockali a skusili po tyzdni, to iste ... tak teraz tam nebola uz skoro 2 tyzdne a je spokojne babo ze az. Nosim ju v Manduce a hotovo. Ale na vychadzky chodime uz len poobede. Proste sme si nasli system, rezim, a jeho sucastou je cca hodinova prechadzka poobede ... skusime znova, ked bude sediet, mozno skor, ale moc sa mi do toho nechce, lebo nervaci a ma pokazenu naladu aj ona aj ja 😀 .
Ja tiez dufam, ze to tie nase krasky prejde, lebo si neviem predstavit takto fungovat az do jej chodenia ... ale Ti poviem, ze ako som z toho bola na zaciatku tejto situacie, uz som to akosi stravila a prisposobila sa tomu. Jednoducho som zistila pri malej, ze nema zmysel ju do niecoho nutit, aj tak si spravi po svojom ... a treba sa tomu prisposobit. Ako nie navzdy sa prisposobovat, ale ked je takato malinka, nema zmysel veci znasilnovat. Problem mi robi, ked mam ist nieco vybavit, teda konkretne doktora v takej kose ...

lunima
19. říj 2010

Ja mam ten samy problem. Maly bude mit ted v patek 6 mesice a kocarek stale neni nas kamarad. Mame to tak hned od prichodu z porodnice. Myslela jsem si, ze dopoledne dam spat do kocarku na balkon, ale to byl vzdy takovy rev, ze jsem si myslela, ze na me sousedi zavolaji socialku. Resia jsem to tak, ze jsem ho spiciho davala do kocarku. Tri mesice jsem se trapila, probrecela jsem par prochazek, bala se s nim vubec vyjit ven. V ulici uz nas znali - rvouci kocarek. Pak jsem zakoupila satek a vychazime ven v satku, tlacim kocarek a kdyz maly v satku usne, presunu ho do kocarku. Kdyz se vzbudi, ta nekdy jeste vydrzi treba pul hodiny, ale nekdy otevre oci a spuisti rev. Takze nase prochazku jsou tak v desetminutovem dosahu bydliste.Dokud bylo pocasi, tak to byla sranda, ale ted....nejdriv se nabalim ja, pak maleho, nasoukam ho do satku, to uz ze me tece a musim jeste mit bundu aspon o dve cisla vetsi, aby se vesel...a tak vyrazime. Procetla jsem hodne diskusi, protoze me to trapilo..nektere deti to preslo ve 3 mesicich, nektere v 5, nektere, az kdyz zacaly sedet. U nas teda nevim. Mam uz 19-tiletou dceru a u ni to byla pohoda...to jsem si kocarek uzivala. V zivote by me nenapadlo, ze se miminu takhle nebude libit v kocarku

weirdo
19. říj 2010

@lunima - je to smutne, ale presne ako pises, to obliekanie je hruza ... ja manzelovu mikinu 😀 , no zabava. Ale v zime neviem ako ... zapnut nezapnem asi nic 😀

weirdo
19. říj 2010

@lunima - a davas ho sediet do sportoveho uz?

kdezee
20. říj 2010

@lunima ja som mala presne takeho ako ty 🙂 v kociku len reval, sama som s nim nechcela chodit nikam, len niekedy som musela do obchodu a to potom tie mudre reci predavaciek - asi mu je teplo, asi je hladny 😀 no to isto..on proste neznasal kocik :D ale ako rastol tak tam vydrzal aj polhodinu bez revu, potom aj hodinu, potom asi v 5 mesiaci sa vnom zacal otacat na brusko a vyklanat sa tak som nevedela co s nim 😒 do sportoveho som ho este nechcela dat tak som ho kocikovala v autosedacke..samozrejme tam nechcel spat na to sme mali babyvak a potom sup do kocika 😀 niekdy to vyslo, niekedy nie..a az v 7 mesiacoch sme presli na sportovy lebo uz vedel sedkat a uz som sa ho tam naucila aj uspavat 🙂 kazdopadne mna by tiez nenapadlo ze sa najdu aj take deti co nechcu byt v kociku a ze ja budem mat jedno z nich 😀

lunima
20. říj 2010

@weirdo ješte nedavam, zatim nesedi. mam v hlubokem taky takove polohovani, ale asi to neni ono...jen tise doufam, ze se to u nas nekdy zmeni 🙂

lunima
20. říj 2010

@kdezee presne tak, vsichni okolo jsou desne chytri....a vedi jak to ma byt a ze ho rozmazluju a nicim mu v satku zada a ze jsem si to udelala sama..myslim, ze kdo to nezazil, nikdy to nepochopi 😖

kdezee
20. říj 2010

@lunima asi tak ja som sa uz len pousmievala nad tym 😀 ale fakticky som z toho revu chytala strasne nervy ze co mam sediet len doma ci co..ja si chrbat nicim doteraz pretoze mame spojenu postielku s postelou lebo inak ako na prse zaspat nevie a ked spaval s nami v posteli tak nam bolo tesno tak som to vyriesila takto..ked sa zobudi tak sa dam medzi postel a postielku a uspim ho tak ze spi tam kde ma :D a veeela krat zaspim aj ja v tej hlupej polohe a zalezim si krk popripade sa mi zacvikne nerv niekde pri chrbtici a tak 😀 uz si aj robim srandu ze po materskej pojdem rovno na invalidny 😅

lunima
20. říj 2010

@kdezee nemas moje dite? ma uzasnou postylku, ale skoro v ni nespi. Usina presne tak, s prsem v puse...vetsinou, kdyz ho chci prenest, tak se vzbudi...dudlik nechce ani za nic...dneska se moje mama smala, ze jine deti se musi s brekem odnaucovat dudliku a my mu ho pomalu s brekem nutime...obcas si taky pripadam jako jogin, usinam v tak krkolomnych polohach...

lubif
20. říj 2010

@weirdo No dnes som ju dala mojmu otcovi, on ma vydrz 😀 , uspava ju na rukach a potom sup do koca, potom sa zas zobudi a znovu to iste, mne idu tiez tie reci ludi na ulici poriadne na nervy, my byvame na dedine a tam kazdy kazdeho pozna a hlavne babky maju uzasne rady 😖 Kupila som aj babyvak, ale tam nechce byt je to pre nu tesne alebo co, proste sa tam neciti dobre. A nosice, ktore su dost na tesno neznasa, mam este chicco ten nie je velmi na tesno, tam stale zaspi, ale ja prichadzam o krize a chudatko jej tam hlavku stale tak odkvacne, ze mi jej je luto ☹ Ani ja ju nenechavam plakat lebo potom je to este horsie a dostava uplne zachvaty a uz z toho nevie zaspat. Ale mas pravdu netreba to hrotit lebo tym nic nedocielime. Ja to skusam aspon raz denne, ci ju to neprejde, pretoze niekedy naozaj nema ziaden problem, ale hned ked vidim, ze sa puci, vrti a krivi usta ju beriem na ruky a uspavam. Jaj veru, snad ich to raz prejde 😀
@kdezee
@lunima holky uplne nas pripad cicka, cicka a nic ine, inak nezaspime a tiez spim ako paragraf, takze moja chrbtica uz je isto esickovita 😀

kdezee
20. říj 2010

:D presne..cumel ani moj nechce to som uz davno vzdala..aj prekladanie do postielky..takto ked to mame spojene je to jednoduchsie a aj si pospim o cosi viac aj ked niekedy som rano ako dolamana

kdezee
20. říj 2010

@lubif ja som zvedava kedy ho budem moct odstavit :D chcela by som tak ked budem mat rok ale len ak ho dokazem inak uspat ako s prsom..silne pochybujem 😀 😀 😀 mne sa dokonca aj zapastie vyklbovalo dva mesiace lebo ked bol este malinky a doniesli sme ho z porodnice tak len na rukach 😀

lunima
20. říj 2010

@lubif me z klokanek taky bolela zada, ale v satku je to jine.I maly je tam spokojeny, a fakt je v nem ta vaha lip rozlozena, tak zada neboli.

weirdo
20. říj 2010

@lubif - tak ocino to dnes zachranil 😀. No nic nam nezostava, len cakat ... a dufat samozrejme 😀. Ale je to sranda. A to som myslela, ze sediet bude v 6 mesiacoch a vraj to deti neskor zvyknu 😅 . Inac som ani fusak nekupovala, reku naco 😀. Inac aj ja mam pocit, ze mala nema rada tesne priestory, ale v Manduce vydrzi hodinku a zaspi tam ... tak nechajme sa prekvapit ... a Ty zijes na SK?

dlabinecka
21. říj 2010

Mám podobnou zkušenost s dobrým koncem!! Dcerka taky řvala jen kočárek viděla, takže jsem nosila v šátku, a nakonec mi to přišlo hrozně fajn. A pak najednou jsem to ve 3,5měsících chtěla zkusit, nasadila jsem sporťák a Eliška?? od té doby spinká v kočárku den co den pravidelně skoro na minutu přesně!! 2hod dopoledne, 2hod odpoledne a hodinku navečer. Takže si myslím- vydržet, mimi do toho doroste!!! A noste, je to fajn, malá se ted vůbec nechce nosit a mě to je hrozně líto :/

gijar
21. říj 2010

ahojte, rovnaka skusenost. do 5 tt uplne v pohode,spal len v kociku...potom obdobie ked reval ako tur a ani ya svet tam nechcel byt, trvalo to presne do 3 mesiacov ( plus nejake 3 dni), teraz ma 3mes.2tt a klopem si, ale z nicoho nic,ked som to skusila tam uz 2x zaspal a inak ked nezaspal,tak pozeral okolo seba aj hodinu 🙂 dala som ho do uplne najviac moznej vyvysenej polohy,ako sa da vanicka posuvat (Jane kocik), pretoze lezat nechce, treba mu byt v polosede....

lunima
21. říj 2010

@gijar zavidim, nam nepomaha ani polosed

dlabinecka
21. říj 2010

A jak máte staré mimi? Třeba k tomu ještě dorostete!!!

lunima
21. říj 2010

@dlabinecka zitra mu je 6 mesicu...je fakt, ze ted vydrzi treba 15 min bez revu, ale aby lezel a pak usnul, ani nahodou..sportak jeste nechci davat, obzvlast ted na zimu...tak uvidim, jak to bude pozdeji, ale s kazdym pribyvajicim mesicem doufam, ze uz nastane zlom a NIC

dlabinecka
22. říj 2010

@lunima No já nevím, ale dcerce jsem dala sporťák ve 3,5 měsících a není s tím problém, jsou takové maminky, které v něm vozí i od narození. Bydlím v Krkonoších a dcerku v něm vozím, včera byly dva stupně a Elišku jsem vytáhla po dvou hodinách krásně teploučkou 😉 Já být Vámi tak to alespon zkusím....

lubif
22. říj 2010

@weirdo no tie tesne priestory to teda priam neznasa akurat ked je na cicke, tak jej to vyhovuje, inak musim sa pochvalit akurat dnes uz dve hodky spime v kociku a ani nie vonku, ale dnu 😲 tak ja fakt nechapem, len to nechcem zarieknut 😝 dufam, ze jej to vydrziiiiii a co vy skusali ste zase?Ja som teraz na Sk lebo nas tatino musel na 6 mesiacov do Svajciarska, teda uz len na 4 a potom odchadzame znova na Kretu, velmi sa mi nechce som tak rada doma, ale aspon uz budeme vsetci traja spolu 🙂
@kdezee fiiiha tak s tym zapastim to si teda dobra 😲 to sme tak daleko nedosli 😀 , moja sesterka ma 13 mesacnu bambulku a tiez sa nevie naucit spat bez cicky, inak place a pritom ju od narodenia dokrmuje, ale cicik je cicik, tak vela trpezlivosti a nech sa Vam to podari 🙂
@lunima satku sa priznam som neskusala, kedze strasne place ked je v niecom tesnom, aj ked satka je predsa len o niecom inom, len neviem ci to ma este cenu kupovat ked uz budeme mat 4 mesiaciky 😖 ja som kupila babyvak, ale ani za boha tam nechce byt ☹

weirdo
22. říj 2010

@lubif - sranda, tak vidis, drzim palceky, nech jej to vydrzi. U nas ani neni sanca na take ze raz chce, inokedy nie 🙂. Neskusali, zajtra su 2 tyzdne, pretoze odkedy ju nenutime na ten kocik, fakt mame doma najspokojnejsie babo. Raz ale skusit musime 😀. ALe urcite nie teraz este, uzivam si to, aka je pokojna bez toho kocika. Inac je zaujimave, za v Manduce nasa mala vie byt, ale tak tiez nie 2 hodky, tak 1 hodinu vydrzi, zaspi na 20-30 minut (to chodime podvecer, ked ma byt tento spanok jej). Ale tiez sa uz potom pechori, ved predsa sa tam nemoze az tak hybat. Vzdy jej poviem, ze keby si bola v kociku, tam mas miesta a miesta 😀. Tak coskoro uz budete traja a hned bude svet krajsi, tak hadam co najskor 🙂
Inac zaspavanie na ciciku ... donedavna som myslela, ze to aj u nas tak bude vecne (tak mozno aj bude, ved deti raz tak a raz onak), ale asi tyzden dozadu zacala fungovat tak, ze sa odpoji a uspi sa inac (somnou, bud ju hladkam, lezime vo velkej posteli spolu, ale len cez den, vecer do postielky, alebo si o moju ruku tvar opiera a samozrejme je to sprevadzane mykanim hlavy doprava dolava a vzadu uz plesina a ma to cele cervene 😀). Takze to prislo samo, ze uz pri papani nezaspava (teda klop klop klop, ale uz len raz zo 4 razy za den cca)

lubif
22. říj 2010

@weirdo No teraz je zase na prechadzke, tak som zvedava. Ked skusite, tak mi napis som zvedava 😉 a samozrejme drzim palce. A ako casto spinkate cez den? Lebo mne je zvacsa unavena, tak do dvoch hodiniek po prebudeni a ked nejde spinkat alebo spinka malo, tak je dost umrncana, dnes ked sa pekne nabuvala, tak sa zobudila s usmevom a pekne sa hrajkala. No som zvedava ako to bude s tou cickou, vy to mate teda krasne ked vie aj takto pekne zaspinkat. Ja to stale skusam, sem tam sa mi zda, ze uz uz lebo sa zvykne niekam zapozerat, ale potom sa znova kruti a potom zacne mrnkat, takze dam cicik.Spava so mnou v posteli lebo aj v noci si niekedy pyta straaasne casto, ale to len tak na 2,3 minutky a potom spi. Buduci tyzden pride mm, tak sa chystame na nakupy, tak som zvedava, ale berieme manducu pre istotu lebo to bude isto najspolahlivejsie aj ked aj v tej manduce musim tancovat, aby ju to neznudilo 😀