Hysterický řev v kočárku. Co s ní mám dělat?

ivee
4. dub 2008

Ahoj,
mám problém se svojí skoro dvouměsíční holčičkou. Pokaždé, když se pokusím ji dát do kočárku, tak ječí a řve, až se zalyká nebo začne dusit. Je to hrůza, dneska jsem po dvou hodinách vypravování se (nakojit, přebalit, obléct, znova přebalit, ještě trochu cucnout, přebalit a zkusit kočárek) vycházku vzdala, malou jsem odstrojila, flákla do postýlky (kde okamžitě usnula) a já jsem se musela jít celá zpocená a vynervená uklidnit na balkon, abych se aspoň nadechla čerstvého vzduchu a trochu vychladla. Omlouvám se za ty výrazy, ale jsem úplně vyřízená. Když malou dám do kočáru, tak musí spát, což představuje několikrát ji dát k prsu (oblečenou) a pak rovnou ve spánku strčit do kočáru, rychle se oblíct a utíkat ven. Když se probudí venku a zjistí, že leží v kočáru, tak řve opět celou dobu, dokud nedorazíme domů. Už nesnáším ty připomínky od lidí okolo, co se mě ptají, proč to moje miminko tak pláče. NEVÍM!!! Kdybych to věděla, tak něco udělám, aby neplakalo. A dotazy jestli třeba nemá hlad mě už vytáčejí do nepříčetnosti, přestože v klidu odpovím, že nemá, protože právě jedla, načež následují další chytré připomínky, že si asi potřebuje odkrknout (to je) nebo že ji bolí bříško. Těžko někomu vysvětlovat, že takhle řve v kočáru "zaživa" pořád. Už vážně nevím, co s ní dělat, kromě toho, že přestaneme kočárek používat, což si dost dobře nedovedu představit, protože chodit všude se šátkem a obr taškou případně batohem na nákupy se mi nechce a moje záda by asi taky dost protestovala. Máte nějakou radu, co s tím, kromě morfia pro dítě a panáka pro matku před každou vycházkou? 😠 Jsem už prostě zoufalá ...

skolara
13. kvě 2008

hlasi sa v klube placujich babatiek v kociku 😠 Zacalo to pred tyzdnom a je to riadne na nervy 😝
V klokanke miluje byt. Ma len 3 mesiace a je riadne vybabrana. Hned ako ju zoberiem na ruky uz je ok a kuka dookola. Uz som ju parkrat nechala vyplakat az dokedy nezaspi ale aj tak v tom pokracuje.
Uz som unavena z ludi ktory sa za nami obzeraju a davaju rady 😠 😔
Place ako sirena a ma aj riadny hlas.
V babyvaku by som ju aj nosila ale nechcem aby sa spalila predsa byt cely cas vo vaku a na slnku v lete jej moze fakt ublizit. SOm z toho zufala ☹

misakulicka
26. kvě 2008

Holky jak to tady tak čtu, tak jsme na tom stejně.
Obdivuju ty maminy s tichým kočárkem...vždycky s ním letím domů, abych ho tím co možná nejmín stresovala, připadám si, že se na mě lidi koukají, že jsem ten kočárek ukradla....takže náš chlapeček je skleníková květinka-stále doma-jen občas to zkouším ven -ale jak píšu-immervere bulí, řve, vzteká se,myslíte že z toho vyroste?

lenkabu
26. kvě 2008

Mně v kočáru taky řve...a zrovna všude kolem mám maminy co kočárek naopak používají jako uklidňovadlo a dítko tam ani nehlesne 😅 A zase naopak mi přes den jinde než v kočáru neusne..musim jezdit přes hrboly,ona usne,ale tak za půl hodiny se vzbudí a pak pořád řve....takže ven jezdím kvůli spaní,ale jak se vzbudí, utíkám rychle domů.

krista
26. kvě 2008

Ahojky, tak u nás už kočár zkončil v hale a práší se na něj, koupila jsem klokanku a tak spoustu věcí budeme obíhat takhle, protože jinak to nejde 😠 😒 Ten řev je příšernej, to je jakoby jí někdo v tom kočáru vraždil 😒

lenkabu
26. kvě 2008

kristo: a ty máš přitom fakt krásnej kočár ☹

pokornaivca
26. kvě 2008

TAky nás to trápilo ale postupem času začala v kočárku oběvovat nové věci a začalo jí to bavit,pak tam dostala rohlík,v zímě byla zabalená do fusáku,ale když začala tapkat tak se nám to vrátila a do kočárku jsme jí dostat nemohli ale při tak malém věku to sme taky řvávali

audreyd
26. kvě 2008

ja mám dve deti a každé je úúúúplne iné! malý v kočíku reval ako tur, malá si ho užíva. niektoré deti potrebujú dlho cítiť kontakt matky, v kočíku sa cítia byť stratené a opustené. to nie je môj výmysel, to je fakt (attachment parenting). niektoré deti jednoducho v kočíku nebudú, ani keby bol pozlátený!!! ja som sa zmierila s tým, že svoje deti budem nosiť, kým budem vládať. syn je veľmi živé, bystré a inteligentné dieťa, je na mňa dosť naviazaný. je celkovo oveľa náročnejší na pozornosť a výchovu. sám nezaspí ani za svet, doteraz ho uspávame. nosila som ho v babyvaku od narodenia až kým som neotehotnela s dcérkou. tá si, naopak, nevyžaduje toľko nosiť, pokojne v kočíku zaspí. večer zaspáva sama pekne v postieľke, je to anjelik. obe deti majú rovnakých rodičov, obe sú rovnako vychovávané, nerobíme medzi nimi žiadne rozdiely. len každý je povahovo úúúplne iný. vyrovnajte sa s tým a netrápte ich v kočíkoch. uvidíte, že napokon budete obaja pokojnejší a šťastnejší - dieťa bude spokojné, že má uspokojené svoje potreby byť v blízkosti svojho najmilovanejšieho človeka - matky. a maminky budú šťastné, že ich dieťatko je spokojné a šťastné 🙂

krista
26. kvě 2008

Jééé Leni díky, no asi se Kristýnce nelíbí 😀 Však vy máte taky pěknej kočár, koukala jsem jak jste drandily na bruslích 😵

Já jsem teda ještě z netu objednala pár hraček na kočárek a uvidíme jestli se to zlepší, kdyžtak chodim ven jen s manžou abychom těm zvědavým lidem (proč to dítě pláče) čelili společně 😅

U nás ale asi bude problém jinde, protože ona mi křičí i když jí chovám ... ale ta klokanka je v pohodě, tam spí jako zabitá i doma jsem jí dnes do ní dala když vyváděla a vytuhla za chvilku 🙂

audreyd
26. kvě 2008

... niekedy býva problém aj keď má dieťatko reflux, horizontálna poloha mu jednoducho spôsobuje pálenie žáhy... možno by pomohlo pod hlavičkou trochu podvihnúť. keď nie, tak len nosiť, nosiť, nosiť... 😎

veva1
26. kvě 2008

ahojky
tak len vlejem nadej maminam s malymi miminkami. Tomasko chodil do kocika tiez len prespat,az som to nezvladla a ako 5mesacneho ho dala do sportiaku.Nie je to este idealne,no 1000x lepsie.Neplace pri zaspavani a pri zobudeni uz isiel aj hodku v nom bez placu 🙂 No este stale si neviem predstavit ze by tam v klude lezkal ked nie je unaveny,ze by sme sa sli len tak prejst,bez ucelu pospinkania si. No on este stale casto spi tak verim ze sa zlepsi aj to a este stale ho nedavam sediet aj ked nas kocik sa uplne do vodorovnej polohy dat neda,tak verim ze ked uz bude sedkat a dostane rozok tak stravime von cele dni 😵

ivulinda
26. kvě 2008

Tak já zase můžu říct,že malá má kočárek rááda takže si nemůžeme stěžovat

janinininka
26. kvě 2008

Ahojky,
tak jsem ráda, že nejsme jediný, kdo má tenhle problém, a koukám, že každýmu vyhovuje něco jinýho. Naše Kačenka neusne jinde než v kočárku, ale když jí do něj dáváme, tak spustí, teď se naučila trochu na dudlík, ale když ho nechce, tak je to děs. nejde jí usínat, takže jezdíme přes kostky, drncáme, připadám si jako idiot, lidi koukají jak brečí a prodavačky v krámě říkají, ta vaše holčička pořád pláče, a co mám dělat, jsem z toho taky na budku 😠 jsme venku třeba 3 hodiny, aby aspoň chvíli spala, doufám, že se to zlepší, protože jsem její otrok, jezdím kde jsou kostky, nesnáší auta, bordel, takže chödíme, kde je klid, když se vzbudí, tak křičí, lidi se otáčejí..ráno se vzbudí a do hodiny musíme být venku, jinak kříčí jako tur už doma, vydrží tak hodinu být čilá, a pak zase jdeme ven se řevem, a tak to chodí až do večera, za každýho počasí 😖 doma ne

janinininka
26. kvě 2008

Ahojky,
tak jsem ráda, že nejsme jediný, kdo má tenhle problém, a koukám, že každýmu vyhovuje něco jinýho. Naše Kačenka neusne jinde než v kočárku, ale když jí do něj dáváme, tak spustí, teď se naučila trochu na dudlík, ale když ho nechce, tak je to děs. nejde jí usínat, takže jezdíme přes kostky, drncáme, připadám si jako idiot, lidi koukají jak brečí a prodavačky v krámě říkají, ta vaše holčička pořád pláče, a co mám dělat, jsem z toho taky na budku 😠 jsme venku třeba 3 hodiny, aby aspoň chvíli spala, doufám, že se to zlepší, protože jsem její otrok, jezdím kde jsou kostky, nesnáší auta, bordel, takže chödíme, kde je klid, když se vzbudí, tak křičí, lidi se otáčejí..ráno se vzbudí a do hodiny musíme být venku, jinak kříčí jako tur už doma, vydrží tak hodinu být čilá, a pak zase jdeme ven se řevem, a tak to chodí až do večera, za každýho počasí 😖 doma neusne vůbec ani s brekem, už jsem z toho hotová, fakt si připadám jako debil ,kterej neumí uspat svoje dítě 😝 a to usne, a jak tady někdo psal, tak za půl hodinky se většinou vzbudí a někdy už neusne, nebo křičí než usne a já mám ruce jako opičák vytahaný jak drndám.a musíme být venku tak do 6, protože na 7,půl8 chodí spát, a když je mrzutá, tak strašně křičí večer a nejde utišit, je to fakt síla mím miminko, nevím, proč některý děti jsou tak hodný a některý nemůžou spát, prý to může souviset i s¨porodem a těhotenstvím. 😕

lila794
27. kvě 2008

Pocujte, ale ti ludia su fakt "sprosti". To su vsade uplne rovnaki!! Pozeraju akoby som bola krkavcia mat, dobreze nekrutia hlavami. Akoby sme mohli za to, ze tie nase poklady tak placu. Ale predsa potrebuju cerstvy vzduch!!! Ja mam pocit, ze nas place preto, ze ma koliku. Tiez chodievam iba tadial, kde je minimum ludi, aby som nevzbudzovala "pohorsenie". A ako to moze suvisiet s porodom a tehotenstvom? Nevies, Janininka?

martas123
27. kvě 2008

janinininka - u nás to bylo úplně stejné, ella spala jedině v kočárku a měla problém s usínám a to i večer, kolikrát jsem ju nosili dlouho do noci, než usnula. přesně jak píšeš, ven za každého počasí a nejlépe nějakam do přírody kde je klid a spala dokud se jezdilo, většinou jsem jezdila 2h dopoledne a 2h odpoledne. jeidný co se nám tenkrát zadařilo bylo to, že asi tak za hodinu co se ráno vzbudila jsem ju za zvuku fénu ukolíbala na bříšku v kolíbce a usnula na 30min. ale někdy to fakt dalo zabrat, no a pak tak tu 1,5-2h vydržela čilá a pak hurá ven, pak zase tak 2h doma, naučit se se starší dcerou, podělat doma co šlo a zase ven. a většinou jsme museli tak tak do těch 18h být venkum, aby pak jako na to koupání kolem té 19h vydržela. no a večer znova, houpání, chování atd. uřvaná byla až hrůza, byla jsem z toho taky úplně hotová. už jsem chtěla jet do prahy do poradny pro nadměrně plačící děti, dokonce jsme byli na neurologii, jestli jako nemá nějakej problém, ale nic se nenašlo. jen byla prostě nadmíru uřvaná a nemohla pořádně zaspat. jednou jsme ju drndali až do 2h ráno, pak na hodinu usnula a pak zase řev. pro to trvalo asi tak 3 měsíce, pak nastal zlom, dneska spí doma v postýlce klidně i 2h a v kočáru spí už nerada. no tenkrát bych tomu fakt nevěřila. i ten pláč kolem toho 3. měsíce přešel, je jako hodně živá a docela potřebuje pozornost, ale jinak je to oproti začátkům zlaté.
a taky jsem si říkala, jestli to její chování nesouvisí s porodem, narodila se hrozně rychle, od prvních bolestí do 2hodin, na sále jsem byla 15min.
takže vydrž, určitě se to zlomí, já tomu taky nevěřila, všem jsem záviděla hodné děti.

krista
27. kvě 2008

Holky když to tak čtu tak se nemůžu dočkat toho třetího měsíce, já jsem z toho taky na budku ☹
Nemá cenu opakovat co jste napsaly, to je prostě to samý 😖 Dneska jsem prvně vyrazila s klokankou a aspoň jsme neplakali dvě hoďky hurááá, ale to zase odnáší moje záda 😀
Těhu jsem měla stresové 😒 To byl jeden stres za druhým, nejdřív že jsem asi potratila (co mi řekli v nemocnici) pak jsem nabourala auto, pak zase problémy finanční ... porod byl dlouhý - 29h od začátku prvních nesnesitelných bolestí 😖

johanda
27. kvě 2008

no holky s těmi 3 měsíci a koncem řevu v kočáru... u nás skončil a ž v 7. měsíci v golfkách, kde holka vydržela neřvat i po 3/4 hodině drandění.

kristo - klokanka se nedoporučuje. Děcku škodí a pro matku je nepohodlná. Zkus zainvestovat do erga nebo manduky, to jsou ergonomická nosítka.

krista
27. kvě 2008

Johando, já bych to vůbec nekupovala kdyby mi v tom kočíku nevyváděla 😖 Nechtěla jsem nic z toho a máme to jen když potřebujeme něco olítat no 😒
No jestli to u nás zkončí až v 7.měsíci tak to bude zralá na blázinec 😀

lenkabu
27. kvě 2008

janininko:mám to naprosto,ale naprosto stejný...v kočáru řve,ale jinde neusne 😒 Ale jak je větší tak si sama vyhraje dýl...neřve už po hodině, uvidíš že Kačka to taky natáhne a bude to lepší.

Já měla krásný těhu i porod a jsem na tom stejně jako krista, v tom to nebude 😉

kristo:hračky na kočár to trochu vylepšily, určitě zkus koupit 😉

Já myslím že to bude v pohodě až bude v kočáru sedět a bude koukat...když jí teď v obchodě sundám korubu, tak kouká na strop a vydrží neřvat mnohem dýl 😉

certica
27. kvě 2008

no, tak som si to tu poctivo presla a jedine, co ma utesuje, ze v tom nie som uplne sama 😀 . co ma ale najviac deprimuje je skutocnost, ze som sa po porode tesila, ako budeme travit cele dni vonku, kedze sa krpec tak narodil do pekneho pocasia uz, no a namiesto toho mam stresy (ako tu uz niekto spominal) vybrat sa na prechadzku a viac menej chodim len s nechutou a nakratko.
na poste ma uz caka manduca 😎 , tak ja len dufam, ze aspon ta bude mlademu panovi vyhovovat. totiz, moj starsi syn bol uplny opak, v kociku mi dokazal prespat cele dni, tak o to horsie sa mi teraz zvyka na novu situaciu 😒

andrea.m
27. kvě 2008

čerti aj tami taká bola. kočíkovanie som si vôbec neužila a dodnes spí najradšej doma vo svojej postieľke. v kočíku ked sme vonku iba sedí a ked je unavená musíme ísť domov a je to tak od narodenia a nezmenilo sa to.

samsa
27. kvě 2008

Holky mně malá řvala v kočárku do té doby, než seděla. Celkově byla strašně uřvané dítě. No a vzhledem k tomu, že si sama sedla až v 10 měsících, tak to byl fakt očistec. V kočárku byla jen když spala a jak se vzbudila, tak jsem musela uhánět domů. Řev než usnula, řev hned jak se vzbudila....Takže procházky jen okolo baráku, do města jsem používala Ergo ( ale v tom vydržela tak max. 1/2 hodiny, protože jak jsem ji nosila na břiše, tak špatně viděla ven). Navíc všechny kamarádky mají jak na potvoru kočárkové děti a chodívaly po parku a po městě a já nemohla, respektive nikdo s náma po zkušenostech nechtěl už jít, protože Neli řvala a budila jim děti 😀 Ale že to byl řev, nechápala jsem, jak tak malý človíček může mít takový hlas.
Ale teď je zlatá, máme golfáč a v tom vydrží neomezeně dlouho.

certica
27. kvě 2008

andy, vidim ze "dobra perspektiva" predo mnou. keby som to vedela, tak tolko neinvestujem do kocika a protom sa s nim manipuluje tak super, ze je radost s nim chodit. keby...

certica
27. kvě 2008

asi si hodim zoznamovaci inzerat: "hladam mamnu s urevanym dietatom v kociku na spolocne prechadzky..", nech netraposim v okoli sama 😀

krista
27. kvě 2008

Certica klidně bych chodila s tebou 😀
Ale to by byl koncert 😝 Náš kočárek stál teda jen cca 10tis., ale stejně je mi taky líto že to v něm nejde, protože se taky skvěle ovládá 🙂 😖

Je vidět že aspoň tady mě někdo chápe 😵 co to nezažili tak nepochopí proč jsme radši doma, že nelítáme po návštěvách ap. 😖

andrea.m
27. kvě 2008

tak to ja som bola šťastná že ma manžel ukecal aby sme nový nekupovali. pri tamarke som ho ani nevyužila ale odkedy vie sedieť a je v šporťáku tak je zlatučká

certica
27. kvě 2008

inac ten moj kpec nevie a nechce, ak je v stave bdelosti lezat ani doma v posteli, ci lehatku a pod. ... sermuje rukami, trepe sa, keby vedel chodit alebo lietat, tak je davno fuc 😀 . tak sa tiez ukludnujem, ze ked uz bude vediet sediet, resp. bude moct byt vo zvysenej polohe a sledovat trochu okolie, hadam bude kludnejsi a bude ho aj bavit vozit sa v kociku 😅

krista
27. kvě 2008

Certica a jak to kombinuješ se starším synkem? Chtěli jsme brzo druhýho dítě, ale já ti nevim jestli na to mám 😅

johanda
27. kvě 2008

My jsme hluboký kočárek využívali tak "mohutně", že nám stál asi 3 měsíce na chodbě. Někdo pak došel k závěru, že už ho nepotřebujem (což byla pravda 😅 ) a ukrad nám ho. Do nového se nám jít nechtělo, holka měla 3,5 m, tak jsme si vypůjčily nějaký Deltim od ségry a ten jsem pro jistotu přikurtovali k zábradlí a jak jsem ho tam po jedné prořvané procházce zamkla, tak tam stojí už rok. Ven jsem chodila s holkou v ergu - kolem mě mamky se spinajícíma miminama v kočáru a já se spinkajícím miminem na břuchu. Ovšem, výhody to mělo, dostala jsem se i tam, kde by to na kolečkách nešlo.

certica
27. kvě 2008

kristo, je to trosku komplikovanejsie, kedze starsieho este nemam umiestneneho v skolke - az v septembri, ale za normalnych okolnosti, t.j. keby krpaty neodmietal kocik, bolo by to uplne v pohode si myslim, lebo starsi je najradsej vonku a dokaze sa zahrat kludne sam, teda bez mojej asistencie s deckami, ci uz v piesku, na preliezkach a pod. nastastie mi pomaha teraz moja mama, ktora si zadelila cas tak, aby mohla starsieho bravat so sebou, ale nie je to zase kazdy den