Hysterický večerní pláč 2měsíčního miminka. Kolika?

sanyy22
5. zář 2021

Ahoj, obracím se na Vás jestli máte stim někdo zkušenosti protože jsem už z toho fakt na dně, málej měl teď 2 měsíce, a již skoro každou noc nám hysterický řve tak že je skoro až fialovej, furt se kroutí, napíná se, vzteká se, nic ho nebaví, v kočárku,nositku,v postýlce být nechce. Začíná to okolo 20h a trvá to třeba až do 24hodin. Přes den si občas poplace, spinká celkem dobře, ale když se nám ho podaří v noci uspat tak se ve spánku začne hrozně kroutit a Machát ručičkami. Jinak mi dáváme kapky Simethicone baby, bio Gaia. Dávala jsem vigantol ale před 4 dny jsem ho vysadila jestli to bolení nemá z toho. Skrz toho jsme byli v úterý u doktora protože jsem z toho vyčerpaná a bolí mě jak vidím jak ho to trápí, tak ho prohmatal a řekl mi že bříško má měkké, a že to tak ti chlapecci prostě mají. Zkoušeli jsme masáže, cvičení nožiček, nahřívací polštářek, zavinovačku a i trubičku někdy se přes ni vyprdne a vykaka ale žádná úleva se nedostaví. Může to být opravdu na kolika ? Se bojím každého večera protože to je děs.. jinak kojim a dle potřeby dokrmuju

zmrzlinka
5. zář 2021

@sanyy22 zkus rektální rourku a při uspávání pevne svázat

nagojka
5. zář 2021

Mela sem to stejne..a nakonec sem zjistila ze mrnousovi nevyhovuje cas koupani a vecerni uspavani...ty kapicky co pises sme meli taky vubec nezabirali,ani nespumisan.Ale koupili sme na doporuceni kapicky BabyCalm a ty jsou teda bezva...prcek krasne usina ale je pravda ze hodine spanku se vzbudi,krouti se...ovcem krasne se vyprdi nebo vykaka a spi dal...k tomu davame probiotika od Maxe a myslim ze super...Cim prcka dokrmujes?ja taky kojim dle potreby dokrmuju a mam Bebu comfort.Doktor rikal ze by mela byt prave proti boleni ale me se to moc nezda...Predtim sme meli Hipp Combiotik a ten mi asi prisel lepsi...zkus ten BabyCalm🙂synovi je ted cerstve mesic a musim rict ze zadne zachvaty place uz nema..Ano pobreci si ale jak rikam,zadne hysteraky...a predtim taky dokazal hystericky brecet treba od sesti az do desiti to bylo denno denne a bylo to na palici...

nagojka
5. zář 2021

Vigantol davam taky a nenapadlo me ze by to mohlo byt z toho🤔🤔🤔predpis od doktora tak to poslusne davam no...prvni mimco nemam zadne zkusenosti..

ajja87
5. zář 2021

@nagojka
@sanyy22 já bych ten vigantol tak nehrotila, mě přijde, že je to teď strašná móda nedávat /svádět na bolení...ale to je můj názor. Jinak pozor ten Simeticon Baby se má dávat pouze v akutních případech, ne preventivně... Je to napsaný na krabičce. Zkuste ten Baby Calm, jsou to přírodní kapky. Ale dle mě si tím stejně musí projít každé miminko, jen mi mu můžeme trochu ulevit, ale počítejte, že minimálně do třech měsíců se mu rovná trávení...

meronym
5. zář 2021

@sanyy22 Meli jsme to s dcerkou uplne stejne. Probrecela cele vecery, byla jsem zoufala, manzelovi se nechtelo domu z prace... U nas pomohl az cas s tim, ze udajne slo o nezralou nervovou/travici soustavu. Od tretiho mesice postupne lepsi a nyni (ma skoro 11mesicu) uz je to skoro zapomenuto.

meronym
5. zář 2021

Jeste doplnim, ze nevim, jestli to byla casova shoda nebo to opravdu pomohlo, ale jako kojici jsem ze sve stravy vyradila vsechny potraviny obsahujici mleko.

Pokud ale nemate jine projevy (zelena stolica, nitky krve ve stolici, ekzem, vyrazka), tak by to nemelo byt ABKM.

sanyy22
autor
5. zář 2021

@meronym Nene stolici máme normální, jinak žádné příznaky nemáme. A jak víte že šlo o nezralou trávicí/nervovou soustavu ?

meronym
5. zář 2021

@sanyy22 To byl zaver detske lekarky, se kterou jsem ten plac resila. Na nic jineho jsme neprisly.

n_ikola
5. zář 2021

Bříško a prdy. Od sousedky syn od rána 2-4 hodin plakal. Zkus RR, zdali se úleva dostaví.
Davam kapky babycalm na prdy a OK, u nás je opak ze prdime, ale nekadime 🙄

moonulka
5. zář 2021

U nás to bylo totéž, většinu dní v týdnu řvala od 6 do 10 🙂 Po 3m se doba i frekvence začala zkracovat a naposledy měla takový pláč ve 4,5m. Zkoušela jsem kde co z různých diskuzí,ale úplně marně. Ač to zní jako klišé, tak opravdu pomohl až čas a že z toho vyrostla.

sanyy22
autor
5. zář 2021

@meronym no mě řekl doktor že je to u chlapecku normální, že ti na to hodně trpí, hlavně ve večerních hodinách. Ale prostě mě to stresuje jak moc pláče a nemůžu mu pomoc

rejalin
5. zář 2021

@sanyy22 můžeš si ještě zkusit pohrát s těmi různými doplňky. Vím, že tady holky psaly, že někomu třeba nesedla ta biogaia, někomu kapky babycalm atd.. tak zkusit na týden vysadit jedno, pak druhé, zkusit jiné... Myslím že to, že na to kluci více trpí, se jen tak říká. Je to spíš mimčo od mimča..
Syn měl také večerní bolení, dost nám pomohlo dávat espumisan, když bylo hodně zle, tak rektální rourka. A také jsem v té době každý den večer koupala, tak ta teplá voda + to, že se vykopal pomáhalo. S úderem 3m to přešlo, tak třeba už se vám to také blíží 🙂 A jinak syn měl dokrm v porodnici (Beba) a to mi pak plakal a měl bolení bříška.

janinasm
6. zář 2021

@sanyy22 mozna blbej dotaz ale nemá prostě hlad? Nepotřebuje na noc prostě víc mlika? Moje malá to taky dělala, večer pořád řev atd... Mamka mi poradila ji dát na noc prostě víc mlika a ejhle. Od té doby byl večer klidek😁

sanyy22
autor
6. zář 2021

@janinasm no hele, já mu zkouším po kojení dát flašku na dokrm na doporučení lékaře a tu odmítá a vzteká se u toho, zkoušeli jsme HiPP, Sunar a teď máme Nutrilon a to jakž takž chce ale jen občas

nagojka
6. zář 2021

@janinasm u nas to byl taky jeden z duvodu...

nagojka
6. zář 2021

@sanyy22 ja sem si kuli tomu rvani poridila vahu..takze pred a po kazdym kojeni prcka zvazim vim kolik si ode me vzal mlika..a kdyz si vezme min jak 100ml a porad breci a nechce spat vim ze musim dokrmit..kazde mimco je sice jine ale ridim se podle tabulky co je na IM kolik by mel asi tak v tomhle veku vypit a podle toho dokrmuju.nekdy si vezme min nekdy zase vic..ale to ze je spokojenej a dobre najeden poznam tak ze si pokazdem krmeni krasne odrihne a usina jeste nez ho stihnu polozit...a dalsi vec je u nas to jeho uspavani jak sem psala vyse..tyhle dve veci jsme doladili a mame ted par dni uz klid..a znova doporucuji ty kapky Bebycalm...👍👍👍ty maji na vsem taky dost velkou zasluhu..

sanyy22
autor
6. zář 2021

@nagojka můžu poprosit odkaz nebo fotku té tabulky ? Váhu máme doma. Ale nevím kolik by mělo vypít 2 měsíčni miminko, a problém mám vtom že mi pije zhruba co hodinku z prsou. A lékař říkal že to mám natáhnout na 1.5-2hkdiny odstup ale málej chce furt pít, a mléka mám prej dost tak já už nevím

sanyy22
autor
6. zář 2021

@nagojka jo a já nepoznam jestli je najezeny nebo ne.

nagojka
6. zář 2021

@sanyy22 me malej ji po 3-4hodinach a kdyz se nahodou stane ze chce driv tak ma smulu protoze ze me vytahne treba jen 50ml...ty prsa jsou uz tak nauceny na tu dobu krmeni ze driv mu proste vic nedaj...a to jsem zjistila az diky tomu vazeni...ja zadnej odkaz nemam dokrmuju BeBu Comfort a tam je tabulka primo na te plechovce...podle te se ridim...nasemu prckovi je mesic a co jsem tam zpozorovala vypije cca tech 100-120ml...tu tabulku ti vyfotim a poslu..

nagojka
6. zář 2021

@sanyy22 https://nestlebaby.cz/cs/ma-me-dite-zrovna-rust... tohle je taky dobrej clanek 👍👍

sanyy22
autor
6. zář 2021

@nagojka ano děkuji, budu ráda 😶

nagojka
7. zář 2021

@sanyy22 nevim zda je tam neco videt nejak mi to nejde vyfotit ani s bleskem