Jak často pouštíte děti k televizi? A co jim pouštíte?

zelda007
6. říj 2008

Ahoj maminy a tátové. Jak jste na tom s televizí? Máme 16 měsíčního kluka, pohádky má rád, filmy s dětmi taky (Ať žijí duchové apod.), ale různě se dočítám, že by děti měly mít max. 30 min. denně, ale nevím nevím.
Tak se chci zeptat, jak často pouštíte svoje miláčky před televizi a co jim pouštíte 🙂

Jirka

zelda007
autor
6. říj 2008

Tak to musím mít ... nemáte to někdo elektronicky?

grisgot
6. říj 2008

Berynko..no, nějaký drsný scény, to asi jo. Ale zase kolikrát může mít strach i z toho, co vidí na ulici..někdy v centru Prahy je to horší jak bondovka 😒
Jooo, dobrý výběr, ale TV bych úplně nezakazovala. Dnešní děti, jsou děti techniky..mám pocit, že pokud bych prcka držela v "izolaci", bude jaksi pozadu nad ostatníma 🙂

grisgot
6. říj 2008

😀 😀 😀 😀 😀 😀 a takhle dopadají ti, co techniku nezažili a nevědí, že se zpráva odeslala 😀 😀

makelka
6. říj 2008

Zeldo tak jako elektronicky to nemám 😒

Já si teda myslím, že něco zakazovat, je v dnešní době blbost. Já bych to omezila na přijatelnou normu, pokud se stanoví pravidla hned od začátku, všechno se dá zvládnout 😉

grisgot
6. říj 2008

Makelko..jasný, Semi je nejlepčejší! 😀

Zeldo..elektronicky to fakt nemám 😢

grisgot
6. říj 2008

Jasnéééé, zlatá střední cesta! 🙂

makelka
6. říj 2008

Pokud ale umíš stahovat, třeba přes CC++ tak to určo najdeš 😉

grisgot
6. říj 2008

Nebo koupit jako originál..třeba k vánocům..koukám v Bontonlandu za 149 😉

makelka
6. říj 2008

Grisgot a kolikátkyu máte, jedničku nebo dvojku???

grisgot
6. říj 2008

Makelko..dvojku..a to jsem to zjistila až teď, jak na to koukám na netu. Já to mám totiž od kamarádky okopírovaný..tedy....samo, že nééééé okopírovaný..jako přímo okopírovaný..hihi..prostě tak jako vypůjčený..hihi 😀

zelda007
autor
6. říj 2008

stočtyřicetdevět? tolik do toho svýho smrada neinvestuju, si radši koupím patery cigára 🙂

grisgot
6. říj 2008

Takže jednička nám chybí, to musím mít!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀

grisgot
6. říj 2008

Jasně Zeldo a nebo troje cigára a flašu slivovice k tomu 😎

makelka
6. říj 2008

Hmmmm, mám taky dvojku, já teda origoš z obchodu, ale jen za těch 39 či kolik to stálo 😀 😀 😀 😀 😀

Ty jo jednička asi bude k Vánocům, kde že jsi to sehnala?

grisgot
6. říj 2008

Kukej : http://www.bontonland.cz/film/animovane/Autobus...
Je to ono, ne? Já totiž nemám ani obal..

makelka
6. říj 2008

Já mám zelenej přebal a busy jsou tam 3 😉 a má to jen 70minut, takže tohle hned beru 😎 😎 😎 😎 díky

grisgot
6. říj 2008

Počkéééj! Mají jen několik kusů..nééé, že mi to přebereš! 😀

grisgot
6. říj 2008

Krásnou dobrou noc všem 😔

makelka
6. říj 2008

Tady je maj levnější, ale nejsou 😀

http://www.popron.cz/index.aspx?gotoId=353034

silvik
6. říj 2008

Ahojky.. tak naše skoro 17měsíční Markétka koukne na TV jenom když se tam objeví nějaké živé zvířátko nebo když odtud zní nějaká fajnová písnička (klip), to pak i tancuje.... 😀 Soustavně se koukat vydrží tak max. 5 minut.... Když to shrnu, kouká na TV denně tak max. 15 min.... 🙂
Jo, a baví jí ještě koukat i na natočené video o sobě a své sestřičce.. ale opět vydrží tak max. 10 min.... 😉

Ale někdy bych byla raději, kdyby vydržela koukat i déle.. 😝 😝 😀

markeeta
9. říj 2008

Natasa do tohoto tydne nevedela, co to je televize. Jsme vsichni nemocny a skoro 14 mesicnimu batoleti nevysvetlim bud v klidu, tak jsem pustila v televizi Baby TV, ji se to moc libi. Jeste chodit moc neumi, ale u toho vzdycky vstava a snazi se delat kroky, tak aspon k necemu to bude dobry.
Me osobne prijde televize jako ztrata casu, ale zakazovat to nebudu, az prijde jeji vek a bude se chtit divat, snad se rozcilovat nebudu 🙂
Na www.youtube.com se daji najit ruzne pohadky, ja si rada jednouch za uherak pustim Jaju a Paju. Tenhle vecernicek jsem milovala.

liska21
9. říj 2008

Ahojky,našemu malému jsou 2 a půl roku a točí se u nás dokola Auta Cars a Mašinka Tomáš,ale v roce to byli Méďové a Králíci z klobouku. Jo a ty reklamy jsou asi magnet pro všechny děti.

krembonzur
14. říj 2008

ahoj u nas taky leti hlavne reklamy-penny market a pod.u toho dokonce i tanci 🙂 ,potom ma rad vecernicka, ale za jen kdyz prichazi, pohadky ho nebavi, pocasi a sportka nebo co to je, jak tam padaji ty micky s cisly, tak to je taky hodne oblibene...co se tyka knizek, vydrzi chvili a vetsinou ho bavi je nicit... 😠 😎 😉

petra.vavra
14. říj 2008

ahoj, u nás vede Eva a Vašek, jak spustí reklama je jako zařezaná... 😀 , tak doufám, že někojo napadne k vánosům nějaký super dárek ve formě hudby, to by mě asi trefilo 😀

krista
14. únor 2009

apricots • 1d • 5. únor 2009 ve 23:00
Ahoj všem, už delší dobu neustále přemýšlím nad tím, kolik tv je tak akorát, kolik už je moc a zda vůbec ...Mám 20 měsíční dcerku, která pohádky (které sleduje v televizi nebo na pc) naprosto zbožňuje, často si i o ně sama říká a já se to pořád snažím hlídat, když to vypnu, tak se vzteká...Zajímalo by mě proto, jak jste na tom vy, jestli dětičkám dopřáváte pohádky a hlavně v jakém množství denně. Četla jsem i spoustu článků, např. že děti do dvou let by se na tv dívat neměly, s tím teda tak uplně nesouhlasím, protože je to médium, které je v dnešní době součástí našeho života, navíc si u jednoduchých pohádek vkládáme, co tam vidíme jako třeba u knížky, ale stejnak se nikdy nemůžu zbavit špatného pocitu. Někdy se do toho tak zabere, že mi připadá, jako by mě nevnímala, kouká jako v transu🙂 Jinak bych chtěla říct, že se jí věnuju podle mě dost, chodíme ven, hrajeme si hodně spolu (např. knížky také miluje), malujeme, modelujeme, umí si i hodně hrát sama, ale přecejen mi připadá, že těch pohádek taky "sjedem" dost 😝 Ono je to asi taky tou zimou, v létě jsem tohle neřešila, to sme pořád venku, ale takhle kolikrát mám pocit, že jsem špatná matka, že jí nechám koukat, zvlášt když třeba slyším, jak některý maminky dětičkám telku nepouštějí, tak se trochu stydím, nemám to v sobě prostě ujasněné a proto prosím o vaše zkušenosti, abych měla s čím porovnat a třeba se uklidnit...nebo naopak vypnout tv uplně 😒

garfieldmail1 • 1d • 5. únor 2009 ve 23:28
Ahoj 😉 Nedělej si starosti, u nás je to stejné. 😠 Syn má 21 měsíců, na svůj věk je prý velice šikovný, umí krásně mluvit, taky miluje knížky a nejen díky nim, ale právě i díky tv má velice širokou zásobu. Před časem byl v Sama doma nějaký psycholog, takový starší velmi sympatický pán. Říkal, že v tom nevidí vůbec žádný problém, ale že je velice důležité, na co se ty děti koukají, zda je to přiměřené jejich věku a zda není tv pouze kulisa ke hraní, jestli tu pohádku dítě opravdu sleduje a "rozumí" tomu, co se tam odehrává. Nevidí důvod, proč by mělo dítěti ublížit sledování co já vím Krtečka, Maxipsa Fíka atd. Určitě bych syna ani v pozdějším před-školním věku nenechala koukat na Toma a Jerryho, želvy Ninja, Simpsoni (no to vůbec, i když na ně sama ráda koukám 😅 ).
Velice mne pan doktor uklidnil 😉 A taky vím, že až se oteplí, bude příležitost koukat na TV mnohem menším, třeba v létě budeme venku určitě celé dny a nedostane se asi ani na Večerníček 😝 Teď je kolikrát venku fakt hnusně, k tomu inverze atd. Jo, ten psycholog mluvil vyloženě o dětech předškolního věku a 2 hodiny! denně u televize neviděl jako problém při splnění výše uvedených "pravidel". 😵 Ale samozřejmě, pokud někdo televizi vůbec nepouští, jejich věc, jejich děti a opačně.... 😠

j.a.n.u.s. • 1d • 6. únor 2009 ve 22:19
uplne se podepisuju pod to co tady pise garfieldmail...u nas Krtecek number one! Z toho vykouka to dobry, akorat mi pripada, ze tam moc vsichni placou...poustim ji ho kdyz jdu delat veceri...to ji jakoby dostane do kazdodenniho ritualu, a vi-ze Krtecek...vecere...zuby...a haji!
Ja tohle resila, kdyz ji bylo 11mesicu (od ty doby na nej kouka ).Mela jsem vycitky svedomi, ze ji to muze zkazit...a zareni...a spatne sezeni...ted uz to neresim... 😵 v lete ven, ale myslim, ze ty dlouhe (predlouhe) zimni vecery muzes zabit pohadkou. Samozrejme, ze az bude starsi a vice chapat dej...bude cenzura u nas...aspon nez pochopi ze ne vzdy vyhrava dobro nad zlem...a Tom a Jerry??? Ani nahodou, me samotne se to nelibi...moc nasili!

Neboj apricots, jsi fajna maminka!

apricots • 1d • 6. únor 2009 ve 22:51
krtečka taky miluje a taky shaun the sheep, to baví i mě🙂 můj problém je v tom, že se právě nejedná o jednu pohádku denně, ale je to nějak tak, že kouká chvíli po ránu, tak dvacet minut cca, pak kdž se odpoledne dožaduje, tak taky kouká, ale většinou to má rozdělený tak, že kouká deset minut, pak zas ne a za hodinu chce zase něco pustit atd. no a večer před usnutím, kdž všechno připravuju a poklízím, takže dohromady za celej den mi to vchází na hodinu až hodinu a půl celkem, což mi právě připadá docela hodně - já vůbec právě nevím, kolik je ta vhodná míra, jestli bych to neměla omezit třeba jen na to večerní pokoukání, tak těch dvacet minutek maximálně...prostě nevím, možná to moc řeším, ale leží mi to pořád v hlavě 😅

kapulet • 7. únor 2009 ve 00:00
ahoj, tak si připadám jako ta nejhorší matka 😝 . Mě by spíš zajímalo, jak to koukání řeší ty mamky co mají doma školkáčka a malé batole. My máme 4letou neustále nemocnou, která by nejraději čučela na pohádky neustále a roční. Samozřejmě že to regulujem, ale ne tak jak bych si přála. Už aby bylo teplo 😅 to budem taky celý den venku a omezíme se jen na Večerníček. Mě se podařilo u první pohlídat jen Večerníček (a to ještě s cenzůrou) a Krtečka, ale teď když jsou dvě tak se mi to moc nedaří. Vcelku se malá kouká jen chvilku a pak stejně zaleze do pokojíčku a hraje si nebo je se mnou v kuchyni a pomáhá 😀 , ale i tak jak vás čtu tak se stydím, že to nedovedu líp zorganizovat ☹

andulkaavetrelec • 1d • 7. únor 2009 ve 00:09
Ahoj,
synovi je 18 měsíců a koukal by taky pořád, i když teď už ho to tolik nebaví. Začalo to na hodině denně, pak se to vyšplhalo na dvě: po hodině. Ale jen v odpoledních hodinách. Jenže on si vždycky dotáhl židli na místo, pak se na ni vydrápal a ukazoval na PC: máme televizní kartu. Teď už se mu to asi trochu okoukalo, takže ztratil zájem. Když jsem mu to vypínala, to byl řev. Pak jsem ho musela přesvědčovat, aby si se mnou hrál s něčím jiným. Teď už se tolik dívat nechce, protože jsme zavedli, že musí udělat ručičkama "prosím prosím", což on samozřejmě ze vzdoru nechce udělat, tak má smůlu. Večer ale, aby byl od něj klid, sama mu to zapnu na večerníček a pak se ještě podívá na několik dalších pohádek...
Takže tak. Tak hrozné to myslím není, já si od něj odpočinu a jeho to baví a myslím, že i rozvíjí.

caira • 1d • 9. únor 2009 ve 21:18
tak ja jakozto naprosto neschopna matka obcas pouziju tv jako chuvu 😅
Driv jsem tvrdila, ze nikdy, ze se diteti budu bezmezne venovat, ze nebude koukat na tv a ted ji to rano zapnu abych se mohla v klidu nasnidat, nebo kdyz si treba potrebuju uvarit, vyzehlit atd...Mala je zrovna v takovem jalovem veku,ze chodit jeste neumi o obcas je proste strasne frustrovana, ze nic moc nemuze a jedine, kdy stichne je, kdyz ji pustim CBeebies ( coz je UK program venovany jen malym detem)

Mala ma sve oblibene porady, kdy sedi, tleska u toho a smeje se🙂 je to hodne podobne telletubies nebo tak necemu, asi hodne jednoduche a pro me neznamy duvod to nase mala zboznuje.

Ale stejne tak si dokaze krasne hrat, ukazujeme si obrazky v knizkach - cteni nam zatim moc nejde, protoze ji spis bavi otacet a zuzlat stranky takze si spis ukazujeme obrazky a co vidime.

Obcas se citim dost blbe, ze na tv kouka kazdy den a treba ve dny, kdy je fakt hnusne a ja mam hodne veci co potrebuju udelat tak jsem rada, ze ji to zabavi, ale zase si rikam, ze az bude lepsi pocasi( zatim nam tu denne prsi 😒 😒 ) tak vyrazime do parku,mame velkou zahradu tak si budeme moct hrat venku..tak snad nejsem zase tak desna matka 😅

garfieldmail1 • 1d • 9. únor 2009 ve 21:40
Jo, co se týká těch dětských tv programů, tak my zas pouštíme JimJam. Výborná věc. Je to český tv program, určený vyloženě pro předškolní děti (max. tak do 8 let si myslím) a jsou tam jen pohádky bez násilí, výchovné, vzdělávací, o zvířátkách, o vztazích a tak... Syn už pozná podle úvodní znělky, která pohádka bude a zná skoro všechny postavičky, co tam jsou 🙂
Snažím se akorát nějak hlídat čas strávený u TV, jinak na tom nevidím opravdu nic špatného.
Nevýhoda je v tom, že naše maminky s tím zkušenost nemají, abychom reálně posoudili, jestli to může nějak uškodit, v televizi toho přecejen kdysi moc nebylo... 🙄

astrane • 2d • 9. únor 2009 ve 22:14
Náš malej má 23 měsíců-dívá se prakticky na všechno,ale naštěstí ho to nebere 🙂 Má staršího bráchu a se mnou ponocuje i do půlnoci 😝 ,takže to je pak teprve skladba.Momentálně se mu líbí jen některý reklamy a Červený traktůrek,tak jsem ráda.Vydrží tak jeden díl a hotovo.To brácha tam vždycky ztvrdne,aby nemusel nic dělat...Krtka ještě nepouštíme,protože staršího to už nebaví a my si sami telku nepouštíme-času dost...Když to sečtu,myslím,že víc jak hodinu to neudělá.A vlétě neuvidí televizi skoro vůbec-já se ták těšííím...

caira • 1d • 10. únor 2009 v 10:40
garfield, tak ten JimJam bude dost podobne nasim Cbeebies, taky jak rikas, je to spise pro predskolni deti, uci se tam o zviratkach, jsou tam zajimave pisnicky, docela obcas i legracni veci ( klauni atd) hodne klidne a spousta hezke hudby, v sest tam davaji "vecernicek" ktery se jmenuje v nocni zahrade a to vzdycky mala kouka pred tim nez jdeme koupat a strasne stastne u toho tleska a smeje se, uprimne, nekdy na to koukam s ni a pristihnu se, ze se u toho taky usmivam ( a to nejsem predskolni vek 😀 )

Jinak mam na DVD ceske vecernicky a to mala ma taky rada, zatim ji nebere krtek, asi proto, ze se tam moc nemluvi, ale jinak se ji vetsina vecernicku libi 🙂

maalinka • 1d • 11. únor 2009 v 11:52
Ahoj, tak jsem moc ráda, že toto téma někdo založil. Ač si s 18 měsíční dcerkou hraju, povídám, maluju a vše co jen jde, tak stejně nejvíc miluje Ketečka (KRTEČKA) Jak se probudí, už na posteli prosí, abych ho pustila, ale vydrží tak 5 minut a pak si u toho sama hraje a nakonec vypne.

Myslím si,že jí to nějak nemůže ublížit, když je to pohádka pěkná, žádné násilí a střílení, jako běžně v TV. Taky miluje s Tebou mne baví svět, Ať žijí duchové a všude, kde hrají děti. A protože u toho naštěstí neposddí moc dlouho, tak to ani neřeším když to hraje celý den.

Zima je na zabavení dětí náročnější a až bude zase hezky, prosedíme celé dny venku na zahradě s pískovištěm,t ak to bude fajn.

barusek • 1d • 12. únor 2009 ve 21:00
Souhlasím tu s vámi, i když abych řekla pravdu taky si občas říkám, jestli jí to koukání na telku nějak neškodí. Ale nakonec to stejně zapnu, protože by se asi ukřičela 🙂 a je to vlastně asi zatím jediná věc, u které je od ní chvilku pokoj 😉 My milujeme Hello Kitty, nejšťastnější by byla když by jí to běželo od rána do večera.Taky se už nemůžu dočkat pěkného počasí, bude to úplně o něčem jiným.

apricots • 1d • 12. únor 2009 ve 22:35
Tak malá kouká taky na JimJam, na to by fakt koukala nonstop, pak na krtečka, bob a bobka, pat a mat, teletubies, a toho shauna. Má vždycky období, kdy si něco zamiluje. Dneska se mi třeba podařilo stáhnout celkový tv čas na půl hodky, což je pro mě ohromnej úspěch🙂 Já se fakt snažím, pořád si hrajeme, malá si umí už i hodně hrát sama, miluje knížky, chodíme do mateřskýho centra, cvičit, na bazén, ven a stejnak ta tv se nám vetře do života denně...no věřím tomu, jak tu píšete, že v létě bude vše jinak....a moc mě uklidnilo, že jsou na tom někteří podobně, moje mamka(je doktorka) mi pořád říká, at jsem v klidu, že je to pro malou taky určitej stimul, a že z toho nemusím mít špatnej pocit (samozřejmě nekoukáme 5 hodin denně 😀 ), že je to vlastně jako koukání do knížky. akorát pohyblivý, zvlášt když si u toho spolu povídáme....pravda ale je, že když je tv puštěná a Mel se nekouká, ale je to jakoby na pozadí, tak z toho špatnej pocit nemám...to mi připadá, že se soustředí na jiný věci a že je pro ní tv v tu chvíli jen kulisa...

lydulienka
15. únor 2009

Ahojte,dobrá téma...mám 20mesačneho syna,zatial mu žiadne rozprávky nepušťam.viac ako TV ho zaujma ovládač a točenia gomíkmi na veži. Radšej si čítame knižky a hráme sa,užívam si čas ked je ešte maličky,ved čas tak rýchlo leti... 🙂

besinecek
16. únor 2009

ahoj, tak moje malá je televizní maniak, minimax u nás běží non stop. Ráno vstane a hned kaka, to je pohádka a jak to nezapneme tak je zle. No zatím ji nic nezakazuji, protože si stihnu takhle udělat spoustu věcí, jako navařit, uklidit, pak jdeme ven, hrajeme si, čteme. Myslím si, že když ji to budu zakazovat, tak pak to stejně jednou objeví a bude z toho hotová, uplně paf a může z ní být pak ještě větší maniak. A jak píše apricots je to i určitá forma poznání. Holky pozor, zakázané nejvíc chutná.

mady
16. únor 2009

besinecku u nás je to podobný ráno vstane a říká páááá to je jako pohádka 😉 a já nechám protože si taky udělám plno věcí. Rozdhoně jdeme každej den ven a 3x tdýně chodím do centra a doma si i hrajem ale je to maniak. Jako sám si vybere dvd a pustí si ho 😉

lsx
29. kvě 2012

Ahoj, ráda bych obnovila tuhle diskuzi. Právě řeším dilema pouštět nebo nepouštět TV na žádost svého syna. Zatím jsem se držela toho, že na slovo "TV" od něj hned po probuzení nereaguju, sice byl řev, ale řekla jsem si, že kde to jsme, aby si vydupával televizi. No jenže poslední 3 noci má chudák noční můry a brečí "TV ne, TV ne" a je mi ho moc líto, že se mu to dostává i do snů. Tak by mě zajímalo, co si o tom myslíte, co radíte? Mám radši povolit, třeba má jen takové období a zas ho to přejde, aspoň bude klid přes den a hlavně pak i v noci bude spát klidně...? Nebo mám vydržet.
JInak ještě podotýkám, že když občas na tuhle jeho žádost odpoledne "vyměknu" a televizi zapnu, tak se na ni kouká jen chvilku a jde si pak hrát. Prostě to chce mít zapnuté jako kulisu. To jsem ho asi naučila já, protože jsme hodně doma sami, tak aby tam někdo mluvil.
Díky za rady 🙂

ahojkyy
29. kvě 2012

@lsx ahoj. aj tak sa na to ako pises nepozera, len ma mozno nieco oblubene a vrati sa k tomu. Ja by som pustila, neboj, nic sa nestane.aj mne osobne vadi ticho, aspon hudba musi byt, tv lepsie 😀 Ja osobne pustam duck tv, maly ma 16,5 mesiaca a vydrzal by na to cumiet cely den 😀 pustim kludne rano, asi hodku kym navarim, po spani poobede ked ho chcem v klude obliect aby nevrestal na von.. vecer pred spanim, nech sa skludni. Rad chodi aj von, rad sklada, komunikuje, k tv len odbehne, ked tak, inak sa hra. Nebala by som sa toho 😉