Jak často spí 5měsíční miminko?

sorboni30
8. črc 2022

Maminky mám na vás otázku. Moje dcera má 5 měsíců bio, korigo 2 a půl měsíce.
Večer usne kolem 22-23hod.a spí do 4:30 kdy ji nakrmím (um) a spí dál do 8hod. Nakrmím ji, pomazlime a spinka do 11hod.V ložnici v patře. Nakrmim, vezmu ji k hrackam, hrazdicce a po chvili chce spinkat. Takze spi od 12hod do 15 hod.. pak uz moc nespinka.. kdyz je unavena, spi tak jen v postylce v obyvaku coz mame v prvním patre max pul hodiny a je nervózní.Takto je to do 21hod kdy ji nesu nahoru do ložnice spinkat. Ale ona zacne plakat a spat nechce. Chytne ji plac hodinu, dve kdy ji utěšuji, hladim. Kouka a usina az kolem 22-23hod.
Myslíte, ze je prespana?
Mam ji nejak dopoledne ubrat spanek nebo ji nechat? Davam ji do umeleho mleka espumisan, pije cajik fenyklovy..tak ze by krece i přesto?
Dekuji za názory.

martinam1992
8. črc 2022

@sorboni30 mně naopak přijde odpoledne pretazena, pokud ID 15 do 22/23 spí hodku, přijde mi to dlouhá doba. Syn měl v tomhle věku přibližně 2-3 bdele hodiny mezi spanky... Spal víceméně 3x denně. Zkuste protáhnout bdění přes poledne, pak dát spinkat kolem 15-17 a večer mezi 20-21.
Samozřejmě záleží, jaký režim vyhovuhe i vám, my chodíme spát brzy, takže i syn chodil do roka kolem 7, teď přes léto kolem 8h.

sorboni30
autor
8. črc 2022

@martinam1992 dobre a zeptam se jeste. Mam ji dat spinkat nahoru do loznice odpoledne nebo hi nechat dole v obyvaku? Ma starsi sourozence 7 a pul let tak jak mluvi, obcas nahlas tak ten spanek neni asi 100%
Zas ale nechci ji narusit ten rezim, ze vi ze nahore v loznici se spinka jen v noci.
Chápete jak to myslim?
Nebo je jedno kde spí, hlavne at ma i odpoledne kolem te 15-16hod

martinam1992
8. črc 2022

@sorboni30 taky věc názoru, za mě dát spinkat do klidu. Beru to podle sebe, já chci na spaní taky klid a syn to měl stejně, v obýváku spal jen jako úplně miminko, po šestinedělí ale potřeboval na spánek svůj klid a svoji postýlku. Takže já bych dávala nahoru na chuvicky. Ségra třeba nechávala spát v obýváku. Záleží i na dítěti, každé má jiné potřeby, ale ta zkoušku nic nedáte. My jsme vždy denní režim upravovali tak, aby se kolem 7h šlo spát na noc, je pravda, že tedy vstával na mliko častěji, ale kojila jsem, třeba to s um bude v pohodě.

ladyhacek
8. črc 2022

Spiše přetažená. Mladší byl teda hodně spací.
Usnul cca 17hod spal do 19hod. Pak koupání, papání, uložila jsem staršího a chvíli mazlení..ve 20:30 usinal sám v ložnici. Ještě v roce naspal.asi 18hod denně.
Jako miminko vydržel max 1hod vzhůru. Měl tři spánky přes den

konidana
8. črc 2022

@sorboni30 vecer zpracovává dojmy z celeho dne a to je narocne... moje petimesicni spala asi uz jen 2x denne, holce stacilo hodinka az dve max. A vecer spala s nekolika prestavkama na kojeni tak od 21.az 22.h do 6.h nejdele. Kluk byl vetsi spac, ten do toho 4.m spal skoro furt a krom kojeni byl vzhuru asi jen 1h kolem 22.h kdy uz starsi spala a ja na nej mela cas.

martulka88
9. črc 2022

@sorboni30 Mám skoro 5měs.syna na UM a my máme režim takto - probudí se okolo 6-7 a dostane UM. Usne do cca 8-9 a pak tedy vstáváme . V 10krmení. Usne na cca 30minut a v 13 příkrm a UM (zavádíme 2týdny). Pak usne na zhruba hodinu (tam je to o tom, zda jsme doma - to je ta hodina a nebo venku -klidně 2). Krmení v 16. Pokud neusne do půl 6., tak ho už nenechám usnout a v půl 7.se jde koupat, nakrmím a mezi 19-19.30 už jde do postýlky spinkat. Pak se po cca 30minutách vzbudí "na ručičku a dudlík" a poté spinká až do rána. Přes den spinká buď v košíku nebo v hrací části - v postýlce byl jen v době šestinedělí, jinak později tam přes den jen plakal. Poobědový spánek je někdy semnou v posteli, v kočárku (v těch vedrech tedy ven nechodíme) a nebo v košíku. Jo a je tedy velmi kontaktní - musí nás mít v zorném poli a nejlépe ještě držet se ruky, takže ho nelze odložit. Díky tomu je zvyklý na ruch (což v naší zděné bytovce velmi důležitá věc - blbci udělali slabé zdi, že slyšíme sousedy, co si říkají), takže on klidně spinká a my můžeme doma mluvit, mít TV, uklízet apod...

sorboni30
autor
9. črc 2022

@martulka88 děkuju mockrát..

sorboni30
autor
9. črc 2022

Holky diky moc za vaše komentáře.. zkusíme upravit rezim 😊