Jak naučit 14ti měsíční dítě prospat celou noc?

leniszka
9. srp 2010

Ahoj holky, prosím Vás tady o pomoc, protože už jsem zoufalá a dochází mi psychické i fyzické síly. Mám 14 měsíčního chlapečka a ten ještě nikdy neprospal celou noc... zkusila už jsem kde co... V roce jsem ho odstavila, asi v 10 měsících jsme ho dali do pokoje vedle ložnice, takže už nespí ani s námi v pokoji, tuto změnu přijal velice dobře, asi 3x jsme zkusili změnit místo, kde má postýlku, kdyby náhodou byly někde nějaké špatné vlivy... na zuby se to pořád svalovat nedá, protože to trvá od narození do teď. No vím, že jsem asi udělala chybu, protože mi Dr. i v porodnici rvali do hlavy, že ho musím co 2 hod. budit na kojení a já to asi tak těch 6 týndů dělala, protože jinak by prospal i 10 hodin v kuse a asi tím jsem to všechno pohnojila ☹ Ale pozdě něco si vyčítat...
Teď Kubík večer usne cca kolem 20h. a budí se v průběhu noci tak 2-3x, sedí v postýlce a pláče (bez slz). Zkoušela jsem ho už i nechat třeba 5-10 min., jestli neusne sám, ale ne... musím vstát, dám ho lehnout a za 30 min je to to samé, tak dostane napít trochu čisté vody, pak usne, ale probudí se takhle do rána třeba ještě 2x... kolem 5h. mu dám mlíčko, protože to už ani voda nezabere. Jinak hezky prospívá, je šikula, jakž takž jí, ale musím mu u toho dělat blbosti a přes den spí jen jednou po obědě a to cca 2-3 hodiny.

Moc a moc prosím o jakékoli nápady, rady, zkušenosti nebo i podobné starosti. V mém okolí všem maminkám děti pěkně spinkají a já už jsem protivná, otrávená, prostě nevyspaná ☹

leniszka
autor
18. srp 2010

@misi78 Asi se to budu muset naučit ☹ Já neumím přes den odpočívat. Když už mám chvilku, tak uklízím, protože když je malý vzhůru, tak se to nedá 😀 No ale tahle noc byla fakt šílená! Malý se v 22h. probudil a do půl jedné plakal, ale úplně šíleně. Tak jsem ho vzala k sobě do postele, tam se po chvilce uklidnil, ale do té půl jedné fakt nepsal a poplakával. No tak jsem dotáhla jeho postýlku vedle mé postele a v noci byl co hodinu vzhůru a kroutil se... no šílené, ale asi to budou fakt ty zoubky. Má i průjem, kaká snad 8x za den, i v noci ☹

kubaka
18. srp 2010

@leniszka nemusíš mi říkat, ať ponocuju, děti mám dvě a s každým jsem byla vzhůru, takže vím, jaké to je být hotová a nevyspalá a o psychice vím taky své.
Ale taky vím, že je nejlepší udělat všechno pro to, aby dítě spalo a já taky. Ne si usmyslet, že se nějak musí chovat a to se ho snažit naučit. Tvůj dotaz přesně takhle zní. To ty doslova píšeš, že bys potřebovala, aby se naučil spát, aby ses mohla věnovat v noci miminku. Mě z toho pak logicky vyplynulo to, co jsem psala.
Dítě ti nebude spát celou noc v tomhle věku. Ke konci druhého roku už možná. A že je sám v pokojíku mu evidentně neprospívá. Naši kluci s námi spali do 3 let a až když fakt vydrželi spát a nejíst v noci, šli do svého pokoje a žádná změna se už nekonala.
Nauč se využít každou chvíli ke zdřímnutí, všechen čas co malý spí, jestli se mu líbí se k tobě přitulit, tak klidně dřímejte spolu. Já spala s miminem odpoledně na naší posteli a vyspali jsme se oba do růžova. Jdeš na to prostě úplně obráceně. Najdi způsob, při kterém dobře usíná a ten mu dobřej - protože přesně to potřebuje. Jestli to znamená i spát na matraci vedle tvé postele, tak klidně i to. Cokoliv. Jakkoliv. Nesnaž se mu vnutit spaní o samotě v pokoji, když ti tam vříská a ty tam lítáš a pak jsi nevyspalá. Tohle si děláš sama.

brisalek
18. srp 2010

leniszka jestli opravdu vstava 2-3x neni na tom nic divneho. Kojene deti proste takhle vstavaji i kdyz uz se nekoji🙂. To jen ty na sunaru spi od 3 mesicu i driv celou noc🙂. Kubaka to pise dost drsne a trochu zase podle mne"prehani" prizpusobovani se diteti, ale myslim, ze ma pravdu v tom, ze s tim asi nic nenadelas, ze zadny zpusob neexistuje. Dali jste ho do samostatneho pokoje(mohly ho rusit vase pohyby, chrapani...), to snasi dobre a uz bych ho nedavala zpet, kdyz je zvykly. ale spala tam s nim, kdyz ti tam vadi chodit. A abys mela lepsi naladu, me mala uz od 3 mesicu vstava 3-7x . Par dnu 3x pak treba 6x - 7 x i vic treba 4 dny. Sestrin 23 mesicni kluk podobne, takze co bych dala za vstavani 2x za noc🙂. Nez se vam male narodi i kdyby se ted podarilo uz se to treba samo zlepsi🙂. A pres den take nespim. Uklizim, varim...proste ve dne neusnu, navic mala spi kazdy den jinak dlouho takze to nema cenu.

pattie
18. srp 2010

Ahoj, ono je to těžké, každé dítě spí jinak... nám se malá budila každé 3 hodiny, pak 2.... pak jsem přestala v 10 měsících kojit a stejně se to nelepšilo. Trochu se to zlepšilo po roce, když jsem malou narvala mlíkem večer a pak ještě jednou, když jsem šla spát, ale stejně se mi budila na ranní mlíčko, někdy v pět, někdy ve čtyři.... To že mi prospí celou noc to trvá tak čtvrt roku, a to jí budou dva..... Na to je asi každá rada drahá, snad se to prostě srovná samo časem. Ale mám kamarádku, co jí kluk , stejně starej, spí mnohem hůř a o prospané noci si může nechat jen zdát do teď.....

leniszka
autor
18. srp 2010

@brisalek S těma nekojenýma je to fakt... všechny kamarádky kojily pár týdnů (max. půl roku) a těm děti spí celou noc. Ale náladu jsi mi nezlepšila, je mi to fakt líto, že takhle vstáváš. Já jsem asi slabá nátura a fyzicky nejsem moc zdatná, nebo si to možná i moc beru a to mě taky unavuje, že musím vstávat. Od Kubíkova půl roku si říkám, tak, teď už je schopný prospat celou noc a od roku už si říkám, tak sakryš, kdy už jako prospí tu noc celou? 🙂 Asi se s tím prostě je třeba smířit a přijmout to, jak píšeš, jsou i horší případy a nemám si na co stěžovat, vím... ale bylo by příjemné se zase jednou vyspat 😀

leniszka
autor
18. srp 2010

@pattie Máme úplně stejné postupy. Já ale malého odstavila v roku, byl už na mě strašně závislý, kojila jsem jen před spaním a malý s nikým jiným nechtěl usnout, tak jsem si řekla, že je už veliky a že se možná budí i hlady, tak bych mu měla dát sytější mlíčko, nedůvěřovala už jsem kvalitě a sytosti svého mléka, navíc pil tak 2-3 minuty... no a s UM se to trochu zlepšilo, stejně jako píšeš ty. Asi 3 noci po sobě spal až do 5 ráno a pak dostal ranní mlíčko, jenže pak se to zvrtlo a začal se budit i co 2 hodiny a tak různě... vrátilo se to do starých kolejí. Akorát teď už usne i manželovi 🙂 Ale vstávám na ranní mlíčko tak či tak a to mu dám někdy mlíčko i uprostřed noci, protože jinak nechce usnout, někdy stačí jen voda...

leniszka
autor
18. srp 2010

@kubaka 😀 Já to myslela tak, že kdybychom s manželi chtěli druhé miminko, vím, jaké jsou první týdny, dítě se budí co 2 hodiny nebo i častěji a je třeba se mu plně věnovat a tehdy by bylo náročné věnovat se třeba co hodinu maličkému miminku a mezitím Kubíkovi, který se zrovna taky probudí... s takovou bych nespala celou noc, víš, toho se bojím a takhle jsem to myslela.

kubaka
18. srp 2010

@leniszka no už chápu ale 😉 prosím tě, co se stresuješ ještě tím, co vůbec není? 😨 Vždyť mimi ještě ani nečekáš a těhotenství trvá 9 měsíců - klučinovi budou nejmíň dva, než to buzení bude aktuální. Za pár měsíců může být všechno jinak - a to totálně. Děti se vyvíjejí ve skocích. Na nočních ze dne na den například. Takže vůbec nemysli takhle dopředu.
spíš fakt zjisti, proč a co ho dráždí. Mě se vždycky osvědčilo se dítěti přizpůsobit, protože se pak o to rychleji a lépe situace vrátila do normálu a nikomu a ničemu to nevadilo. Proč by vlastně bylo špatně se přizpůsobit specifické potřebě dítěte? Já v tom vidím spíš projevení důvěry v dítě a ve svou sebejistotu. Nikdy se mi tenhle způsob nevymstil. Nakonec jsme dosáhli požadovaného stavu, ovšem jaksi "mírovou" cestou a oklikou. Potřeba se naplnila a přestala být vyžadována.
S tímhle já osobně nemám vůbec problém. Děti mají všelijaké potřeby, které neumí sdělit, mouchy, noční můry - takže je vůbec zázrak, když se nám je podaří odhalit, dešifrovat, pochopit.

brisálku - 🙂 píšu to drsně až když totéž opakuji po páté a dotyčný si pořád mele svou 😀 Pomalu přitvrzuji, až to napíšu naprosto otevřeně. Přečti si úplně první co jsem odpovídala. Byla jsem neviňoučká, smířlivá a jemňoučká jako lilium bělostné . 😅 😅 😅 😉 😎

adeden
18. srp 2010

@leniszka přidám také trocha z vlastní zkušenosti ..
Naše Adélka byla od narození spáč .. Po týdnu, co jsme přišli z porodnice spinkala od 19.00 do 4.00 , nakojila jsem jí a do 7.00 se zase spalo ... Kolem druhého měsíce se nevzbudila ani okolo té čtvrté a spinkala 12 hodin v kuse .. Já už jsem měla prsa až k bradě .. Ale popravdě ! Bylo to super .. Vyspinkaná maminka i Adelinka ..
Pak Adélka kolem sedmého měsíce dostala vysoké horečky a byli jsme vzhůru několik nocí s tím, že jsem jí začala krom kojení prolévat i čajem .. Když horečky skončily a Adélka byla zcela zdravá, toto buzení - vstávání co hodinu pokračovalo .. Hlavně měla potřebu pití a kontaktu se mnou .. Vydržela jsem měsíc .. 😨
Pak jsem si našla článek NAUČTE SVÉ DÍTĚ SPÁT !!!!
Základem bylo : vemte všechny podpůrné prostředky, takže bez dudlíku, pití, mazlení, chování, zpívání - bez veškerého kontaktu ... Noc je tu od toho, aby se spalo ...
Některé maminky psaly, že jejich robátka vydrží plakat i několik hodin, nocí, týdnů .....
U nás to takhle tragické nebylo .. Třetí noc jsme se vrátili do starých kolejí - Adélka spinkala 12 hodin v kuse .. První noc plakala 2 x po 30-ti minutách , druhou noc také a třetí noc bylo ticho ...
Nevím, jestli vám to pomůže a jestli budeš mít odvahu .. Já jsem se rozmýšlela dva týdny, než jsem se odhodlala k tomu, že naší milovanou nádhernou princezničku nechám vyplakat ...
Dokázala jsem to a byla jsem na sebe i pyšná ....
😉

brisalek
18. srp 2010

@leniszka ja to moc dobre chapu. Nebylo to mylseno, ze si slaba natura, ale spis povzbuzeni, ze muze byt jeste hur🙂 🙂, mala usina u prsa a usina postupne od 2 hodin cucani do dnesnich tapk pul hod-hodinky a pije jen chvilku zbytek casu prohlizime knizky a povidame si🙂. Bulet zacne jen kdyz ji manza chce donest z koupelny do postele, protoze jdu jeste na zachod🙂. Poslednich 10 dnu nekojime pres den , ale vecer , rano a v noci porad. Sunar(ani jine mleka) nechce, a asi 3 mesice jsem ji ucila pit z nejake flasky , hrnecku, pitka...pije stejne porad malo. Pila tak 50ml hlavne proto jsem nechtela prestat kojit. Ted pomalu ale jiste prestaneme s tim nocnim kojenim a porad nabizim sunar, treba si zvykne.

S tim miminkem , me mala naopak do 3 mesicu vstavala v noci jen 2x pak se to teprve zvrhlo a myslim, ze mela hlad protoze vazila uz pres 7 kilo, ale dala jsem na doktory a ostatni, ze kdyz pribira hlady to neni....takze ono to nemusi ty prvni mesice byt vzdy tak hrozne s miminkem🙂

@kubaka opravdu jsem ty prvni odpovedi necetla. Spis mi jde o to, ze si nemyslim, ze se clovek ma uplne malemu prizpusobit. Kdyz to mamce vadi znervoznuje svoji nevrlosti i dite jak pises. Takze uplne se na to ve vsech pripadech vykaslat a delat podle nej nejde🙂.Ale v podstate to asi myslime stejne🙂. Me treba dr. "vycita" uz asi 4 mesice...proc vlastne porad kojim a ze proste musim nedat pres den i v noci. Ze jak ma mliko tak neji a proto vstava...doted jsem na to nemela silu a vnitrni pocit,ze je to spravne, prestoze uz me to "nicilo".Parkrat jsem to zkousela a mala hrozne bulela... Pred asi 14 dny jsem zkusila kojit jen v poledne a ono to najednou docela slo a tak jsme se dostali na nekojeni pres den. A ted prestavame i v noci....a neni ve me ten pocit, ze by ji to nejak "ublizovalo".

brisalek
18. srp 2010

jo a pardon ten muj popis je uz asi do jine diskuze🙂
to co pise adeden urcite u nekterych deti funguje(viz spousta diskuzi tady), ale ja na to opravdu nemam silu nechat takhle plakat...nejak ve mne nekde neni ten pocit, ze je to uplne koser...i kdyz rozum rika zkus to, ale proste vnitrni ja 🙂 nechce🙂 🙂.
Takze jak adeden pisu musis byt presvedcena, ze to chces a vydrzis to 🙂

leniszka
autor
18. srp 2010

@brisalek Tak já malého odstavovala asi měsíc a půl. A mlíko mi nechtěl taky žádné. Já to mlíko do něj vyloženě lila v křesle, kde jí... a jednou už mi došla trpělivost... vyzkoušela jsem asi 4 mlíka a nic, žádný hrnek, lžičky, nic... tak jsem ho okoupala a nabídla mu to mlíko v postýlce z hrnečku, ze kterého pije čaj a světe div se! On to mlíko vypil celé! A od té doby nekojím... Malý mi právě taky nechtěl z ničeho pít, ani z dudlíku, ani z toho hrnku Avent... pak jsem investovala do hrnku od Tupperware a z toho mi malý začal pít i litr za den, ve vedrech i litr a půl! A pije z něj i to mlíko... Každému asi sedne něco jiného... dost maminek dává pít i z brčka, ale z toho mi Kubík pít neumí, jen to kouše. Taky si neumím představit, že bych malému vzala dudlík a odešla a nechala ho plakat 🙂 To by mi asi neprošlo. Kubík je vytrvalý... pláče třeba tak dlouho, že se až zalyká a natahuje ho... to mi za to zase nestojí :-/

leniszka
autor
18. srp 2010

@adeden Jak jsem psala, já bych to asi nezvládla, vzít mu dudlík... cokoli jiného jo, ale vím, že na dudlíku je závislý a že by tím utrpěla i jeho psychika ☹ Ale moc gratuluju, že se vám to povedlo! Někdy taky v noci zkusím k němu nejít a pláče tak půl hodiny a pak usne, jenže já stejně celou tu půlhodinu nespím a čekám, co bude 🙂

kubaka
18. srp 2010

@brisalek no jaký by v tobě měl být blbý pocit? Vždyť přesně jak jsi to udělala byla cesta nejmenšího odporu, šlo to a bez stresů tvých a dítěte. To naopak potvrzuje co píšu - našla jsi cestu jak docílit nekojení ale děťátko bylo spokojené.
Mě doktorka taky buzerovala od 7 měsíce, že malého nemám kojit v noci. Zvysoka jsem se na ní ..víš co vidˇ. 😀 Pěkně nám to odeznělo do ztracena samo do konce 9. měsíce. Vzít prso ze dne na den mi přišlo brutální jak pro malého tak pro má nebohá ňadra 😝 Přizpůsobit se dítěti rozhodně neznamená nechat se vláčet dítětem. Taky jsem směřovala k ukončení kojení, jen způsobem, který nikoho nestresovala a nevyvolával blbé pocity moje ani mimina. K cíli se dá dojít i cestou, kterou si navolí dítě. A Tobě se to podařilo skvěle, přece. 🙂

abeden - tahle úplně úchylná metoda proti všem mateřských pudům a soucitu a samotné přírodě je ta Estevillova, či jak se ten chlápek jmenuje. Je to to totální děs, dítě propadne rezignaci a rozhodně to žádný soudný pediatr tady nedoporučuje. 🙄 🙄 Líbí se mi, jak dokáže matka s láskou pronést větu "nechala jsem své milované děťátko vyplakat". To jako by se řeklo, že jen takové lehké mučeníčko děťátku neublíží, maličké lámání kostiček, jen tak zlehounka...
brisálek - nechytej mě za slovo 😀 jooo?- jasně , že to není vůbec košer metoda, naprosto souhlasím.

zkusila ses @adeden vžít do pocitů toho bezbranného drobka? Co musí takové mrně v tom velkém světě opuštěné zažívat? Bez všeho, co má rádo a dodává mu pohodu?

adeden
18. srp 2010

@leniszka Adélka byla na dudlíku taky hodně závislá .. Ale když jsme se do toho dali - manžel mne podporoval - tak to muselo jít i bez dudlíku .. Od dalšího dne jsme uspávali taky bez dudlíku a šlo to .. A změnu-újmu jsem u Adélky nezaznamenala žádnou .. Teda myslím nějakou negativní ... Pozitivum bylo v tom, že jsme byly obě dvě ráno krásně vychrupané .. Ale když píšeš, že ho někdy v noci necháš a on za chvíli usne, tak by to chtělo dělat to takhle pořád .. Prostě k němu nevstávat .. Vydržet to .. Ne jednou nevstát a dvakrát jo ... 😉
My teď čekáme chlapečka a doufám, že na něho budou platit stejné fígle jako na Adinku ..
Ale Adél je stejně asi spací extrém .. Do dneška chodí spát po obědě - je jí čtyři a půl roku .. Loni jsme dojeli v poledne do Chorvatska a všichni zdrchaný po cestě jsme v půl čtvrté odpo usnuli .. Naše Adélka pak vstávali ráno v sedm ... Jen se došla v jedenáct vyčůrat ..

adeden
18. srp 2010

@kubaka joo .. o tom jsem taky četla .. že by se pak mohli cítit osamoceni .. ale vše jsem jí vynahradila ráno hned ,jak se probudila .. Ukázala jsem jí, jak moc jí mám ráda a jak jsem šťastná, že si krásně vyspinkané užijeme další krásný den .. Vidím v tom jen to pozitivní !!! A i Adélka se ráno probouzela zcela spokojená ...

kubaka
18. srp 2010

@adeden pokud jsi o tom i četla, tak to máš z více koutů. Nikdy nemůžeš vědět, co ve kterém dítěti nechá hlubokou stopu. Jestli večer zažije frustraci, pocit opuštění, nešťěstí a zoufalství, ráno to už nesmažeš ani kdyby ses rozkrájela. Ten pocit už zůstane uložený. Proto to, čemu mohu vědomě zabránit, to mám udělat. Nevědomých chyb a omylů napácháme i tak dost.
Ty jsi chtěla vidět jen to pozitivní z tvého pohledu. Přestože jsi měla informace, co tahle metoda může dětem přivodit. To už je pak opravdu na každého zodpovědnosti. Tak jí měj aspoň tolik, abys to druhým nedoporučovala. 😉

pattie
18. srp 2010

@adeden Taky jsem o tom spaní načetla spoustu článků, i velmi zajímavou knížku ve slovenštině o spaní dětí - teď si nějak nevybavím ten název, něco jako "vaše dítě nechce spát" tak nějak a na naší Bětku bohužel nic nezabralo, jen ten čas.... Taky mě štvalo, jak všem kamarádkám děti spaly celou noc už od příchodu z porodnice a já s kruhama pod očima, no, ale co, hlavně, že je zdravá, ne? 😉 Takže holky, vydržte to, ono to časem přijde samo!!!!!

crca
19. srp 2010

Ahojky,tak už třetí noc jsme spali obstojně 😉 ,začala jsem holce prostě dávat mlíko,vzbudí se kolem 23.00hod,pak spinká do 4-5 dám hned zase mlíko a spí do 7 😉 Dneska se vzbudila až o půl 5 ráno na mlíko 😉 Sice Matýsek brečel asi 3x,ale už to nejsou půl hodinové intervaly a hlavně,našla jsem jí špiččku stoličky!!!Takže to nás asi taky trápilo 😅

leniszka
autor
19. srp 2010

@crca Tak to máte fajn, nám ty stoličky lezou už přes měsíc! Má to oteklé, obě nahoře, takový puchýř velký tam má, teď už si do pusy sáhnout nechce dát ☹ Navečer mu dám vždycky homeopatika a spí jakž takž... budí se teď kolem 3h., to dostane trochu vody a pak se vzbudí taky kolem půl páté, páté, dostane mlíčko no a dneska jsme spali do půl deváté 🙂

crca
19. srp 2010

@leniszka No já právě od té doby co jí prostě dávám to mlíčko,tak mě spěj taky do 7 i se stalo že do 8 😅 Ale jesti při každý stoličce nebude spát 3 měsíce,tak potěš 😅 Je pravda,že jí teď už druhou noc dávám 1/4 Protazinu,protože má kašel a hlavně,když spí,takže i to jí možná uspí na dýl 😀 Ale Maty ho nedostává a chrupe taky tak dlouho 😀

leniszka
autor
22. srp 2010

Holky tak asi zázrak.. včera jsem byla kamarádce na zapíjení svobody, přijdu domů a ptám se muže, jak Kubík spinká a on na mě že se ani jednou neprobudil a zůstalo to tak až do rána 😲 Takže spinkal do 6:50 bez jediného probuzení! No nechápu nic a jsem ráda, i když nepočítám s tím, že teď to tak bude furt, ale aspoň vidím, že to přeci jen jde, jen musí být všechno v pohodě, zuby, bříško a tak... a dokonce začal Kubík i pěkně papat a otevírat pusinku, no super, snad to vydrží 🙂

crca
22. srp 2010

@leniszka Nechci ti kazit dobrou náladu,ale takhle je to i u nás,když hlídá manžel, a já někam jdu,tak spěj krásně......pak mě ještě řekne ráno,že nechápe proč se nevyspím 😠 😅 No my sjme zase nějak na štíru 😒 Michalka kašle víc a Matýsek chytil laryngitidu,takže noc na ho..o

leniszka
autor
22. srp 2010

@crca Já si taky myslím, jestli to nebylo tím, že jsem tu nebyla 😀 Nezkoušela jsi na ten kašel homeopatika? Já měla na kašel pro malého dvoje a docela to pomohlo, aspoň myslím... jenže to těch homeo je hodně a záleží, jaký přesně typ kašle to je, aby to zabralo... zkusím najít webovky, kde jsem našla seznam všech homeo a na co jsou...

mrazulka
3. led 2011

@leniszka - my jsme na tom stejně.. honzík také spinká sám v pokojíčku, budí se tak 2-3x za noc, pokaždé vyžaduje mlíčko, ale nedávám mu ho, vím, že to není hlady.. mlíčko dávám kolem 4-5 hodiny ranní, podle toho, jak se vzbudí.. taky spinká sám v pokojíčku, změnu také přijal velmi dobře, zpočátku i prospal celou noc, ale pak se to vrátilo zpět.. usíná taky moc hezky, ikdyž teď, když už má velkou postýlku, tak u něj sedím, ale hooooodně se to zlepšilo.. taky si říkám, co dělám špatně, když kolem nás všechny miminka krásně spinkají, ale pochopila jsem, že ho prostě spinkat nanaučím, že budu muset počkat.. tak čekám 🙂 nejvíc mě vytočilo, jak mi kolega v práci řekl, že jim malá spinká celou noc, má 8 měsíců, a že je rád, že jeho žena nastolila takový režim, a že to funguje.. tak jsem mu vysvětlila, že to není o režimu, ale o dítěti, že i my máme pevný režim.. jinak, když s námi spinkal v ložnici, tak jsem se nevyspala vůbec, byla jsem prakticky pořád vzhůru, teď, když je vedle v pokoji, tak neslyším každé jeho otočení, takže je to lepší a i se vyspím.. trošku 😀

mrazulka
3. led 2011

jo a vstává mezi 5 a 6 hod., takže super 😀 déle nespal už ani nepamatuji 🙂 i po mlíku spí už jen tak hodinu půl a nazdar 🙂

crca
3. led 2011

No tak jsem tu znova 😀 Maminky já vás klidně uklidním,nám je 20 měsíců a stejně nespěj celou noc 🙄 Po hodině se vzbudí holka s řevem a pak už to jde na střídačku,začínám být zase docela unavená,manžela nechtěj,jenom maminku 😅 Ráda bych si někam zase konečně vyrazila,ale prostě to nejde 😠 Když nechám holku řvát,tak se mě z toho akorád pozvrací..... 😒 Takže pořád čekám na to,kdy se aspoň trochu vyspím a čekám a čekám a čekám 😀

mrazulka
16. led 2011

@crca - jo, jo, taky čekám 🙂 takže ti naprosto rozumím.. já jsem dneska vstávala v půl 2, pak ve 4 a pak v půl 6.. pokaždé vyžadoval mlíko.. v tu půl 2 jsem mu ho dala, protože moc nevečeřel, tak jsem měla strach, že bude mít hlad, ale ve 4 chtěl mlíko zase a v půl 6 zas.. tak si marně lámu hlavu, co s tím :( ale nejspíš jen vydržet, vydržet, vydržet 🙂 takže, crca, jsem s tebou 🙂

crca
16. led 2011

@mrazulka My sjme teď nemocní takže to docela toleruju,ale světe div se,na to,že jsou nemocní,tak mě na dnešek spali krásně,holka začala brečet sice ve čtvrt na 9,kluk pak o půl 10,kolem 11 jsem je vzala ke mě do postele a spali až do 6.15 😕 To nechápu 😀

misule7886
10. led 2013

Všechny zdravím. Přečetla jsem si vaše příspěvky, zajímalo mne jak to mají ostatni maminky, protože já mám doma 14ti měsíčního nespavce. Nesouhlasím se spousty zde psanými tvrzeními. Např. že nekojené děti spí celou noc... ha ha.. kéž by.... Když měl malý 3 měsíce musela jsem do nemocnice a manžel byl s malým doma týden sám, takže kojení se ukončilo i když jsem chtěla kojit min. 6 měsíců. A hlavně mne dostala ta chytrá paní co tak strašně odsuzuje Estevillovu metodu. Osobně jsem nenechala malého nikdy plakat ani 2 minutky, ani přes den ani přes noc, večer sice usínal sám, ale po hodince jen kňournul a už jsem letěla do ložnice, vzít si ho do postele, přitulit se, hlavně aby neplakal, jenže miláček se budil i 10x za noc. Zkusila jsem ho tedy dát spát do samostatného pokojíčku, sice si tam asi 1 minutu pokňoural, ale spal v klidu, vzbudil se jen 3x a opět jsem za ním hned leťela dát mu pusinku a uložit. Žádná psychická újma se nekonala!!! brečet ho nenechám i když spinká sám!!!