Jak odstavit roční dítě?

geilinka
24. srp 2017

ahoj, potřebuji jak odstavit roční dítě. Přes den už to máme vychytané, ale v noci se budí a třeba hodinu řve jak tur, sousedi už si začínaj chodit stěžovat. Odmítá mi flašku, chce natvrdo prso. Jenže já jsem těhotná a přes nevolnosti prostě nedokážu jíst. Za celý den sním jednu přesnídávku a vypiju jeden džus a víc ani ránu. Rozkojit jsem se pokoušela, bez úspěchu mléka je čím dál mín a už i na noc je ho málo. Malý večer dostává kaši do flašky (polévky apod.odmítá).... Nevím už co dělat.... Potřebujeme se všichni vyspat

verundice
24. srp 2017

Já to udělala ze dne na den v 9 a půl měsících. Přesně, přes den dobrý, ale v noci se budil snad každou hodinu. Odjela jsem na víkend pryč a manžel mu řekl, že mlíčko už prostě nebude. Malej prej chvíli brečel, ale zdaleka to nebylo tak hrozný, jak jsme podle té závislosti čekali. Stejně tak druhou noc a už to prostě šlo (noční buzení se tím tedy moc nezlepšilo, to vymizelo až časem postupně, ale když se vzbudil, dostal dudlík a hned zase spal, už žádný krmení). Nám tedy taky nefungovala kaše večer, dávala jsem mu večer mlíko a ráno až kaši snídal; takhle rovnou, žádný postupně jedno mlíko za noc a tak...

listopadka1
24. srp 2017

@geilinka muzu se zeptat, jestli syn spi sam v pokoji nebo s vami? nam na tohle nocni rvani hrozne pomohlo soupnout dcerku do jejiho pokoje - a tim, ze me v noci nevidela, tak zas usnula a nervala. ale jinou radu nedam, ta nase se odstavila v podstate sama, takze jsem to nejak neresila. to nocni rvani ji par dni drzelo, hlad nemela, jen chtela k prsu, ale moc nesala. tak jsme ji prave presunuli, a to zabralo, hned prvni noc se vzbudila jen jednou a pak uz vubec.

geilinka
autor
24. srp 2017

@listopadka1 od roka je přestěhovaný v pokojíčku takže už se nebudí 9x ale 1-4x

@verundice malý dudlík právě odmítá od narození....tatínka jsme zkoušeli ale byl to ještě horší hukot....zkusím na noc dávat tedy mlíko

listopadka1
24. srp 2017

@geilinka no tak to neporadím 🙂 bohužel je každý dítě jiný a na každý platí něco jinýho... tak držím palce, ať to zvládnete.

hankaros
24. srp 2017

Na noční odstavení není evidentně zraly. Já to taky zkoušela v roce, omezit/ukončit kojení v noci a hysterickej řev byl taky. O dva měsíce později už jen dvě noci poknouravala a dobry. Ale to jsem ti neporadila. Pokud fakt už nemůžeš, vysvětlila bych malemu situaci (i takto male deti rozumi vic nez si myslime) a vydrzela bych. Pokud není zbytí, on to pochopí. A ty musíš být vnitřně pevne přesvědčena, že děláš dobre jinak vycítí nejistotu. Jo a můj poznatek, o to více přes den mazlit! Přeji pevné

kaja2016
24. srp 2017

@geilinka hele ja mam dite rok a pul stare na UM od narozeni a porad ho v noci chce. Je to narocnejsi nez prilozit prso, musis to mliko rozespala i pripravit, ja bych ti to teda nedoporucovala. Kamaradky, co koji supnou dite do postele a koji ze spani. JInak chapu, ze o mlicko prichazis, ale mozna by mu stacilo se prisat, kdyz nechce lahev, nevim...

geilinka
autor
24. srp 2017

@hankaros jsem těhotná a zvládnu sníst jednu přesnídávku a vypít jeden džus, mlíko nmá z čeho být ikdyž mu prso nabídnu tak pocucá pustí křičí znovu hledá....já jsem nervozní protože nevim co dělat