Jak se zbavit šupinek na tváři?

aj1803
5. říj 2023

Ahoj, holky, máte nějaký fígl jak se zbavit suché šupinaté kůže na tváři? Malá to má i ve vlasech ale na to jsem koupila sadu od frida baby a při koupání to hodně odstranilo (před koupáním jsem jí potřela na půl hoďky olejíčkem).. podle kožní je to seborea a napsala nám Fucidin a Cotylenu ale to jsem potírala jen na zarudlá místa které to vyléčilo ale teď jsou taky suchá a šupinatá 🫠 promazávám ji krémem od Hipp a je to lepší ale vždy když se nějaké zarudlé místo začně "hojit" po těch krémech tak je to tam znova.. vím, že jí to nebolí ani neškrábe ale chci zpátky svoje hladoučký miminko 😔

reeeza
5. říj 2023

Ahoj. Nemám s tím osobní zkušenosti.

Ale určitě bych celoplošně používala pouze organic bio produkty, případně masti z lékárny lokálně jak píšeš na ta nejpostiženější místa.

Jinak s olejem a mastnými preparáty pozor. Když totiž pokožce dodáš mastnotu ty, nebude mít potřebu si ji sama vyrábět....a bude tudíž přirozeně suchá. Já mám opačnou zkušenost, vždy jsem měla nadprodukci mazu a tím pádem ucpané mazové žlázky = beďary😅. Furt jsem si pleť vysušovala krémy proti mastnotě. Pak mi to jedna paní vysvětlila, že bych naopak měla pokožku mastit aby mi ty mazové žlázky trochu zlenivěly. A zabaslo to skvěle 🥰

Možná spíš potírat odvary? Třeba z lopuchu kořene či měsíčku. Dej tam pár kapiček oleje, nebo po potření odvarem vetři trošičku bio sádla ( má nejbližší strukturu jako lidský tuk, proto i nejlepší vstřebatelnost), na podporu vstřebání toho odvaru. Ale nemělo by to být vysloveně moc mastné.

pampeliska1313
5. říj 2023

Moc neporadim, pardon, ale sádlo je fakt zazrak a určitě to stojí za vyzkoušení. Já na sušší pokožku syna používám mesickovy máslo, syn se pak hezky promasti, ale my zase řešíme ekzem.)

aj1803
autor
5. říj 2023

@reeeza já jsem jí to na začátku potírala odvarem z řepíku a právě to krásně vysušilo ale všude v diskuzích čtu jak dávají olejíček před koupáním, že to pak jde krásně dolů 🤷‍♀️

reeeza
5. říj 2023

@aj1803 Ahoj, však zkus oboje cesty, třeba dva týdny potírej výživným olejíčkem nebo sádlem. Když nezabere tak naopak dva týdny odvar ( doporučila bych ten lopuch) a maštění omezit. Může fungovat to i to, třeba zkusit. To byl jen můj laický názor.

andreacantu
7. říj 2023

@aj1803 my jsme vyzkouseli vsechno mozne od masla olivoveho oleje vsechny mozne kremy az po modrou niveu a zabrala jedina vec behem dvou aplikaci vse pryc…detska vazelina….pul hodiny pred koupanim namazano pri koupani vycesano a umyto a vse pryc. Ale kazde detatko je jine. Zkouseli jsme vsechny moznosti.

aj1803
autor
7. říj 2023

@andreacantu to je super 🙏 my jsme nakonec namazali půl hodinku před koupání Hipp olejíčkem a vyčesávala jsem a po 3 koupání je malá skoro bez šupinky 🩷