Jak spí 7 - 8mi měsíční dítka?

jiskrina
16. kvě 2009

Ahoj,

ráda bych věděla, jak vám spí děcka v 7. či 8. měsících? Můj malý spí dost málo:

Noc
-----
7 hodin (bez kojení)

Den
-----
Ráno: 3/4 hod (to má po kojo asi ještě k noci, ale je mezi tím hodinu vzhůru)

Poledne: 3/4 hod
Odpoledne: 1.5 hod. - 2 hod.

Naspí tedy za 24 hod. tak 10-11 hodin. Není to málo?

ined77
18. kvě 2009

ahojky holky 🙂 ,

nedá mi to a musím se zapojit 😅 .náš matýnek má 8 měsíců a co se týče spinká je to katastrofa,hlavně teda v noci ☹ .pravidelně se budí,když je lepší noc tak co 2 hodiny,ale jsou noci,kdy je vzhůru každou půl hodinu a to je právě to...buď má bolení bříška,nebo snad zoubky a v poslední době si říkám,jestli ho nemůže bolet tělíčko,že třeba roste?s prdíkama jsme měli a máme stále problém už od porodnice,vyzkoušeli jme snad všechno,ale nic závratného se nestalo...matyášek už 14 dní leze,takže pohybu má ažaž,ale je asi prostě na tu bolest přecitlivělý.nejhorší je to při jídelku,sní pár lžiček,začne se mu to ve střevíčkách hýbat a už pláčeme a křičíme.takže každé naše papání je většinou děs a hrůza ☹ .kojila jem do konce 5-tého měsíce a i to nám skončilo díky prdíkům,u prsa se mi kroutil,plakal a pouštěl se.kolikrát než se mi hovedlo nasytit trvalo to i hodinu a to jsem kojila co dvě hodiny,neboť byl malinký a váhové přírůstky nebyly nijak velké.co se týkalo mé stravy v té době,už jsem se bála pomalu cokoli pozřít,aby se ti prďoši nezhoršili a tak to šlo dál a dál a byl to stres pro oba,takže i mléčka ubývalo a kolikrát se stalo,že se mi nepodařilo nakojit ho vůbec,uviděl prseno a začal plakat ☹ .jenže ani u lahve se to moc nezlepšilo,ale tu můžu aspoň natáčet jak potřebuje i u krmení,což s prsem nešlo 😅 .nutrilon ho moc nadýmal,tak teď pije hami 2.zoubek nemáme ještě ani jeden.
na bříšku taky spát neumí,ani bych ho nnechala,měla bych strach...takže aby usnul a pořád nepásl koníky,přidržuju ho na bočku a plácám po zadečku dokud neusne 😅 .snad jsem nepsala moc zmateně,trošku spěchám,neboť matýnek se už budí a vrtí 🙂,áááá už pase 😅.musím vás tady pořádně dočíst,třeba něhjakou radu najdu.jo...jogurt ještě nedávám,myslela jsem,že se může až od 9 měsíce 😕.
a tedy náš spánek:
budíček 6-6.30
dopolední spánek :většinou 2x30 minut,vyjímečně jako dnes 1,5 h 😕 (asi potvrzující pravidlo 😀 )
odpoledne:tak většinou v poslední době 14-16 h.
večer usíná okolo 20 h.
noc...děs a hrůza popsaná výše ☹ 😅
tak se nezlobte,že jsem se tady tak vykecala,ale jsem bezradná a budu opravdu vděčná za jakoukoliv radu 😵 .
přejeme moc pěkný den 🙂

mousunek
18. kvě 2009

ined77 - muj malej spi na brisku od 2 mesice a vsechno OK pokud ho mas pod dohledem a nespi v jine mistnosti tak si myslim ze v pohode, ale je to muj nazor a zkusenost, kazdy to mame jinac 😉

jiskrina
autor
18. kvě 2009

ined, to musíš být pěkně unavená z té noci ☹ Snad se to brzy zlepší.
S tím přetáčením, zkus mu položit hlavičku jako ke straně, aby pochopil, že i tak může spát. On se neudusí, už je veliký a má pud sebezáchovy, kdyby zabořil nosík, zvedne hlavičku. Ale pro jistotu je samozřejmě lepší, když bdue spát na zádech. 😉

ined, a dáváš probio kapky na to bříško? Jen je škoda, že jsi přestala kojit, MM je vždy lepší než UM, na prdíky určitě!
V noci se ti budí tedy proto, že ho bolí bříško, nebo proč myslíš?

Někdo tu psal, ukádat ve stejnou dobu. My to tak máme, plus mínus hodina. Protože se mi ho zas nechce ukládat, když vidím, že se mu ještě nechce spát. Nebo bych měla?

berenika, a od kdy tis píš takhle celou noc? Kojíš, kojila jsi?

berenika39
18. kvě 2009

jiskrinka: kojila jsem 3 měsíce, pak dokrmovala asi měsíc. S kojením se budil jak budík tak v jednu a ve čtyři, najedl se a pokračoval. S přechodem na UM mlíčkove 4 měsíci se přestal úplně budit. Ani kaši nedávám, jen 250ml HAMI. Někdy z lásky mu tam vmíchám 3 lžíce HAMI kaše s malinami, miluje to.
DOcela si myslím že to je hodně o tom režimu, nefunguje to vždycky, ale hned od začátku jsem nikde moc netrajdala,jen procházky a doma ho pravidelně ukládala, i když třeba nebyl úplně K.O. Zvykl si. Večer vždycky koupání v půl osmý, mlíčko a spí.

Zkus ho dát spát ve stejnou dobu, i když se ti nezdá unavenej. Uvidíš. Maximálně ti dá najevo, že ještě nééééé 😀 😀

mousunek
18. kvě 2009

berenika39 - jojo souhlas rezim pravidelny dela hodne mame to najety od 2 mesice obcas si malej udela nejakou tu upravu ale jinak to funguje

berenika39
18. kvě 2009

btw - je to pohodlný i pro nás, žádnej stres kolem spaní, usínání, odpočinem si....a i malej je klidas, nebrečí zbytečně, nekňourá, nevzteká se nějak extrémě. ví, jak to přes den funguje a v tom jasno 😀 😀 .

jiskrina
autor
18. kvě 2009

Já se právě trochu bojím posunout mu ukládání, protože on se pravidelně po 6-7 hod vzbudí, tak si říkám, že když mu to posunu o hodinu, vzbudí se místo v 5 ve 4 a co pak? 😕 CO myslíte? Nebo bude spát do té dopby, kdy je naučený se budit a vstávat?

berenika39
18. kvě 2009

nechápu, proč to tak je, ale když jsme někde o víkendu a dáme malého spát v devět, místo v osm, vzbudí se naprosto stejně jako když ho dáme spát v osm 😀 😀 😀 .
Zkus to po kouskách, denně třeba 1/4 hodinky, nic se nestane.

mallorry
18. kvě 2009

ahojky, souhlasim s berenikou, rezim je potreba, ukladam taky ve stejnou hodinu a usne krasne...a je fakt, at ho dam spat v sedm, nebo v devet, rano se budi stejne, jak budik... 😀 😀 😀

jinak ja taky vubec nespim, bo se toci furt na brisko a na nem neusne a pretocit na zada mu nejde a ani nechce, nema to rad...takze uz pres mesic vstavam co pul hodiny ho prevracet...katastrofa, snad to jednou zkonci...

jinak si myslim, ze ti, co davaji UM od zacatku nebo jako co uz nekoji, tak jim deti spi celou noc, snad vsechny kamosky co nekoji, tak maji deti, co spi celou noc...myslim, ze ty kojeny deti se budi ze zvyku, ze chteji prso 😲

evikuu
18. kvě 2009

Ahoj holky i já se přidám.
Malá vždycky spala krásně ale co nám rostou zoubky tak katasrofa-na teda každý den ale některá noc je utrpení,asi né pro ní ale pro mě.Najednou ze spaní zakřičí a já vyskočím a ona spí dál 😝 jenže já než usnu tak zakřičí znova atd a prostě kolečko.Přes den super.....Vstáváme v 5.30 stejně jako většina dětí je úplně jedno kdy jde spát-vstane stejně....
ráno:5.30
8,30-10,00 spánek
13,00-14,30-15.h /někdy i dýl jako právě dneska/ spánek.
6,30 koupání a nejdéle do půl 8 chce spát 😀

kaši baští v půl šesté a na noc mlíčko.Jednu dobu mě nechtěla mlíčko vůbec a teďka 2x za noc svačí ale to mě nevadí dá mě to všeho všudy krmení i s přípravou 8min.Když by to byli jen tyhle dvě probuzení jásám 😀 pak zase v klídku spí pokud tedy nemáme hulákací noc a samozřejmě převalovací-na bříšku neusne a je to furt kolotoč ale holky stejně je milujeme 😀
Bude líp,Ber gratuluji ke zlatíčku 😅

evikuu
18. kvě 2009

ps: rytmus je také velice důležitý faktor.... jenže když nechce tak nechce....

smardik
18. kvě 2009

mallory já nekojím a budí se mi, dokud jsem kojila spal celou noc nebo se vzbudil nedřív ve 4na kojení a pak spal do 7-8

mousunek
18. kvě 2009

ahoj eviku, tak co jak jste dopadely s flicky?

evikuu
18. kvě 2009

koupeme v konopí a OK 😀

mousunek
18. kvě 2009

evikuu - jojo konopi je na kuzicku super jsou i masticky a jsou fakt dobre

ined77
18. kvě 2009

jiskrina 🙂 ...probiotické kapičky jsme měli taky a žádný valný úspěch jsme nezaznamenali,měli jsme čtvery,takže myslím,že kdyby měl pomoci,zabraly by ☹ .do pátého měsíce spával matýnek i 7 hodin v kuse,potom se napapal a zase hned spinkal,mnohdy u prsa usnul 🙂 .i tak jsem ho nechala odříhnout a v pohodě.s tou hlavičkou jsem to zkoušela a marně,on prostě hned pase,teda teď už je pořád na kolínkách 😅 .a to bolení v noci,někdy je to bříško,to už poznám,ale mnohdy je vidět,že ho něco bolí,tak to jen tipuju na zoubky,vrtí se,pořád se nemůže jakoby uvelebit,poplakává,chtěl by spinkat,ale nemůže ☹ .tak nevím,zítra máme poradnu a mám v plánu to velmi důkladně probrat s dr.,to už není normální ☹ .
a ještě to kojení...no já jsem se držela co to šlo a pěkně jsem to obrečela 😢 .v podstatě tři měsíce jsme opravdu doslova den co den bojovali,nechtěla jsem to vzdát,ale myslím,že pro nás oba je to tak lepší.vystresovaná maminka pro mimíska taky není to pravé ořechové ☹.jinak matýnek propívá krásně,je miloučký,není nějak uvztekaný nebo tak,je to spokojné děťátko,až holt na to spinkání 😖 😅.snad se to poddá,třeba až nám začnou rašit ty zoubečky,bude lépe 😵.

berenika 39 🙂 ...co se týče režimu...matýnek je zvyklý naprosto od malinka na stejný režim,který se samozřejmě věkem pozvolna a přirozeně mění,ale stále se dodržuje doba ukládání,koupání,procházek a podobně 🙂 .také jsem nikde netrajdala,neexistovali žádné obchodní centra a podobně.poprvé v tescu byl s námi v sedmi měsících a to jen nakoupit a pryč,žádné posedávání a tak.na to jsem poměrně hodně háklivá,když vidím chuďátka sotva narozené mimísky,jak je některé maminky tahají po různách obchodech mezi milionem lidí 😠 .takže u nás to špatné spinkání rozhodně nějakým nepravidelným režimem být nemůže 🙂 .ale souhlasím,že režim u mimíska je jedno z nejdůležitějších,miminka milují svůj stereotyp,kdy ví co bude 😵

mikulka
18. kvě 2009

ined, to si užíváš. Znám to, my si užili s bříškem moc. ALe na prdíky nám probio kapky pomohly, i když až v 5 měsících, tak nevím, jestli to spíš nebylo, že už dozrál trávicí systém. 😕

Já taky malýho netahám do nákupních center. Neuznávám to. Pokud to dítěti nic nepřinese, nedělám to. A samozřejmě, maminky, které si to enmohou jinak zařídit, nemají třeba manžele, to je něco jiného.

My máme tyk pevný režim už dlouho. AKorát spaní se budu pokoušet posunout na dřív, postupně.

Holky, chutnaly jste někdy kaše? Já dneska, švěstkovou od nestlé a je mi po ní těžko! Malý mi připadne, že má taky trochu větší bříško. Tak nevím, jestli je to tím, že je hodně napapaný, nebo mu nesedí ta kaše? Ale zase tam není nic špatného snad. Navíc jsem ji dělala z mého mlíčka.

smardik
18. kvě 2009

tak my až tak pevný režim nemáme-pevné je jídlo co 3hodiny, jak je o minutu později je zle ale záleží na tom v kolik ráno vstane, pak je pevné koupání a poté oblečení do pyžámka, před 20 hodinou kaše a to je vše co je pravidelné, pak je tady s námi a usne 20-20:30, jak ho dám do postýlky vydrží řvát i 2 hodiny a řve tak až se dusí, už jsem ho musela dávat i nohoma nahoru at se rozdýchá, prostě tam sám nebude. on postýlku od narození nemá rád a trvá to dodnes i když už ji občas vezme na milost. on mi usne všude - na sedačce, na svoji hrací dece, v lehátku, na přebalováku, v mojí posteli ale prostě jeho postýlka není to pravé ořechové ale postupně ho na ni zvykáme, ale je to asi běh na dlouhou trat

misellll
2. dub 2010

holky tak jak jsem psala,že malá vůbec nechce spinkat v kočárku už a v posteli spí max půl hodinky tak dneska ji nemůžu uspat ani v tý posteli.Vadilo by kdybych jí vždycky nechala vzhůru tři hodiny a pak se teprve šlo spát.Byla zvyklá být vzhůru dvě hodiny,ale očividně ji to už nestačí.Nejsou tři hodiny moc ☹

moda08
2. dub 2010

miselll - řiď se jejími potřebami, když uvidíš, že je unavená, tak jí dej spát. Je jasný, že se jí bude bdělost mezi spánky prodlužovat.

misule82
2. dub 2010

misellll: malá mi je vzhůru taky už klidně 3 h, myslím, že to je už na tenhle věk normální 🙂

holis84
8. dub 2010

misell moje Krstyna ma 7,5 m a je vzhuru treba i 4,5h vetsinou odpoledne kdyz uz mi nevychazi ji dat spinkat aby sla ve svych 19:30 takze v pohode, jinak od 6m si z 2h protahla bdelost pres den na 3h 🙂 vic prace pro maminku 😔

eleonorka
8. črc 2011

Malá to má takto :
20.00-8.00 hod v kuse
12.30-13.30 (někdy 14.00) ale i více

A většinou odpoledne nespí 🙂