Jak uspáváte své děti?

konik88
20. čer 2011

Mám skoro roční holčičku, která nikdy nebyla moc velký spáč. Uspávání bylo vždy problém! Nyní musím vždy s dcerou ležet v naší manželské posteli asi 45 minut. Je to jak kdy. Někdy půl hodiny, někdy hodinu... Dcera po mě skáče, válí se, mazlí se se mnou, než se unaví a usne. Když už je unavená hodně, tak začne mrčet, že jí nejde spát, ale pořád dovádí. Tak ji občas musím usměrnit, aby se uklidnila a plácnout jí přes plínku. Potom si konečně lehne a usne. Někdy to vyjde a někdy ne a pokračuje v hopsání po posteli, než je tak unavená, až padne. Potom ju přenáším do postýlky.
Zas tak mi to nevadí, ale občas závidím maminkám, které uloží své děti do postele, zapnou jim třeba kolotoč, nebo nějaké jiné "uspávadlo" a můžou jít třeba poklidit. Chodíme se koupat v 8 hodin a většinou v 9 už spí. Občas se to protáhne do půl desáté...desáté hodiny.
Jak to máte vy?

llllucka
21. čer 2011

@konik88:tak to jo.Vyřvání ti radit nebudu,sama víš,co si můžete dovolit.Osobně jsem tento způsob taky nezvládla,když byla možnost (u nás je problém s nočním pitím).Ale pokud ti to uspávání opravdu vadí,tak to musíš odbourat,co nejdřív.Čím jsou starší,tím se tyhle zlozvyky odbourávají hůř.A souhlasím s holkama,děti jsou pěkně vychytralé a kolikrát je to opravdu jen na rodiči,jak moc tomu podlehne.Ale držím palce,aby se to brzo vyřešilo k tvé spokojenosti i k spokojenosti malé.

ffiinnkkaa
21. čer 2011

Já vyřvání chápu jako položit do postýlky a nechat ho tak dlouho řvát než usne vysílením.
Což jsi nemyslím, že je to samé jako položit do postýlky a třeba být tam s ním než usne nebo se vracet po nějakých intervalech.

marda
21. čer 2011

@konik88 jak to tak ctu tak my jsme na tom s tim spanim uplne stejne....uz jsem z toho taky nestastna,,,,navic kdyz se mala pretazenim rozplace,zacne blinkat...uz ani na ruce uspavat nechce 😖

konik88
autor
21. čer 2011

@marda tak aspoň někdo mě chápe 😖 Rady od ostatních jsou hezký, ale kdyby tak fungovali nebo šli zrealizovat.

marda
21. čer 2011

@konik88 ja uz mam vzdy z vecera hruzu 😝 usina az okolo desaty a to tim ze se po me vali az usne 😖

monapink
21. čer 2011

@konik88 Ahoj,tak u nas bylo uspavani velikej problem,jak denni,tak vecerni...7 mesicu jsem se nevyspala,mala neumela usinat sama a v tom byl velikej problem i v noci me potrebovala,neslo nam nakojit a spat 😒 ..dosly mi nervy a i sily a zkratka jsem ji zacala pravidelne ukladat do postylky,trvalo to,ale zabralo to..vse jde zrealizovat a praktikovat,i kdyz kazde ditko je jine,ale nejvic musi chtit maminka a byt o sve metode presvedcena,pokud neni a zda se ji, ze dite se trapi,zustala bych u metody,kterou praktikujete..
take jsem tomu nechtela verit,ale jde to..preji pevne nervy a hodne sily na to vecerni uspavani..take je ted potrebuji rostou nam zuby a usina opet spatne,v noci knoura 😝 Doufam,ze se k dobremu usinani vratime..ono nam nezbyva nic jineho nez vydrzet,ono to jednoho dne prejde,deti vyrostou 😀

kackabo
21. čer 2011

ahojky taky přidávám příspěvek do této diskuze. Nám je zatím skoro 6 týdnů, se spaním nemám zatím problém. Chodíme se koupat v 7 kolem té půl 8 podle toho jak stihneme rychle to koupání, někdy se koupeme dříve někdy déle, tak nakojíme, malého nechám odříhnout pochovám ho a dávám do postýlky do ložnice, tam mám už tmu, dám mu dudlíka a pokud opravdu moc nebrečí a to teda většinou není tak odcházím vedle do obýváku a pak se na něj chodím jen občas koukat, někdy usne hned a někdy mu vypadává dudlík tak mu ho vždy dám a jdu zase pryč a on pak usne, občas se teda stane že usne třeba až po 9 hod. a to většinou musíme ještě jednou kojit - máme hladovce 🙂 , ale to se stává tak jednou za týden ani to ne a nebo když nás trápí prdíky tak to třeba ta´tka nebo já chováme a nosíme ale v ložnici potmě a pak dáváme hned do postýlky. Já bych zase nikdy nedala dítě do manželské postele, protože by se na to zvyklo a pak nechtělo spát u sebe v postýlce, znám takové případy a nebo vstávat k němu pokaždé když zabrouká nebo zafňuká, pak by to bylo ještě horší když by věděl že máma u něj bude pořád kdy se zamane. Takže dávám zásadně hned do postýlky a prostě on musí vědět že tam se spinká a že tam musí být.

petra49
21. čer 2011

Ahoj, tak neni to o tom, že mám pevné nervy, ale jak říkala kámoška plakat bude pár dní, ale uspávat ji budeš dlouho. Nám to fakt zabralo, kámošce taky, ségře též, musí si prostě uvědomit, že je čas spát a nic jinýho se konat nebude. Taky jsem měla sto chutí když plakal tam jít, ale fakt jsme to vydrželi a úspěch se dostavil, každý další den plakal míň a míň. Teď jsem ho v 6 dala spát a v 6:05 a je tuhej úplně sám. Já bych jí tam nechala ať si stojí - lehnout si asi už umí sama ne? nebo bych tam fakt chodila podle tý knížky po několika minutách a postupně to prodlužovala - je to šetrnější.

My přes den spinkáme ještě 2x a záleží vždy v kolik vstane, tak pak po třech hodinách jde spát - dýl nevydrží a spí tak 1h-2h jak kdy a jde v 6 a spí většinou do 6 bez probuzení.

petra49
21. čer 2011

Jak píše monapink - musíš si být ty jistá a přesvědčená, oni pak tu nejistotu vycítí. Protože, když něco fakt neuděláš, tak to asi nezměníš. Já zas měla třeba problém naučit malýho sdpát přes den v postýlce, byl zvyklí v kočáře. Taky už mě nebavilo stále dvakrát až třikrát denně lítat s kočárem a zvlášť, když lilo,pak jsem si připadala jak uštvaná slepice - sotva jsem přišla z venku - dala oběd - sklidila a už jsem mohla zas letět a taky to zvládl a naučil se to. Zkus vydržet týden - pak už by měla přijít změna, ke svému se můžeš vždy vrátit. Já Tě chápu - není to jednoduchý, ale musíš vědět co chceš. Takových situací bude víc. Hodně sil 😉

ffiinnkkaa
21. čer 2011

@petra49 Ano musíš to chtít.. 🙂

konik88
autor
21. čer 2011

@marda tak to máme to stejný

konik88
autor
21. čer 2011

@petra49 Nelča třeba chtěla pořád za mnou do sprchy, když jsem se koupala. Mívám ju sebou v koupelně, koupu se totiž ráno. No a pořád řvala, že chce za mnou. A to mi nedělalo problém ju prostě nechat řvát, ať ví, že za mnou nesmí.
Ale u toho spaní prostě vím, že jí je smutno, proto pláče a to mi trhá srdce 😢

konik88
autor
21. čer 2011

Holky, tak se musím pochlubit. Nelča usnula asi po 45 minutách v postýlce. Musela jsem teda u ní být, občas jí pohladit. Pořád zavírala oči a mávala sebou kolem sebe rukama a hledala mě. Pouštěla jsem jí usínáčka, dávala čajík, dudlík no nakonec usnula, ale držela mě aspoň za prst. Tam jde o to, že ona mě fakt hledá, kde jsem, čeho by se chytla, usínáčka držet nechce. Tak snad to takhle nějak pomale ale jistě zrealizujeme.

dana3262
21. čer 2011

@konik88 to vis, ze jsme taky byli tak vycerpani (malej je dost narocnej), ze jsme si rekli, ze to zkusime, naucit ho to usinani v postylce, ale to proste nejde (u nas..a u vas, jak ctu taky ne). Myslim, ze to, co delame (a vubec jakykoli kontakt s ditetem, at se mu venujeme jakkoli) musi mit NEPOCHYBNE svuj vyznam. Nedelame to jen tak nadarmo! Ja, ne ze bych se chtela treba "divat na ruzovku"(ani nemame tv 🙂 ) ale taky bych mela chut delat neco pro sebe (aspon se poradne umyt 😀 ), ale neobhajila bych si to v sobe. Je na malem videt, jak je to pro nej dulezite. A je to vlastne tak kratka doba, kdy jim to muzem doprat..

myscha
21. čer 2011

Starší syn se teď na 3 a 3/4 naučil usínat sám, takže máme velký úspěch. On od malička hodně špatně usínal, vyzkoušeli jsme balon a kočár, pak usínal s náma v posteli. Trvalo mu to vždycky dýl, v průměru tak půl hoďky, večer někdy i hodinu.
Jsem odpůrce jakýchkoliv vyřvávacích metod, vyzkoušela bych to jen ve stavu naprostého zoufalství, je to na mě příliš drastické. A nejspíš se to leckdy dá udělat i postupně a méně "bolestně" než s několikahodinovým brekem. K samotnému usínání jsme došli postupně až dítě samo dozrálo, tak jsem tomu ráda.
Mladší dcera zatím usíná při kojení, tak uvidíme, jak se to vyvine u ní. Mně uspávání dětí nevadí, malí nejsou dlouho, takže když to trvá maximálně do té půlhodiny, tak proč ne 🙂

weri1
21. čer 2011

tak malej když nespí ještě později odpoledne, tak je pak přetaženej a neusne tuplem

weri1
21. čer 2011

@konik88 jestli tě trochu uklidním tak já to mám o to horší, že se mi budí co hodinu a půl v noci a než jdu spát, tak za se vzbudí i klidně 4x za 2 hodinky 😉

ffiinnkkaa
22. čer 2011

@konik88 Vidíš, ještě ráno jsem četla, že to nepůjde 🙂

konik88
autor
22. čer 2011

@myscha dokud to trvalo půlhodinu, tak mi to taky nevadilo. Ale teď je to fakt ta hodina.

eloana
22. čer 2011

@petra49 peto vy chodite spat v 6?🙂) kdyby deti chodily spat v 6, tak je manzel ani nevidi za cely tyden🙂)))) malej nespal odpoledne -tak jsem myslala,ze usne treba a 20, ale zkouseli jsme mu nedat prso🙂 ve finale rvali oba -Linduska rvala,ze ho trapime at mu koukam dat prso🙂)dudlik i lahev letela pres celou mistnost... asi by se urval,ale to bych se snim musela odstehovat na mars.......neumime bohuzel vubec usnout -i pres den usina u prsa... postylku uz manzel zrusil.... ja ho bud musim uspat na ruce nebo u prsa

eloana
22. čer 2011

na druhou stranu jsem rada,ze alespon nejak usne - pul roku nespal temer vubec

myscha
22. čer 2011

@konik88 u nás to přes poledne šlo, ale večer to bylo někdy třičtvrtě hoďky, někdy půl, často na hodinu, rekord máme hodiny dvě 🙂 To už pak člověk chce vraždit, taky mě to v takové chvíli štvalo a říkala jsem si, jak to mají bezva ti, co jim děti usinají samy, nebo hodně rychle a není třeba je to "učit".
My jsme se s manželem u uspávání střídali, takže obden byl oraz 🙂
Batole mi taky teď někdy usne do 5 minut a někdy jí to trvá i hodinu, záleží asi na postavení hvězd 🙂 V noci řádí taky vydatně, tak odben je 2 hodiny v noci vzhůru, asi kvůli ekzému, takže já mám k nepřerušovanému spánku a klidným večerům pořád kus cesty....

karotky
22. čer 2011

U Adámka jsem udělala "chybu",že jsem ho zvykla na usínaní v kočárku,ale čekali jsme na něj dlouhých 5 let,tak jsem si chtěla užít kočárkování.Když mu bylo 5 měsíců,tak venku trochu přituhlo a nastal problém,protože na postýlku byl zvyklý jen v noci.Takže jsem ho musela nechat vybrečet.Trvalo to asi 2 dny a předkaždým spaním cca 14 minut.Sice mi to trhalo srdce,ale jiné východisko nebylo.Od té doby usíná v posteli sám a i teď ho naženu ve 20:00 do postele,přečtu mu pohádku a on si tam pak ještě hoďku hraje,než usne. 😉
U Matěje jsem se vyvarovala chyb z minula a naučila ho usínat smotného v postýlce hned od začátku je to fakt super,protože než se vyspí,stihnu spoustu věcí a pak mám na oba kluky víc volného času. 😎

ia.
22. čer 2011

my jsme prošli několika fázemi usínání. Nejprve jako kojené miminko usínal sám v postýlce, to vydrželo do roku, pak měl poprvé vysoké teploty, takže jsme u něho byli pořád a tím začlo plakání před usínáním, pomohla metoda 3-5-7-9 minut podle knihy Každé dítě se naučí samo usínat...jenže ve 2 letech jsme ho dali do velké postýlky a začlo plakání, vylézání z postele. Takže každý den jsme si k němu lehali a čekali až usne. Ze začátku to bylo v pohodě, usínal do 20 min, jenže se to prodlužovalo i třeba na hodinu a už nám došla s manžou trpělivost, neměli jsme pro sebe ani chvilku. Takže před měsícem jsme začli nechávat usínat samotného, pohádku, pusu, nechat rozsvícenou lampičku a dobrou. Pár dní řev, citové vydírání 🙂 , ale odolali jsme a teď už je to v klidu. Lehne a do půl hodiny spí, jdu ho přikrýt a zhasnout....

konik88
autor
22. čer 2011

Tak holky, Nelinka dneska usnua odpoledne v pokojíčku sama s usínáčkem. Nevím, jestli byla tak unavená, nebo si začíná zvykat. Musela jsem si to i vyfotit (fotku mám v albu, kdyby chtěl někdo vidět náš úspěch) 😀

eloana
22. čer 2011

@karotky 🙂 to znam dcera usinala pres poledne pouze v kocarku....kdyz jsme ji prevedla do postele prestala mi v poledne spat..... tez jsem se chtela vyvarovat -v uvozovkach chyb🙂) rikala jsem si v zadnem pripade maleho nenaucim usinat u prsa 🙂14 dni jsme to krasne zvladali- pak se mu objevil reflux a byl konec se spanim uplne v noci spal,ale u me s klinem a jeste mnou podepreny nebo na brisku na me. pres den nespal nikde - maximalne 15 minut v kocarku. takze jsem mu prso dala dobrovolne
myslim si,ze dite je male jen jednou a hrozne to utece

ffiinnkkaa
22. čer 2011

@eloana My jsme zase byli pořád od narození nemocní..vážněji i méně vážněji..takže s tím spaním bych nikdy neváhala..usínal na rukou později v lehátku..ale od 6 měsíců už bylo vše v pořádku a tak jsme ho začli učit usínat v postýlce a v pokojíčku..a naštěstí v tom nebyl problém 🙂
Takže chápu jak to myslíš 🙂

eloana
22. čer 2011

@ffiinnkkaa 🙂 no malej je take casto nemocny--ma snizenou imunitu -zitra zaciname nejakou 3 mesicni kuru

@konik88 🙂 malej usnul sam jen jednou)))) ted chtel trosku cucnout prsa a usnul u toho, ale nez aby usnul sam, tak to radeji vydrzi nespat, ale je protivny jak noc

konik88
autor
22. čer 2011

@eloana já uvidím, jak se mi to bude dařit. Když to půjde, tak to půjde, když ne, budeme hold uspávat dál 😉

konik88
autor
22. čer 2011

@ffiinnkkaa já bych právě nikdy Nelinku do pokojíčku brzy nedala. V 6-ti týdnech mi přestala dýchat, takže ji chci mít pořád u sebe.