Jak vám v noci spí 4měsíční miminko?

lenkalenka666
26. črc 2015

Ahoj, zajímají mě vaše zkušenosti. Mám 4 měsíční miminko. Nevím jestli dělám něco špatně, ale v noci se mi budí stále často. Jsme na UM, večer krmím většinou kolem 18 h, jak kdy to vyjde a pak kolem 22h. Potom většinou se budí kolem 2 h a pak v 6h, ale občas, ale to je málo kdy se podařilo, že se probudil až v 3-4h ráno, jenže problém je ten, že než jdeme krmit, tzn. v ty 3 h ráno, tak od 2h sebou hrozně hází, je neklidné pořád kňourá. Dřív tohle nedělal až teď. Pak když se probudí v těch 6 tak se neprobudí hlady, protože krmíme až tak za hodinu a déle, ale už nespí a kňourá a kňourá.
Dávám si otázku, bude spát někdy celou noc? Maminky co znám tento problém nemají, miminko ji spinká krásně. A jak by měl spát přes den? Mě přijde, že to spí daleko lépe než v noci ☹. Děkuji za vaše zkušenosti

zo_ja
26. črc 2015

Jsou vedra, mně spí děti teď taky špatně, i třeba na dnešek, když se ochladilo... Vyčkej, až bude rozumnější počasí - vedra, předbouřkový tlaky, velký změny počasí dělají svoje.
Spaní je různý, mně děti spaly pár nocí dobře i všestinedělí, snad celou noc nebo skoro, ale tak jednu nebo dvě po sobě, pak zas ne. Budí se nejen na jídlo, ale i na čůrání, takže prostě budíček je. Asi někdy kolem roku se budily většinou jen nad ránem, ca před pátou, a pak třeba ještě spaly. Jedno se budilo celkem pravidelně kol jedný ranní, takže nemělo moc smysl jít spát po půlnoci... Je to různý, ale hlavně, když v noci spí. 😉
Neklid a házení sebou naše děti dělají, když chtějí čůrat, takže může pomoct a být i rychlejší dát nad čůrací misku (nočníček), než čekat 10 minut než se vyčůrá, ještě víc probere, bojuje s tím, že čůrat potřebuje, a souasně obtěžuje, tak zadržuje.... a některý děti u toho potřebují žužlat - naše prso, vaše třeba flašku. Ale v těchto dnech se mi děti budí hodně i na pití, chtějí vodu, mají žízeň.

Spaní přes den je různý: první dítě mělo klid, takže spalo, jak potřebovalo. V létě vstávalo za úsvitu, takže odpoledne většinou uslo. 3 týdny pravidelně od -do 3 hodiny, pak třeba několik týdnů nespalo, resp. by uslo až tak po 18. hod, tak to jsem ho udržela do 19. s umýváním a dala spát na noc. Další děti už si nenechají ujít dění, takže i úplně hotový půlroční mimino mi vydrželo celý den nespat, pokud se nevezlo v autě nebo koárku nebo neneslo, po roce mu stačilo 5-10 minut v posteli v klidu ležet, a odpočato, ale zase nikdo nevstává 4.15. Děti spí různě, i jejich potřeba spánku je různá - to je dáno geneticky, okolnostma, kdečím, hodně zážitkama, změnama, cestováním, více dění, různé vývojové fáze.

Pokud máš jedno, spi s ním přes den. Hodiny jsou hodiny. 😉

ladyhacek
26. črc 2015

Tak malému jsou 4 měsíce a teprve teď poslední dobou se budí tak 1x občas 2x za noc. Usíná teď mezi 20-21hod ( po fázi po 3h se budil 3x za noc)
Můžou to být už i zuby a nebo spurt - jak pije přes den? Spurt bývá na 3 a 6 týdnech a pak ve 3 a 6 měsících, ale my ho měli v 10 týdnech a to jako, že jsem to fakt zaznamenala (první dva dny jen přes den po 1-2 hod. a pak se k tomu na další 2 dny přidala i noc po 2 h)
Máte dudlík? Všude se sice píše ať se nedává, ale my ho dáváme jen na spaní (a pak ho i vyplivne a spí bez-prostě se ududá)
Včera usnul ve 20h a pak se začal ošívat kolem 22 (podle mě se mu něco zdálo) měl zavřené oči, ale šil sebou - dala jsem dudlík a usnul a vzbudil se v půlnoci na jídlo a byl i studený tak jsem ho více přikryla.
Miminku může být zima nebo teplo a může se vzbudit.
Co ho zkusit dávat spát déle nebo naopak dřív?
Já chtěla nastolit nějaký režim už od začátku resp. po šestinedělí - večer my však vždy plakal pak jsme začali koupat o hodinu dřív (už na půl 6) a vše v pohodě. A teď zase opak už je na něj brzo a po koupání neusnul a byl na hrací dece takže jsme mu to zase posunuli a uvidíme jak to bude, včera jsme vykoupali v 19, pak jsem nakojila a ve 20h. už spal v postýlce 🙂

lauricka
26. črc 2015

@lenkalenka666 Vase miminko spi uplne normalne na svoj vek. Tak male miminko este nema rezim. Skuste sa mu viac prisposobovat. Male miminko ocakava blizkost matky. V postielke je opustene, takze ja sa mu nedivim, ze knura, kedze nema ani ten kontakt pri dojceni. Kedze ho nema, nemali by ste mu odopierat kontakt s Vami. Nosenim sa a spolocnym spanim. Vela kontaktu telo na telo. Miminko s Vami placom komunikuje. Pocuvajte ho. Urcite ho nerozmaznate, jak tvrdi starsia generacia (ti veria hodne bludom a k miminkam maju velmi chladny pristup). A ze sa spanie meni? To je tiez normalne, menit sa aj bude, musite byt flexibilna. Pozorujte miminko a nasluchajte jeho potrebam. A mozno pomoze nieco si o spanku deti a miminkach aj precitat. Nieco rozumne.

takarazestinusakur
26. črc 2015

@ladyhacek máme stejný režim v 19. koupání, 20 mlíčko a budí se jak kdy, když má hodně "blbej den" tak to je 11/12, 3/4,6/7 a když má "dobrej den" tak vynechá dávku o půlnoci nebo kolem 3/4. Teď jsou hlavně vedra, tak je jasné, že se budit bude častěji, protože má žížu.

@lenkalenka666 Náš režim viz. výše, malýmu jsou 4 a půl měsíce a taky jsme na UM. Dovolím si poradit, pro klid duše: vykašlete se na to, co dělají jinde. Každé dítě je jiné a má jinou maminku. Mně chodil manžel taky domů s tím, jak kolegovo stejně staré dítě už dávno spí celou noc...a jak začali dávat příkrmy na 3 měsících a rovnou rybu (to jsem šla do kolen) 1) nevěřím 2) je mi to u zadní partie 😉 Znám spoustu maminek vytahovaček, které tvrdí ,jak jejich dítko drží hlavu už na měsíci, na dvou už spalo celou noc apod. a člověku to nedá, má strach, zda jeho dítě je OK...jenže faktem je, že co se týče dětí, tak hodně rodičů prostě kecá a než se zbytečně trápit nad tím, co je, ale spíš není, tak bych věnovala tu energii vlastnímu mimču, je to lépe vynaložený čas, to není kritika, jen to chce šetřit si nervy, kolikrát mě rozhovory s ostatními maminkami dokáží tak vynervovat, že si říkám, že ten můj malý je nějaký zaostalý, přitom se vyvíjí úplně normálně 😀 ...Počítám s tím, že celou noc bude spát, tak možná na roce (jsem optimistka 😀 )

martinakl
26. črc 2015

Já teda zase znám málo lidí, kterým takhle malé miminko spí celou noc 🙂 Tohle se mně stalo poprvé, když bylo synovi cca rok a půl. Teď mu budou tři a stále se nejmíň 1x budí. Můžou ho bolet zoubky, může to být vedrem, nebo prostě období... Snad nebude trvat dlouho. Mně se syn budil do roka cca 6-10x, pak se to o něco zlepšilo.. Člověk (matka) si zvykne na vše 🙂
Držím palce!

takarazestinusakur
26. črc 2015

@martinakl samozřejmě, že jsou dětičky, které krásně prospí celou noc, jen si myslím, že jich není tolik, kolik se tvrdí, že jich je, pokud s nimi nejsi v jedné domácnosti, tak říkat můžou cokoli. Dám příklad. V našem sousedství mi všechny sousedky tvrdily, jak jejich drobeček krásně spinká celou noc, takže jsem si rvala pomalu vlasy na hlavě, jak je tedy možné, že ten můj nespí...až do té chvíle, než jsem se zaposlouchala v noci a slyšela jak "hezky celou noc všichni spinkají" V Japonsku se baráky staví proklatě blízko, mezi naším barákem a baráky sousedů je zhruba půlmetrová mezera: http://takara.rajce.idnes.cz/Muj_dum%2C_muj_hra... takže si vidíme do talíře a já si tedy můžu potvrdit, zda jejich drobečci spinkají nebo jsou to jen kecy...Nevím, jak mamky v Čechách, zda mají soutěživé a porovnávací tendence jako Japonky, takže za sebe můžu říct, lépe koukat jen na to, jak to mám já sama a nezajímat se o to, jak to vedou vedle, je klíčem ke štěstí 🙂 Jinak potvrzuješ to, co si podvědomě myslím, že pokud brzy, tak mi celou noc bude spinkat na roce a možná ani to ne 😀

martinakl
26. črc 2015

@takarazestinusakur já nevím, jestli si češi spíš raději pořádně nepostezuji 😀 a predhani se, kdo to má těžší 🙂 já teda nikdy nekecala a řekla pravdu, jak padam na hubu únavou a že ho mám někdy sto chutí nechat v babyboxu 🙂

vjerca
26. črc 2015

jsme kojeni a budime se jak kdy..po koupani (mezi 6 a 7cca)spi nejdyl v kuse..nekdy i 5-6.hodin..a pak jime co 3 hodiny zase az do koupani..ale to neresim..necham ho u nas v posteli a jen kojima usiname..spis nas ted vic budi mala 2 roky.ma divoke sny..kazdopadne to chce vydrzet...za par let se vsichni v kuse zase vyspime 😀 p.s. pobavily mne vase odpovedi..prijemne cteni pred spanim..dobrouu

duck09
26. črc 2015

Určitě spát celou noc jednou bude 🙂 Plně kojený syn mě spal cca od 7mi týdnů od 20hod do 5:00 a to až do prvního očkování v 13-ti týdnech. Týden po tom očkování se najednou znovu začal v noci zase budit. Někdy jen v 1:30 a pak až v 5:30, někdy ještě mezi tím. Může to být i po tom očkování, těmi vedry, nebo mu začaly i zuby, těžko říct, každopádně se těším, až zase bude spát celou noc 🙂 Tyhle malé děti to mají jeden týden tak, druhy tak, tak snad se to brzy změní 🙂 navic mě přijde, že už se občas budí i že zvyku, nikoliv z hladu.

lenkalenka666
autor
29. črc 2015

Ahoj, moc vám všem děkuji za vaše reakce, je pravda že je asi lepší neporovnávat, protože pak je z toho člověk zklamanej a pořád hledá co dělá špatně. Jak to máte ještě s usínáním? Já chovám, houpu, držím za ruku a malej pořád pláče. Tak ho dám do postýlky, pláče chvíli nechám a pak k němu jdu a znovu pochovám a takhle to trvá třeba půl hodiny než usne.
Ještě by mě zajímalo, budíte svoje mimča na jídlo, nebo ho necháváte být až se samo probudí? Díky moc všem 🙂

misule55
29. črc 2015

Tak mě spal prcek od šesti týdnů celou noc, od 21 do 5-6, je fakt, že večer dáváme po kojení nutrilon,, asi ho ujíme k smrti :D Tedka má 4 měsíce a začíná se budit častěji- většinou s řevem, asi zuby, i tak ale spí skoro celou noc, vždy když kňourá vezmu ho k sobě. Já bych dítě budila na jídlo jen v šestinedělí, pak mevidím důvod. Podle mě když spí, nic mu asi nechybí 🙂

wecurka
29. črc 2015

@lenkalenka666 syn (2,5r) se také v noci budil co 3 hodiny na jídlo v postýlce to s ním byl horor a přes den spal tak 45 minut maximálně tak 4x za den max. Dcera (6m) od miminka spinká nádherně naposledy krmím v 23-24h a do 8 minimálně spinká občas se probudí když nemá dudlík a přes den taky pohoda. Kluci jsou asi větší rošťáci chce to klid ( a nehledat chybu u sebe) zapojit tatínka, babičky a odpočívat. Ono se to bude zklidňovat a bude se budit méně často. Je pravda, že já jsem to nevydržela a vzala ho k nám do postele hodně se zklidnil a lépe spal v noci, ale je v ní do dneška 😀 Zkusila bych na noc kaši a nebo Nutrilon dělá přímo na noc mléko a nebo se poradit s dr. ta má asi nejvíc zkušenosti s miminkama. Já sama jsem si myslela, že skončím v blázinci z malého, nejen že jsem tam neskončila, ale dokonce jsem šla do druhého a tu mám tedy za odměnu je to zlatíčko, takže klid brzo bude líp. 🙂