Jakou flašku na pití pro rok a půl staré dítě?

terez317
18. říj 2023

Ahojte. Chtěla bych pořídit flašku s brčkem pro dceru ale nevím jakou značku ...
Phillips Avent- uz jsem ho měla v košíku málem. Ale na stránkách dr. Max píšou že hrnek nenî na čaj a do mikrovlnky... tak ted nevím dcera pije předevšîm čaje
B.box
Canpol babies.
Prosím jakou flašku na pití by jste doporučily kde může být u čaj?
Teď má flašku Nuk a rozkousala si ten dudlik". Vždycky ráno čaj uvařím do termosky a až trochu vychladne přeleju trochu do flašky
Díky

cilkat
19. říj 2023

Jak moc horký čaj do té lahve chceš reálně lít? Pokud zhruba při teplotě, kdy je horký, ale dá se pít, tak myslím, že to Canpol i Avent zvládnou. Nicméně pokus vyvařit lahev Canpol nepřežil (AVent dětský se savičkou jo, s brčkem jsme nezkoušela).
Každopádně pokud bys chtěla, aby to bylo urceno na čaj, tak jedině nerezové termosky - myslím, že u žádného plastu ti to výrobce nedoporučí... Ale týká se to opravdu případu "zalévám nápoj vroucí vodou přímo v lahvi."

terez317
autor
19. říj 2023

@cilkat a jak vyčistit vymýt? Novou flašku na pití?

prejeta_zaba
19. říj 2023

A proč nevezmeš nějakou nerezku? Skoro všechny ty značky dělají i termosky nebo nerez lahve s podobnými principy pítek. Do plastu bych horké nelila - uvolňují se různě škodlivé látky. Tak akorát teplé na pití samozřejmě ano. Ale stejně to tu teplotu neudrží - jestli chces na zimu teplý čaj. Vymyvaji se všechny stejně - normálně kartáčem na lahve. A brčko tím tenkým. Nebo jak bys je chtěla vymývat? Vyvařovat? 🤔

andreacantu
19. říj 2023

@terez317 na doma mame Mepal (hrnicek s brckem) v lete jsme tahaly Mepal s “vystrelovacim” pitkem a ted nerezovy BBox aby byl caj v te zime spis vlazny nez chladny.

terez317
autor
19. říj 2023

@andreacantu jde mi o to aby to mělo uši

terez317
autor
19. říj 2023

@prejeta_zaba mam termosku 300ml uvarim tam čaj! Až vychladne přelévam do plastové flašky

prejeta_zaba
19. říj 2023

@terez317 Tak to jsem úplně nepochopila co řešíš. Jakoukoliv. 🤷‍♀️

cilkat
20. říj 2023

@terez317 Nový plast mi smrdí, takže jsem ji prostě prohnala myčkou, což čas od času opakuju. Ale chce to i mechanicky umývat, takže nejčastěji meju houbičkou a brčko kartáčkem na brčka, ale mám poměrně úzkou ruku. Manžel na to potřebuje stětku.