Jaký je váš den na mateřské?

oililygirl
31. říj 2013

Ahoj vsem, jaky je vas den na materske? Ted se ptam hlavne maminek kojencu a malickych deti, ktere hodne placou, nemaji jeste rezim a porad chteji jist.
Ja sama toho moc neudelam, nase zlaticko moc pres den nespi. A kdyz uz, stihnu se treba najist, ale nic vic, protoze uz se zase vzbudi a vyzaduje pozornost. Ze by lezel v postylce, koukal a ja u toho doma treba varila, to fakt nehrozi.
A kdybych ho nenechala brecet, tak si nekdy ani nedojdo na zachod.
Mate to taky tak? Budu rada za vase zkusenosti.

dokument
7. led 2016

@tamaar je hrozne moc veci, ktery to ovlivnuji. Jestli clovek koji, nebo ne, jake to samotne dite je (moje znama mela velmi apaticke dite, to se s mym neda srovnat. To jeji porad jen koukalo do nikam, nekomunikovalo, ale muj taky spal ze zacatku dobre a relativne se vyspim). Jak stare je zrovna dite (novorozenec mi krasne spal, kolem roku uz to bylo horsi, jak mu zacly rust zuby), jak dlouho je kojene, dokonce zalezi na bydleni. Jestli clovek ma vse dopredu zarizeno, jestli ma v dome vytah nebo se taha s deckem a nakupem pesky do 5 patra, jestli ma balkon, kam muze dat kocar, jestli ma kam chodit na prochazky s kocarem, jak daleko ma nakupni stredisko, jestli ma auto. A hlavne, co delala dotycna matka pred ditetem, jake mela zajmy. Zjistila jsem, ze kdybych nedelala nic jineho nez varila, starala se o dite a domacnost, tak mam taky kupu casu nebo to stiham hezky. Jenze mne moje zajmy chybi, a tak ten cas delim. Ja bych to bez obcasne relaxace (ve forme mych konicku) nevydrzela. Resp. tak by mi to chybelo, ze bych se neovladla a stejne se jim venovala. Zbytek casu pak honim domacnost. Taky kdyz clovek vozi mimino cele dopoledne a odpoledne, taky ma min casu na domacnost. Nelze byt na dvou mistech zaroven. Je hodne moznosti jak travit materskou 🙂

pajab1
13. led 2016

To přejde a bude to lepší. První 3 měsíce bylo peklo. Malej přes den vůbec nespal, kromě kočárku, a pořád vyžadoval nošení. Jakmile začal vidět, všechno se zlepšilo. Teď je mu půl roku, spí přes noc 12 až 14 hodin (spíme spolu v posteli, takže přebalování a kojení v pohodě ) a přes den ještě 3x.