• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jídelníček 8mi měsíčního miminka

18. května 2015 
Svoma jako množství mlíka-že potřebuje víc když váží víc? Já ještě nevím kolik malej váží, jen to odhaduju, na 6m měl 6,65kg , teď jdem na 8m až příští týden. Nemůžu se nějak vymotat z toho, že má málo mlíka, nezvyšuje množství mlíka na dávku, ale naopak ho snižuje a nejradši by ho krom rána odboural úpně. Jsem ráda když včetně kaše do něj dostanu 450ml
17. črc 2008 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaku takových miminek je spousta,nestresuj se tím,mě ho malá teda pije dost,ale to je i tím,že pije i v noci. :frowning2:
17. črc 2008 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaku jestli nahradíš mlíko jogurtem, či kaší, která je připravená z mléka, nic se neděje.Jinak jsem někde četla že do roka by mělo mimi mít asi kolem 800ml mlíka, že to prostě potřebují pro růst, vývin a tak...ale co naděláš, když to nechce!!!Taky bych se tím netrápila

Jandal: takže se myslíš nemám bát většího odlomeného kousku těch sunarek????Já to teda zkusím :wink:
17. črc 2008 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No právě, jak tak tady ty jídelníčky čtu, tak většina miminek baští kol 18.30-19h kaši a pak ještě mlíko před spaním či ještě během noci, náš prďola kol 19h sní kaši a zalomí to do 6h do rána, no aspoň, že spí, to je paráda. Ten týden to ještě nějak vydržím a pak se zeptám dr. co s tím,aby neměl málo vápníku, hlavně jsem zvědavá na váhu. Ale jinak jí a pije nádherně, prostě jen to mlíko.
17. črc 2008 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kaši na noc nedávám,jen Sunar.
17. črc 2008 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj Jaku to jsme přesně my :grinning: v 18 kaše a před spaním 200 mlíka :wink: zeptej se určitě!!! :wink: :wink:
17. črc 2008 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
kim:já měla opravdu ze začátku hrůůůzu,že malé zaskočí,ale její dásnička a 2zoubky si s tím krásně poradí,neboj.Ale ze začátku tedy hlídej,ať neulomí velký kus a postupně si zvyká raději.U nás se malá nemohla už dočkat nějakých kousků a ne pořád samé rozmělněné jídlo :wink: A když začne kňourat,tak ji strčím do ruky sušenku či kousek kůrky a je celá nadšená a hezky si s tím v pusince pohraje

My dáváme kolem 17:30kaši,ale to sní tak 75ml,ani ne a kolem 20:00 180mlUM
17. črc 2008 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaku:a pokud ti malý sní hodně přes den(na oběd,svačinku),tak mu to prostě stačí.Já také stresovala,že poslední dobou málo jíme,ale mudr.nás tento týden pochválila za váhu 8,29g.A divila se,že jsme tolik přibrali :wink: od minule to bylo 7,20g(v 6.měs). :wink:
17. črc 2008 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já se nebojím, že má hlad, to on si to jídlo právě vezme jinde, ale jak vidí tu láhev, zavře papuli a ne a ne ji otevřít. Na tu jednu dávku max 150ml a to jen po té noci kdy má asi hlad, víc ani náhodou, byl blinkací, tak aspoň že ho to přešlo, ale větší dávka by z něj letěla ještě ven. Tak se mu aspoň snažím dávat přesnídávku sunarku s mlékem, jinak kol 15.30 mlíko, pak venku kol 17h tu přesnídávku a večer tak 100-120ml kaše. My jsme právě taky odp. dost venku v terénu, vracíme se akorát na to koupání a večeři.
17. črc 2008 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jandalinko: tak jsem to včera zkusila, nejdřív ty křupky, to už umíme :grinning: pak sůšu Sunarku a to se mi začal dávit, jak měl vzadu na jazyku větší drobky, odmítá to polknout a jen otevírá pusu, zvuky jako když zvrací a nedýchá mi u toho :grinning: tak jsem ho čapla, hlavou k zemi a ránu do zad :grinning: vylítly drobky a dobrý...tak raději se sůšama ještě počkám, přeci jenom jsme mladší, tak jsme ještě telátka :grinning: :grinning:
19. črc 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
kim:tak to mě moc mrzí,že se malý nakonec dávil :frowning2: ,To já jsem naší malé zkoušela dávat už zhruba od 6.měsíců tyto sušenky a je možná rozdíl v tom,že jsme už byli jako mudr.řekla "připraveni přijímat potravu"a malá dost otvírala pusenku a pořád by něco mlaskala :sweat_smile: a tak i když jí trochu zaskočili drobky,tak jsem jí dala zapít čajem a v pohodě.Ale tedy raději ještě počkejte......to příjde samo,že bude vědět co s tou sušenkou v pusence má dělat a dávit se :wink:
19. črc 2008 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kim - jestli chceš dávat sušenky, tak můžeš třeba jednu rozpustit v mlíčku nebo do ovoce. Ať má taky nějakou ňamku :slight_smile: My dáváme sušenku, ale jen ukusovat a hned mám u ruky čajík a zapíjíme.
19. črc 2008 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gábi dělame to, děláme :wink: jen jsem ho chtěla nějak zabavit, že by si to papal sám..no tak později :wink:
20. črc 2008 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak se sušenka a křupkama problémy nemáme,všechno si rozdrtí dásničkama a sní ,nebo jí dávám i kosek ovoce ,jinak k tomu mlíku,naše už mlíka jako takového vypije jen 210ml+Hami ,pak má jogurt toho sní tak 120g a pak má večer kaši 220ml takže doufám že má mlíka dost,ono i kdybych se roztrhala tak bych do ní víc nedostala,prostě to nechce a plive to,už takhle jí do mlíka musím občas dát třeba kousíček sušenky :pensive:
20. črc 2008 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
lenkazdenek - co zkusit koupit ochucené mlíčko, třeba jí víc pojede. Já dávám banánový Sunar kombinuju ho s normálním. Ale Ty dáváš Nutilon myslím viď? Ty nevím jestli jsou dochucený. Já třeba někdy i rozmixnu banán a smíchám se Sunarem a to jí moc chutná a má svůj přísun mlíka. Nebo se sušenkama jak píšeš. To je v poho myslím. Nebo jí tam prdni trochu přesnídávky :wink:
20. črc 2008 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
kim - já dala Julince včera rohlík do ruky a taky to nebylo ono, moc veliký kousky a nemohla polykat. Ještě s tím počkám. Myslím, že to nevadí. Ale klidňoučká byla to je fakt ani nedutala a žužlala :slight_smile:
20. črc 2008 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabi,díky,já zkusím koupit ten sunar,jinak jsme na hami,je sladší,ale výsledek :confounded:
20. črc 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Leni, Sunar určitě zkuste, ty příchutě jsou super. Malá ho má ráda. Od roka je to mlíčko i čokoládový :slight_smile: Mňam :grinning:
20. črc 2008 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabi,tak dnes nám už nepomohla ani sušenka :unamused: takže koupím sunar a zeptám se dr co s ní mám dělat :unamused:
21. črc 2008 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky co dáváte za bílý jogurt?? Já kupovala bud holandii nebo activii. Ale už mi to moc nechce jíst. Tak jsem koupila activii ale tu sladkou, bílou ale sladkou a tu mi zbašiila.. Ale zas mě někdo vystrašil že by malé děti neměly mít activii, tak fakt nevim???????????,
21. črc 2008 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenkazdenek, my jsme taky přešli na Sunar, je fakt dobrej. Začali jsme banánovým, teď to střídám a dokonce jsem zjistila, že ten obyč mu chutná víc. Jinak si myslím, že to není vždy jen o chuti mlíčka, u nás prostě nejede mlíko jako takové. Jo a taky jsem vždycky malého krmila v náručí a to právě nepil, najednou si spíš vezme když leží a drží si lahev sám. Asi mi chce ukázat, že už je velkej kluk :grinning: . Ale stejně množství nic moc, i když už to je zas lepší než před 14 dny.Ve st jdu k dr. tak se zeptám.
21. črc 2008 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
gangy já teď přišla od dr,malá nechce moc mlíčko mtak doporučil sunar a právě jogurty aktivie,nám teda jí aktivie normální bílí,ale přidávám jí do toho hamánka a to sní celej kelímek :wink:
21. črc 2008 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenkazdenek a jaké množství mlíka vám říkala dr. že je nutné vypít?
21. črc 2008 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaku prej aspoň 600ml,ale může to být i kaše,jogurt,dokonce když prej bude nehůř i kysaný nápoj
21. črc 2008 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jaku - já jsem taky všimla, že malá papá líp z lahve, když leží má na to asi větší klid. Jinak kouká kde co lítá a nemá čas pořádně baštit :slight_smile: Jinak malá má ráda banánovej, ale taky ne pořád, spíš je to takové zpestření :slight_smile:

Leni - já přešla na Sunar sama ani jsem se neptala Dr. prostě Nutrilon malá nechtěla a hlavně jí vůbec nezasytil tak jsem dala na zkoušku Sunárek a ten baštila jedna radost :slight_smile: Ale pro klid Dr.cinkni. My těch 700 ml vypijeme určitě. Ale Julinka ta by baštila pořád a všechno :slight_smile: Jíme i v noci.
21. črc 2008 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak my těch 600ml nedáme ani s kaší, my máme tak s bídou 500. Ach jo, tak uvidíme co mi řekne dr.
21. črc 2008 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No my někdy dáme taky jen 500 ml prostě někdy víc někdy míň. Já myslím, že je to OK. Asi jí víc nemléčných příkrmů ne?
21. črc 2008 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejí, právě večer má kaši tak 120-150ml, někdy jogurt s ovocem a kupuju mu sunarku s mlékem-přesnídávku, prostě se mu to snažím dávat všude. Mlíko mu připravuju 3*d 150ml a celou tu 150 mi vypije akorát hned ráno a pak už jen třeba 100 nebo 50
21. črc 2008 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Aha to je divný. Na Sunaru píšou, že by to Premium nemělo jít pod 500ml denně. Co to zkusit dát z hrníčku to rychleji teče. Já to taky Julče někdy dávám z hrníčku od NUKa. Když potřebuji, aby byla rychle nabaštěná :slight_smile:
21. črc 2008 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gabca hrníček nechce a to jich máme několik, taky jsme to zkoušeli :unamused: . Prostě asi holt nebude na mlíko. Jamile bude starší tak se to vyřeší žervé, vápník je i z rybího masa, ale u takovýchhle prcků moc na výběr není - jen to mlíko a jogurty. No uvidíme, co mi dr. řekne, ale malej mi na mlíko prostě zavře pusu, začne se vztekat, vyplivuje to, normálním způsobem to do něj zkrátka nedostanu. Dneska jsem mu rozmočila sušenky v mističce s mlíkem a dávala po lžičkách, prostě je to mlíko a to holt odp.pít nebude :angry:
21. črc 2008 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek