Kdy jste chodili s miminky se poprvé koupat?

denisa2904
25. únor 2017

Chtěla jsem zeptat kdy jste poprvé chodili s miminky se koupat třeba do bazénu spíše třeba u hotelů? Malý hrozně miluje koupání a já jelikož mám problémy s koleny musím často chodit plavat a teď v té změně počasí mě hrozně to koleno zlobí, tak bych potřebovala chodit zase plavat. Doktor nám řekl, že do prvního roku by s miminkem třeba na koupaliště nešel v létě. Tak jsem se chtěla zeptat když třeba tam kde nebývá moc lidí a voda je tam čistá a udržovaná od kdy jste s miminkem šli vy? 🙂 děkuji za odpovědi

kathi1
25. únor 2017

Zdravím ja bych asi dodržovala ten půl rok, ale asi to je nazor od nazoru, matka od matky ;) Já teď jdu s dcerou na plavání a taky tam nemaj plavání dřív jak od půl roku 🙂

muhehehe
25. únor 2017

Na plavání s miminama jsme začali chodit v šesti měsících, do vnitřního bazénku. A v devíti měsících normálně do rybníka a na bazén (ven), protože už na to zkrátka tou dobou bylo počasí. Pokud by bylo dříve, vezmu i dříve, nám to zrovna věkově vyšlo takhle... vůbec jsem nad tím nespekulovala, jen jsem se mrkla, jestli v daném rybníku není zrovna naměřen nějaký nadlimitní stav sinic....🙂 u zdravého dítěte nevidím problém. Co se týče bazénku někde v hotelu, neměla bych problém ani od toho půl roka, tedy za předpokladu, že voda nebude moc studená.

denisa2904
autor
25. únor 2017

Tak ještě ty tři měsíce počkáme 🙂 do toho půl roku se budeme čvachtat ve vaně 😀

kathi1
25. únor 2017

To uteče jako voda 🙂

denisa2904
autor
25. únor 2017

@kathi1 jj to uteče 🙂 už i ty tři měsíce utekly ani nevím jak 🙂

karlajasmine
25. únor 2017

@denisa2904 s miminkem bych do 1 roku chodila akorát na speciální plavání pro miminka 🙂 a ty můžeš zajit si zaplavat když někdo pohlídá? S miminkem si stejně nezaplaves..jinak já byla s malým od 10ti měsíců v aquaparku 2x, ale až od roka chodíme pravidelně.

denisa2904
autor
25. únor 2017

@karlajasmine právě plně kojím, takže lahvičku s odstřikaným mlékem dávám jen v nejnutnějších případech a teď je v období kdy chce být co nejvíc u maminky jinak pláče, když mě dlouho nevidí 🙂 proto mě napadlo to společné plavání včetně tatínka 🙂. To nevadí snad to počasí mě nebude dlouho zlobit a kolena se uklidní 🙂
Už se hrozně těším až taky do toho aquaparku budeme jezdit pravidelně 🙂

karlajasmine
25. únor 2017

@denisa2904 jj to znám, taky jsem plně kojila.. Ale naštěstí máme bazén hned kousíček vedle baráku a syn beze mě tu hodku a čtvrt vydržel 🙂

zuzajulie
25. únor 2017

Sla bych hned v pul roce, nebyt toho meho blbeho syndromu rude kuze z kortikoidu. Moje mala vodu miluje.

denisa2904
autor
25. únor 2017

@karlajasmine to já než bych se dostala k bazénu je určitě hodina cesty, hodina tam a hodina cesty zpět to už by bylo doma zle a za to mi koupání nestojí🙂

denisa2904
autor
25. únor 2017

@zuzajulie i můj malý miluje vodu. My měli před měsícem seboreu a taky jsem měla strach, protože doktor mi předepsal mast s kortikoidy, kterou jsem odmítla používat, akorát jsem se nevyhnula aspoň Imazolu na jeden den, protože už to měl chudák hrozné tak jeden den jsem vydržela a měla strach z vrácení, naštěstí žádné nepřišlo a obličej už má krásný bez jakýchkoliv náznaků, že jí vůbec měl.

leki
26. únor 2017

Mě doktorka bazen a plavání s mimi do jeho roku nedoporučovala, pry to může mít vliv na vznik ekzému. Ale já na mírné ekzémy trpím a mám navíc mírnou alergii na chlór, tak u nás je to trochu jiná situace než u vás 🙂

bekyc
27. únor 2017

@leki Zkuste bazén se slanou vodou, ta se naopak doporučuju při ekzémech. 🙂

leki
27. únor 2017

@bekyc dik za tip, zkusim pohledat 🙂