• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Kdy si začne dítě uvědomovat sebe v odraze zrcadla?

5. března 2012 
Ahoj, zajímalo by mě, kdy si myslíte, že si dítě začne uvědomovat, že odraz v zrcadle/okně je ono samo? :slight_smile: Díky
2. bře 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé vím,že jsem o tom jednou četla,přišlo mi to celkem dlouho,protože náš malý už dávno věděl,že v zrcadle je on. Ale bylo tam super doporučení na otestování - na čelíčko,nebo třeba nos namalovat rtěnkou tečku a pokud si dítě před zrcadlem tečku na sobě smaže,tak si uvědomuje to,že v zrcadle je to on/ona :wink:
2. bře 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
udajne v 18 m pozna dite samo sebe. nekde jsem to cetla
2. bře 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
No mně to taky přijde, že už teď to začíná vnímat, páč jsme dneska večeřeli, venku už byla tma, takže viděl naše odrazy v okně, začal se smát a současně, jak se díval na sebe v okně, tak začal blbnout s talířem a to ho ještě víc pobavilo. Možná si to namlouvám, ale prostě mi v tu chvíli přišlo, že to udělal cíleně, že věděl, že to blbnutí s jídlem uvidí v okně. Někde jsem ale slyšela, že to je spíš až tak ve 3 letech :slight_smile: Tak jsem si chtěla udělat mezi vámi na MK takový "průzkum". :sunglasses:
2. bře 2012 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zvědavá, jestli to někdo bude vědět. Naše malá šíleně ráda blbne u zrcadla, ale myslím, že si spíš myslí, že je tam další miminko. Směje se na sebe a dělá ksiftíky. Ale jsou jí 3 měsíce, takže na nějaké "sebepoznání" je to ještě asi opravdu moc brzo :slight_smile:
2. bře 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lsx Naše malá nedávno začala odrazu v zrcadle říkat svým jménem a občas se na sebe nechce dívat, když ji přistrčíme :grinning: Dřív tomu říkala jen "mimi" a dívala se ráda, takže asi nějaký posun ve vnímání proběhl :wink: Myslela jsem, že je to taky až dýl, že už v 18m tu čtu prvně, ale asi to tak nějak bude :wink:
2. bře 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lsx -četla jsem, že v patnácti měsících...test je prý ten, že dítěti namaluješ rty rtěnkou nebo něco na obličej, jestli bude sahat na sebe nebo na zrcadlo :wink:
5. bře 2012 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Dneska jsem to zkoušela, namalovala jsem mu na čelo rtěnkou puntík, tak si šáhnul na čelo a ne na zrcadlo. :sunglasses: :slight_smile:
5. bře 2012 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek