Kdy začaly vaše děti mluvit?

hrusticka84
21. lis 2010

Kdypak jste začali mluvit????Nám se do toho zatím nijak zvlášt´nechce............začínám být nervoźní 😎

deyana
13. led 2011

myslím, že hlavní je na toho prcka netlačit a nedělat si s tím hlavu. Od sestřenky kluk začal mluvit až v 38 měsících, což je hodně pozdě.. ale i doktorka na to netlačila a nechala tomu čas a rozmluvil se. U nás malá začla slabiky cca v 10.měsících, teď řekne máma, táta, didi (svoje jméno), bába, be (něco hnusnýho), pápa (pipi - papoušek), dada (kač kač), ham a mňam 😀, haf a bůů a čí a chro.. 😀 pak když vidí fotky tak říká kdo tam je (máma, táta, didi) toť vše. Slova nespojuje.

pamal
16. led 2011

Ahoj, můj syn do 23 měsíců používal asi dvacet slov, ale rozuměl všemu. Potom, dva týdny před svým druhým rokem, začal všechno opakovat a slovní zásoba se ze dne na den výrazně rozšiřuej a umí doplňovat slova do dlouhé říkánky, i když samozřejmě nemluví čistě.

krokodilek
14. kvě 2011

Moji synové do 1 roku neřekli absolutně nic. Ani slova jako "ma-ma" a "ta-ta". Ale řeči rozuměli (jak anglické tak české). Asi v 15m. začali s těmi základními slůvky jako máma,táta,babí,děda, tam, tady, hele, ne apod. Pak se najednou karta obrátila a kluci se předháněli v učenlivosti. Nyní jim jsou 2 roky, mají celkem velkou slovní zásobu dokáží poskládat věty o 3 max. 5 slovech. Rozumí všemu co jim řekneme. Dokáží si říci o všechno. S mou dcerou to bylo podobné asi do 17.m neřekla nic pak se najednou rozpovídala ( je hrozně ukecaná, po tátovy 😀 )....... Takže opradu se nemusíš obávat tvá holčička vše dožene 🙂

andelka
15. kvě 2011

My taky nevedeme ani slabiky. Doktorka se na roční kontrole ptala, jestli už říká nějaké slova, tak jsem říkala že ne, že jen a a, eh eh, brrm ale bez významu. Pak ji ještě zajímalo, jestli vnímá řeč a rozumí, jestli reaguje, tak to zase jo. Takže prý fajn. Oni někdy hlavně kluci, jsou s tou komunikací na štíru...a některým to i vydrží, že 😅
Četla jsem, že i když se dítě rozmluví až kolem 2let, že je to normální. Každé dítě se nevejde do tabulek. A to moje obzvlášť, to má většinou na všechno čas 😀

coxa
15. kvě 2011

Malému je rok a umí jen mam mam (jídlo) a baf baf a tím to končí. 😉 Starší syn uměl asi o tři slovíčka navíc, ale mluvit pořádně začal až po druhém roce a teď pusu nezavře. Takže to neřeším, hlavně že reaguje a vnímá a ta řeč tam sama naskočí. 😉

pissskotka
30. bře 2013

Našemu kloučkovi je 19 měsíců a neumí říct vůbec nic, přitom v jeho věku už by měl spojovat slova a trošičku se snažit v kraťounkých větách..Jediný co občas řekne je baba a místo táta říká gaga, jediný co opakuje když nás slyší - ajéje 😀 to bu mu šlo..jinak nic...dudlíka jsme odbourali před měsícem ale ještě se nerozkecal, takže tím to určitě nebylo...ach joo

matyldik
26. čer 2018

Ahoj holky,prosím,jak to dopadlo s vašimi ditky? Rozmluvili se? Nám je 10 měsíců a nezvatlame,neříkáme slabiky...☹