Kočka je agresivní na dceru, co mám dělat?

adela27
24. kvě 2012

poradíte někdo? - dcerka (17m) si chce hrát s naši kočkou , ale ta ji oplácí jen ubližováním. Už ji 3x poškrábala v obličeji. Také začala asi značkovat. Začínám z toho šílet..co mám dělat? Jak to kočku vše odnaučit?

heaven_angel
24. kvě 2012

máme tři kočky a taky z toho mám celkem obavy.. dcerce je potřeba vysvětlit, jak se ke kočičce chovat, kočky většinou chtějí mít prostě klid a občas se jen přijdou pomazlit, když mají náladu, už mají prostě takovou povahu, s tím nic neuděláte.. a co se týká značkování, tak je dobrý potřít ta místa citronem, kočkám to vadí.. otázka je, jestli to pak nepůjde udělat někam jinam.. švagrová musela dát kocoura pryč a to je teprve těhotná, ale kocour to prostě vycítil a začal dělat psí kusy, čůral jim do bot, když dali boty pryč, tak i na vyprané prádlo.. ona ho chuděra po něm vyprala a on to šel udělat hned znovu, vyhrabával ze záchodu neustále schválně písek atd.. takhle to vydrželi pár měsíců, ale už to dál nešlo.. možná kočka žárlí, tak je potřeba se věnovat i jí a ne jen malé, ale těžko říct, je to fakt hodně individuální..