Má 2,5 leté dítě spát celou noc/ne dýl než 5 h v kuse?

dorinek
16. pro 2009

Ahojky, pročetla jsem 20 stránek, ale tohle téma jsem tu nenašla 😅 Většina z vás má asi opačný problém, než já, ale chtěla bych znát váš názor. Mám 2,5 měs. holčičku , od 6 týdnů spala v noci 5 hodin v kuse a pak se budila každé 3 hod. Ale od 9 týdnů už spí třeba 8-9 hodin v kuse. Usne mi v 19:00 a vzbudí se ( tedy spíš já jí vzbudím) ve 4. Můj doktor mi řekl, že ji nemám nechat spál dýl než 5 hodin. Doktorka, ke které chodí kamarádka zase radí nepřerušovat spánek. Když dítě 1 - 2 kojení vynechá, tak to prý nevadí 😒 Kamarádky mi radí nebudit. Já sama nevím. Dneska jsem se nevzbudila ve 4, ale až v 6. No a ona pořád spala (11 hodin). Tak jsem ji vzbudila a nakojila. Včera jsem ji taky vzbudila na kojení a to nastal řev. Nelíbilo se jí to. Normálne, když se ještě jako malinká budila sama, tak se vždycky nacucla a zase spokojeně usnula. Pokud je prý teplota v místnosti vyšší, tak se snižuje potřeba sání, ale mi máme v ložnici 18 - 20 stupňů. V noci na ní šahám, je příjemně teplá, spinká klidně. Snažím se jí o to víc kojit přes den - aspoň po dvou hodinách, přibírá akorát, doktor je spokojenej. Ona je taky spokojená, usměvavá, pohodový miminko, samej faldíček 😀 Tak nevim - budit x nebudit.

petkula
17. pro 2009

ja si myslim, ze kdyby mela zizen, tak si taky rekne 😉

prochi
17. pro 2009

Dorinek, jak už holky psaly, užívej si, že v noci tak pěkně spinká, ono se to stopro změní 😉 No a když ne, tak jedině dobře 😅

Mě malej spal celou noc od necelých dvou měsíců. Usínal před osmou a spal do osmi do rána. V půl roce začaly růst zuby a každý zub rovnal se prokojená noc. Jinak celou noc probrečel. Jak zub vylezl, opět spal v tahu celou noc.
Maličká spinká celou noc v tahu od ca. třech měsíců. Usíná v šest a budí se na kojení někdy "už" v šest, někdy v sedm, někdy spinká až do půl devátý ráno. Přibírá pěkně, porodní váha 3650g, v pěti měsících necelých osm kilčo. Zatím jen kojíme a prospaný noci si užívám, protože nikdy nevím, kdy bude ta poslední 😀
věřím, že se zubama to bude zase celý v háji 😅

dorinek
autor
17. pro 2009

Tak to teda koukám, jak vám děti dlouho spinkali ? 😨 😨 No já ji asi taky nechám těch 8 hodin spát. 11hodin mi spala jen jednou, jinak se po 8 hod. začne vrtět, tak to už jí nakojím. Doktor mě docela vylekal z tou dehydratací, no ale my máme v ložnici docela chladno, tak si myslím, že ani žízeň nemá, že by ji spíš měla, kdyby jsme měli na spaní vedro 😕 Když ji vzbudim, tak řve. Když ji nakojim spící, tak si neodříhne, má potom prdy a řve taky 🙄 Takže je to pěkně na prd 😒

petkula
17. pro 2009

dorinek, taky jsem to zpocatku resila, jestli ho budit nebo nechat spat. Byl to pro me dost nezvyk, protoze do jeho mesice a pul se v noci budil tak 2x - 3x a pak najednou od 21 h do 8 zacal spat jako dudek. Mela jsem i strach abych neprisla o mleko. ale nastesti neprisla 😉 Zpocatku jsem ho taky budila - pred tim prebalovala - to byl rev 😒 Pak jsem si rekla, ze to necham na nem a funguje to 😉 Jo a v noci ho uz taky neprebaluju, nastesti kakal zatim vzdycky jenom pres den. S tim odrihnutim je to blbe - aspon me se vzdycky vymsti, kdyz ho nedam odrihnout. Fakt bych se na dr. vyprdla a nechala to na mimcu 😉

andykov
17. pro 2009

dorinku, a v kolik chodí spát malá a v kolik Ty? Já bych teda, pokud hezky přibírá ji nebudila, přece nemůže být dehydrovaná z takový krátký doby? Žézeň jo, ale dehydratace ??? Jak psaly holky, fakt si užívrj spánku, čím bude starší, tím se to bude kazit a nebo možná i ne, ale u nás se to teda zkazilo 😖 Jinak mě malá nepřibírala. Před nočním spánlem jedla naposledy v půl devátý a já ji ještě o půlnoci vzbudila a nakrmila a pak šla spát i já. Dál jsem to nechala na ní, ale ona mi stejně vydržela nejvíc úplně kdy, tak 10hodin. Jinak teď je přesná jak hodinky, půl pátá a u nás se jí a je jedno jestli jde spát v 8 nebo po devátý - je to toitž sova a kolikrát dokáíže v postýlce hodinu čučet, ale nebrečí 😉

prochi
17. pro 2009

Já odříhnout nedávám ani přes den, takže mám o starost míň 😉
Dorinek, pokud ti malá přibírá a mlíčka máte jinak dost, tak opravdu není potřeba budit.
U nás to nebylo ze dne na den, že spí celou noc. Po příchodu z porodnice spala první spaní čtyři hodiny a pak se budila po třech. Za nedlouho spala už pět hodin, pak šest a tak dále, až z toho je celá noc.
Někdy se mi vzbudí v pět ráno (tj. po 11ti hodinách spánku), když manžel vstává na denní a buď si zase usne, nebo se začne vrtět a cucat ruku, tak ji nakojim.
Ale jak jsem psala, užívám si to..., po zkušenostech s malým vím, že to nebude trvat věčně. Bohužel 😅

dorinek
autor
17. pro 2009

andykov - usíná v 19 - 19:30 a na kojení se mi plně vlastně nevzbudí nikdy. Já jí prostě vezmu, přebalim a nakojim, když se začne vrtět a vidim, že už nemá tak tvrdý spánek. No a to je tak kolem 4 hod. ráno. Že by mi v noci začala brečet hlady, tak to jsem ještě nezažila 😕 Až teď poslední dobou, co jsem se v tom začala rejpat, budit dle doktora, tak je nějaká rozhozená - po kojení brečí a nemůže usnout, nebo si neodříhne a má prdy 🙄

dorinek
autor
17. pro 2009

prochi - mě taky nejřív spala 4 hod. a pak se budila po 3 hod. A pak se ta první pauza taky prodloužila na 5 hod., na 6 hod., na 7 hod., no a teď je to třeba 8 - 9 hodin. Ježišmarjá, mě se zdá, že to začínám nějak moc řešit 😵
Já to asi fakt nechám na ni, ono to asi fakt bude normální 😀

neu.sona
18. pro 2009

Ahoj Dorinek, náš Matýsek taky spal tak do 4,5 měsíce asi 12 hodin v kuse bez kojení. Už od porodnice to byl spáč a v noci jsem měla docela pohodu. Samozřejmě když jsme příšli z porodnice, tak spal asi 6 hodin a postupně se to prodlužovalo. Ale po 4,5 měsíce se to změnilo a začal se budit a večer plakat v postýlce atd. Už máme sedmej zub a osmej na cestě, takže jsem to hodně připisovala zubům a tak. Ale už vím, že je i vyčůranej a zkoušel to na mě. Zkusila jsem metodu každe dítě... a teď večer usíná jak budulínek a v noci se probudí, ale jen ho pohladím a spinká dál, na kojo se probudí tak ve čtyři. Holt musí být nějaké hranice ☹, aby se z toho člověk nezbláznil.
Takže dokud Tvoje malá tak moc nevnímá a nechápe, tak si to užívej, jsou to zlatíčka 🙂 🙂

dorinek
autor
18. pro 2009

No dneska jsem to volala doktorovi, že nám to noční buzení nějak nejde. Že mi brečí a nemůžu ji uspat, nebo ji nakojim spící, ale neodříhne si (dneska si zase neodříhla) a pak má bolení a jak to teda mám udělat, jestli na to nemá nějakou fintu ?? 😀 on mi řekl, ať to teda nechám na ni, ať ji nechám spát, že si řekne 🙂 No tak to jsem teda vůbec nepochopila, proč ji tady už několik nocí trápim 🙄 Už ji budit nebudu a basta 😒

micha3
18. pro 2009

Dorinek - přesně tak, nech to na ní. A určitě nemůže být dehydratovaná z toho že celou noc spí. Neboj ona by si Kristýnka zabrečela, kdyby jí něco chybělo🙂

winielka
18. pro 2009

micha3:presne tak moje malinka ma 4,5 mesice...pres den vypije cca 500 az 600nekdy 700ml um.a pak spinka 12-13 hodin,moje doktorka rikala nebudit.zvykne si, ze se ma v noci spinkat..budme radi ze se v noci vyspime...jine maminy by nam zavideli....oni by se probudili kdyby meli hlad a urcite by si brekli..

micha3
18. pro 2009

winielka: jojo, to máte přesně jak my. A ač jsme nic neměnily, má pořád stejný rytmus tak se stejně malý začal hodně budit po tom cca 5, 6 měsíci🙂
A to pak člověk ocení ty klidné noci🙂

joplin
18. pro 2009

Ahojte,

no, tak naše malá (teď má 5 měsíců) taky od 2 měsíce spí celou noc, někde jsem četla, že jakmile dítě překročí 5kg tak nepotřebuje v noci papkat....z počátku usínala kolem 19:30 a budila se v 5ráno, takže skoro 9 hodin......poprvé mě to vcelku vylekalo a začala jsem jí taky budit kolem 3 ráno...ale pak se mi párkrát stalo, že jsem zaspala 😅 ...a vzbudila mě ona sama kolem té 6......teď to máme pořád tak...usíná kolem 19 a vstává kolem 6....trošku se nám to poměnilo, jak se posouval čas....to jednu dobu vstávala dřív.. 🙂 Taky jsem mívala ráno hodně talitá prsa......ale pak se to srovnalo a teď je mám nalitá tak akorát......nemám pocit, že bych měla málo mlíčka, i když v noci nekojím........a děláme to tak už skoro 3 měsíce a mlíčka je pořád stejně.....jen má raději pravé - líp mi v něm funguje spouštěcí reflex......
Takže má rada, miminko bych nebudila - když spí klidně - hlad nemá a dehydrované určitě není - to bych měla strach možná v létě a přes den......spánek je pro mimi moc důležitý

dorinek
autor
20. pro 2009

Tak včera jsem jí dala spát o hodinu dřív, protože byla už hodně unavená a hrozilo, že mi usne před koupáním a ona se vzbudila přesně po 8 hod. - místo ve 4 už ve 3 hod. Ony to ty děti mají opravdu nějaký vychytaný 😀

winielka - nevím sice, kolik vážíte, ale koukám, že taky přes den vypijete třeba jen 500 ml ? Když budu počítat, že dítě má vypít 1/6 své váhy, tak nám to vychází na 780 ml/den. A to moje teda nevypije - dá si tak 500-550 ml. Nám budou teprve 3 měs. a vám už 4,5 měs. Doktor říkal, že to stačí, že děti stejně nejedou podle tabulek 🙂 , ale já jsem se tím docela užírala, jestli nemám málo mlíka, nebo tak... Ale když vidím, že i starší děti vypijou míň, než by měli ....

joplin - do 5 kg nám chybí asi 20g 😀 tak to už jsme skoro v normě