Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Malý je neklidný, ma hlenovitou stolici, bez teplot

sabor
18. led 2012

Prosím o radu. Malý je neklidný a má tmavě žlutou hlenovitou až mazlavou stolici. Je to normální? Teplotu nemá. Malému jsou 2 měsíce a je plně kojený.
Děkuji

maruja
18. led 2012

určitě se zeptej pediatra, ale mohlo by jit o hladovou stolici, přibíráte? posílám něco z netu:
Jak vypadá tzv.“hladová stolice“?
Mluvíme tak tehdy, jestliže jde o špatně prospívajícího kojence s plochou váhovou křivkou.
Stolice je tmavě hnědá, málo obsažná a masťovitá, s velkou příměsí hlenu. Někdy ale může být brčálově zelená, je jí také málo a je velmi řídká.
Pozor! Většina kojenců se o svou dávku velmi vehementně hlásí křikem, ale jsou děti, které jsou klidné, tiché, je třeba je každou 3. hodinu k mléčné dávce budit. Jestliže maminka (hlavně v prvních 6. týdnech věku) podlehne dojmu, že když dítě spí, tak mu asi pití stačí a kojeneček dostává méně mléčných dávek, než by skutečně potřebovalo, mohou se tyto zelené stolice objevit, nebo někdy není stolice žádná – což může maminka považovat ještě za normální stav zvláště, když je dítě klidné.

Ať to brzo vyřešíte 😉

slundo
8. únor 2012

Ahoj 🙂 my měli úplně stejný problém a zjistila se u nás alergie na kravské mléko. Přibíráte ? Ublinkává hodně ? Nemá třeba někde na tělíčku ekzém ? Zkus třeba na pár dní vysadit mléčné výrobky a uvidíš jestli se to zlepší. Já je vysadila a do týdne měl stoličku normální 🙂 Taky to nemusí znamenat vůbec nic, ale raději se zmiň doktorce.

agnessa
8. únor 2012

na místě je konzultace s pediatrem, přes internet to nevyřešíte... může jít o alergii na bílkovinu kravského mléka (i když u kojených dětí vzácnější, přesto se může vyskytnout), špatné prospívání, nějakou střevní infekci atd.
u tak malinkého děťátka dél nečekejte a běžte za pediatrem, měl by doporučit opatření (ať už zkusit pro Vás bezmléčnou dietu, aby se vidělo, zda se stav zlepší, také by měl nabrat stěry, aby se vyloučila infekce)...
u nás se podobným způsobem projevovala ABKM (ale s tím,že dcerka měla stolici hlenovitou, průjmy, občas se vyskytovaly nitky krve), ale Dr jí tehdy brala i stěry, aby vyloučila ostatní a malá neyla kojená...

Sem začni psát odpověď...

Odešli