Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Malý začíná děti bít. Setkaly jste se s něčím takovým?

lipanka
27. led 2012

Ahojky holky, malý začal v pondělí chodit do školky. Předtím chodíval jen jednou za měsíc a hned po "o", aby si postupně zvykal. Celé to tam akorát probrečel. Od pondělí jsem nastoupila zpět do práce a chodí tam už i na spaní. Ráno brek že do školky nechce, když odcházíme ze školky do práce, tak nám pomalu visí na nohavicích, že tam být nechce. Včera jsme si pro něj odpoledne přišli a potkali v šatně holčičku i s maminkou a holčička měla podrápaný celý obličej, až do krve. No a od koho? Od našeho synka. Učitelky říkají, že začíná do dětí žduchat, bouchat a teď už i tohle. Doma jsem to obrečela a vůbec nevím co teď, už dříve do dětí občas šťouchnul a tak, nepomohlo ani domlouvání, ani křičení, vařecha, zakazování pohádek, prostě nic. Prosím, setkaly jste se holky s něčím takovým u Vašich dětí? Nechci dopadnout tak, že se budu muset vyhýbat všem rodičům, jenom abych neslyšela, jaký je náš syn nevychovanec. Ach jo... 😢

berenika39
27. led 2012

@lipanka hlavně si nic nevyčítej, to není "nevýchovou", opravdu ne. je to jen jeho reakce na změnu. on neumí s emocemi ještě zacházet, neví, co se s ním děje, je to na něj moc, proto reaguje takhle. můžeš ho doma učit, jak to udělat jinak, než bitím a škrábáním. hrajte si s plyšákama, když chce, aby si s ním plyšák povídal, že ho může vzít za tlapku (dítě za ruku), říct mu, at si s ním hraje, můžeš mu ukázat, jak na to🙂. on to sám neví🙂.
V každém případě ho za to netrestej, jen mu vysvětluj, pozitivně, jak je super, když kamaráda jen pohladí, když mu jen něco řekne - at to zkusí, že si s ním pak bude hrát a bude jim fajn. Nátlakem - aby to nedělal, se to jen zhorší. popros paní učitelku, že je tam nový (ted už tam nováčků nemá víc), aby se mu věnoval o něco víc, aby mu i ona pomohla se adaptpvat, ber to tak, že je to pro něj moc těžký, pochop ho, řekni mu, víš, že je to náročný.

treperenda
27. led 2012

@lipanka nezoufej, berenika Ti to napsala moc pekne...to neni selhani vychovy - je to jen jina forma, jak se vyrovnava se stresem a novym prostredim. Nase dcera nastoupila do skolky a zase se vyrovnava s tim vsim placem a placem. Proste kazde ditko je jine. Ale urco bych dala rec s pani ucitelkou - pokud mate stesti na dobrou pani ucitelku, tak urco bude vedet, jak na to a je pravda, ze ted uz by pro ni nemel byt problem venovat trosku vice pozornosti vasemu synovi, kdyz uz jsou ostatni deti zajete.

andyalukasek2008
27. led 2012

Souhlasím s holkama, jen mne zarazilo jedno - nevytahuj vařechu, pokud ti jde o to, aby fyzicky netrestal ostatní a neatakoval děti... Nemúžeš za to, že je napadne, napadnout jeho... I když chápu, že nervy ti lomcují... A co malá odměna za to, když zvládne děti nebít? Ve smyslu, že už bude velký a rozumný a tak... Vytvořit v něm něco jako pocit zodpovědnosti za své chování?

Sem začni psát odpověď...

Odešli